Přihlásit
header 1000 fit
Cesta o život

Cesta o život

Cestování může přestavovat nemalé riziko vzniku žilní trombózy. Hluboká žilní trombóza a plicní embolie patří k závažným onemocněním, která mohou připravit postižené o život. Týkají se hlavně pacientů po operaci, po úrazech, v gynekologii a porodnictví, v souvislosti s interním onemocněním. Mohou ale zabíjet i při cestách, zejména letadlem nebo autobusem, delších než 8 hodin, kdy mají cestující omezenou možnost pohybu. Základním opatřením proti vzniku cestovní trombózy je dostatečný příjem tekutin, především nesycené vody a minerálek.

Rakousko pro lyžaře, gurmety i milovníky wellness a designu

Rakousko pro lyžaře, gurmety i milovníky wellness a designu

Čeští lyžaři už nechtějí jezdit v zimě do Rakouska jen za skvělými sjezdovkami bez čekání na lanovky. Chtějí něco víc – odpočinout si v luxusních wellness světech, dopřát si skvělou gastronomii a touží i po netradičních hotelech. Resort Puradies v rakouském Leogangu nabízí toto všechno a k tomu jako třešničku na dortu skutečný zážitek pro všechny, kdo mají rádi design.

Léto na Zugspitze: aktivně v Tyrolské Zugspitz Areně

Léto na Zugspitze: aktivně v Tyrolské Zugspitz Areně

Napínavé nabídky pro rodiny, přes 150 turistických stezek a 100 cyklostezek pro horská kola dělají z tyrolské strany Zugspitze jednu z nejrozmanitějších aktivních oblastí. Ideální pro nováčky na horských kolech: technické kurzy pro trailové začátečníky.

Zima 2014/2015 pro sportovce, požitkáře i rodiny

Rakousko-zima3V Tyrolské Zugspitz Areně zažívají zimní rekreanti v sedmi lyžařských areálech poblíž hranice výborné sjezdařské podmínky, tyrolskou pohostinnost a rodinnou atmosféru. Nový šestimístný lyžařský vlek se letos postará o ještě lepší infrastrukturu na sjezdovce Ehrwalder Alm.

Lipensko láká k návštěvě v létě i v zimě

Lipenská nádrž již dávno není jen letoviskem lákajícím na letní dovolenou k vodním hrátkám.  

Výhled z Marty na FrymburkFrymburk
Poloostrovní městečko Frymburk, jehož historické kořeny sahají až do roku 1197,  se v posledních letech stalo oblíbeným místem pro celoroční trávení volného času na Lipensku zejména díky nádherné a klidné lokalitě uprostřed lipenského jezera. V jarním a letním období si ve Frymburku nejlépe užijete cyklistiku, inline bruslení, rybaření, houbaření, vodní sporty či relaxaci na břehu Lipna.

Pasov - starobylé město s mladou tváří

01 PassauChystáte-li se na dovolenou na Šumavu, využijte příležitost k návštěvě bavorského Pasova, města, které leží na pomezí Německa a Rakouska jen 50 km od českých hranic na soutoku řek Dunaje, Innu a Ilzu. Díky této poloze byl Pasov mimo jiné významným překladištěm pro solný obchod do Čech, počátkem obchodní „Zlaté solné stezky“ směřující přes šumavské hvozdy do Prachatic, Vimperka a Kašperských Hor.  

Renesanční zastavení na Zlaté stezce

P6273972-orK českých městům, která si koncem června připomínají své historické tradice na barvitých městských kulturních slavnostech, jako jsou například kutnohorské Královské stříbření nebo českokrumlovské Slavnosti pětilisté růže, patří neodmyslitelně i jihočeské Prachatice.
Ve dnech 27.-28. června se zde konal XXIV. ročník Slavností solné Zlaté stezky.

Tunisko – cestovatelský sen slibující svobodu zážitků

Douz1Rádi byste vyrazili na dovolenou, během níž byste uspokojili svou touhu po několika klidných dnech toužebného nicnedělání na vyhřáté slunečné středomořské pláži a současně  byste vyléčili svou cestovatelskou horečku výpravou za vzrušující exotikou a neotřelým poznáním? 
 
Ve své letošní kampani před letní turistickou sezónou právě na takovou alternativu dovolené kladl  v různých kombinacích důraz Tuniský národní úřad pro cestovní ruch v poutavých televizních šotech i na venkovních billboardech a lákal k návštěvě Tuniska. 
Slogan kampaně „Tunisko – dopřejte si svobodu zážitků“ není rozhodně jen planým reklamním chytákem. 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha