Přihlásit
header 1000 fit

Léto na Zugspitze: aktivně v Tyrolské Zugspitz Areně

Léto na Zugspitze: aktivně v Tyrolské Zugspitz Areně

Napínavé nabídky pro rodiny, přes 150 turistických stezek a 100 cyklostezek pro horská kola dělají z tyrolské strany Zugspitze jednu z nejrozmanitějších aktivních oblastí. Ideální pro nováčky na horských kolech: technické kurzy pro trailové začátečníky.

Sportovci, požitkáři a rodiny jsou srdečně vítáni: hned za hranicí mezi Bavorskem a Tyrolskem otvírá Tyrolská Zugspitz Arena svoje brány. Obce Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang am See, Lähn-Wengle a Namlos mají pro letošní léto v nabídce opět nové a rozmanité aktivity. Novinka letošního roku: Lukostřelecký parkur pro následníky Robina Hooda v Ehrwaldu. Sběrači vrcholů mohou absolvovat pochod „BIG FIVE TOUR" s vrcholky Daniel, Thaneller, Grubigstein, Tajakopf a Zugspitze během pouhých pěti dnů! A kdo si chce vylepšit handikep, může odpalovat na 9-jamkovém hřišti Tiroler Zugspitz Golf, který skýtá golfistům nádherný výhled na fascinující masiv pohoří Wettersteinu. Aby byla letní dovolená mimořádným zážitkem i pro malé návštěvníky, nabízí TZA skvělý program pro celé rodiny. Výhodné paušály a doprava bez mýtného po dálnici přes Mnichov – Garmisch-Partenkirchen nebo Ulm – Füssen dělají z tyrolské Zugspitz Areny obzvlášť atraktivní oblast. Největší letní atrakce: tradiční „horské ohně" (Bergfeuer) u příležitosti letní rovnodennosti se rozhoří 20. června 2015 na více než 10.000 plameny umístěnými v horách Tyrolské Zugspitz Areny.

Dobrodružná dovolená (nejen) pro malé návštěvníky

Vodopády, horské louky a lesy tvoří kulisu pro nezapomenutelné prázdniny v tyrolské Zugspitz Areně. Letos se promění les u lanovek Ehrwalder Wettersteinbahnen v sídlo pro následníky Robina Hooda. S lukem a šípy vyrazí na lov mývalů, tetřevů a pum. Kilometr a půl dlouhý okružní kurz vede uprostřed lesa k celkem třiceti zvířatům v trojrozměrném provedení. Horský svět a jeho přírodu mohou menší děti hravým způsobem objevovat na zážitkových a naučných stezkách v Ehrwaldu (Zugspitzi) a Lermoosu (Moosle´s Forscherpfad).
Rozmanitý letní program přináší oblibu regionu pro celou rodinu: ať už jde o objevování tajemství rostlin nebo čarodějné bylinky, slaňovací dobrodružství u vodopádů nebo dobývání ukrytého pokladu u pramenů Loisach – nabídky jsou nejen napínavé, ale i poučné. S razancí to jde při raftování v Bichlbachu, na vodní skluzavce v lázních Lermoos nebo na nejdelší letní sáňkovací dráze v Tyrolsku v obci Biberwier. V zahradě se šplhacími lany v Bichlbachu mohou trénovat děti už od šesti let hravě koordinaci pohybu a týmovou spolupráci. Poněkud klidnější je pak plavba na výletní lodi po jezeře Heitwanger See nebo návštěva ZOO a hracího parku v Bichlbachu.

Nový trend: běžecká trať (Trailrunning)

TZA má se svou rozmanitou krajinou, od zelených luk přes ukryté lesní pěšiny až do strmých skal ty nejlepší předpoklady pro nový trend běžecké scény – Trailrunning. Na třech okruzích v různých délkách a stupních obtížnosti si najde každý běžec dráhu pro svoji osobní tréninkovou úroveň.. Pro začátečníky je vhodný okruh Ehrwald-Obermoos. Na 9,5 km je navýšení z 1200 na 1745m – přímo pod majestátnými stěnami masivu Zugspitze. Na okruhu Ehrwald-Glockenschlag je to těžší. V délce 15,9 km stoupají běžci až na 1900m nadmořské výšky. Trať vede z z výchozího bodu Eibseeblick kolem bavorsko-tyrolské hranice. Extrémně náročný okruh Ehrwald-Thörlen je jen pro dobrodruhy a profesionály: 43,9km a 2030m nad mořem vyžadují velkou sílu svalů a výbornou kondici běžců. Start a cíl všech tratí je v údolní stanici tyrolské lanovky (Tiroler Zugspitzbahn) v Ehrwaldu.

Více než 100 cyklostezek nabízí horským cyklistům velká hrací louka

Opakovaně byla TZA oceněna jako „Approved Bike Area" od „Mountain Bike Holidays". Kdo by chtěl svůj košíček na kolo zaměnit za pedály a při jízdě na kole zažít přírodu z té nejhezčí strany, jednoduše nastoupí v TZA na horské kolo. Sportovní školy v regionu pořádají speciální kurzy pro začátečníky, technické tréninky a lehké traily včetně tipů na regeneraci.
Na portálu Oline -Tourenportal si mohou cyklisté vybrat z více než stovky značených stezek v celkové délce 4.330 km a celkem ze 100.000 výškových metrů. Tak si mohou cyklisté vychutnat vrcholné přírodní zážitky během jízdy k jezeru Heiterwanger See na úpatí vrcholků, zatímco milovníci extrémní horské cyklistiky najdou nové sportovní výzvy na překážkové stezce u Grubigsteinu v Lermoos. K tomu jsou k dispozici i osvědčené školy horské cykloturistiky a různé půjčovny a servisní stanice.
Krom toho je Tyrolská Zugspitz Arena také tzv. oblast „movelo-region": deset půjčoven nabízí elektrická kola a sedm výměnných stanic se postará o dobité akumulátory. S horskými koly typu Allrounder ve sportovní variantě nebo s typem Flyer S-Serie se dají zvládnout bez problémů i strmé horské stezky na nejkrásnější louky regionu.

Putování mezi horskými vrcholy a malebnými jezírky

Kdo chodí raději pěšky, může zvolit některou z více než 150ti turistických tras různého stupně obtížnosti. Místní horské školy poskytují vedle klasických vysokohorských túr také četné tématické pochody: od výprav za vycházejícím či zapadajícím sluncem po bylinkové nebo orchidejové pěší túry. V tyrolské Zugspitz Areně vedou cesty k impozantním vodopádům, tajemným horským jezerům či kulinářským odhalením tyrolských lahůdek. Vrcholem pro milovníky horských túr je tzv. „Big Five Tour". Během pěti dnů, od 20. do 24. července a od 31. srpna do 3. září 2015, se bude společně s průvodcem stoupat na pět nejvyšších vrcholků TZA – Daniel, Thaneller, Grubigstein, Tajakopf a Zugspitze. Každý den se bude zvyšovat stupeň obtížnosti až na výšku 5000 m a připravovat tak účastníky pochodu na korunující závěr: výstup na nejvyšší horu Německa, Zugspitze vysokou 2.962 m..

Nová lezecká hala v Ehrwaldu

Nabídka pro horolezce se v posledních letech také zvýšila: na úpatí Zugspitze jsou vybudovány horolezecké zahrady ve všech stupních obtížnosti. Díky jižní poloze více než 160ti tras je horolezecká sezóna v tyrolské Zugspitz Areně obzvlášť dlouhá. Spousta horských chat podél těchto tras poskytují aktivním sportovcům zasloužený odpočinek a regionální dobroty.
Nová lezecká hala EhrWALLd nabízí na ploše 1.267 m2 nejlepší podmínky pro horolezce i v případě špatného počasí.

Golf s výhledem na panorama Zugspitze

Milovníci golfu si mohou vylepšit svůj golfový handikep na devítijamkovém hřištiI areálu Tiroler Zugspitz Golf mezi obcemi Ehrwald a Lermoos. Před impozantním panoramatem horského masivu Wettersteinu uprostřed idylické močálové krajiny se velkoryse vybudované hrací dráhy postarají o to, aby šly precizní paty i dlouhé odpaly na osvětleném a vytápěném drivu každému lépe od ruky. Pro začátečníky je každou neděli od 15:30 do 16:30 hodina golfového tréninku s Head Pro Patrick Mc Hugh zdarma. Výbava (hole & míčky) je pro tento účel rovněž zdarma k dispozici.

Plánování výletů z domova

Promyšlený turistický portál, ve kterém se dá lehce zorientovat, umožňuje cyklistům, turistům i horolezcům široké možnosti plánování túr z domova. Detailní vektorové mapy ukazují přesné údaje výškových profilů, prolínajících se pěších túr i značek. Podle libosti lze tak pouhým kliknutím najít více než stovku možných tras ve všech kategoriích – pěší túry, horská cyklistika, tématické a zážitkové pochody, vysokohorské výstupy i horolezectví. Propojení se systémy GPS, Google Earth a Wikipedia dodávají důležité informace k popisu cest, míst, vrcholů a pamětihodností a nahrazujíé tak kompletně papírové mapy a knižní průvodce. A ještě něco praktického na cestu: túry a informace z portálu se dají buď rovnou nahrát do kompatibilního mobilu, anebo si příslušný detail mapy vytisknout v potřebné databázi Pdf.

Historie a tradice na tyrolské straně Zugspitze

Nejen pro sportovní bouřliváky a přírodní nadšence, ale také pro milovníky tradic je mnoho k objevení v oblasti tyrolské Zugspitz Areny. Tyrolskou horskou dráhou se vyjede na najvyšší horu Německa, kde se nachází zážitkové muzeum pod názvem „Fascinace Zugspitze". Tady zažijí návštěvníci cestu časem od prvního výstupu na vrchol v roce 1820, přes stavbu a modernizaci lanové dráhy až po současnost. Vedle výstavy včetně multimediální prezentace ve formátu 3D umožňuje zasklený prostor starých příjezdových hal nepopsatelně krásný výhled na horský svět kolem dokola.

Flexibilně aktivně s kartičkou „Z-Ticket"

S kartou „Z-Ticket", která je k mání od 23. května do 1. listopadu 2015, poskytuje Tyrolská Zugspitz Arena týdenní bezstarostný balíček: volnou zpáteční jízdenku tyrolské horské dráhy na Zugspitze Tiroler Zugspitzbahn, pět dalších lanovek a všechny autobusy regionu, což umožňuje flexibilní a spontánní plánování výletů všemi směry a atrakcemi. Rodiny se tak mohou radovat z volného vstupu do mnoha jezer a koupališť, zatímco jen některé zážitkové adrenalinové akce půjdou na jejich náklady, například razantní jízda na „Monsterroller" do údolí v Biberwieru. Atraktivní pušály letošního léta jsou obzvláště lákavé.. K dostání jsou ve všech údolních stanicích horských lanovek a v Informační kanceláři v Ehrwaldu.

Další informace najdete na www.zugspitzarena.com a u Tyrolské Zugspitz Areny, Tel. +43-5673-20-000

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha