Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Tipsport Czech Ladies Open: 15 Češek na startu v Berouně

Jedinečnou startovní pozici má český golf před turnajem Tipsport Czech Ladies Open, jehož pátý ročník se odehraje v Royal Beroun Golf Clubu od pátku 23. do neděle 25. června. Za poslední rok na Ladies European Tour zvítězily tři Češky, což zemi řadí v počtu titulů na druhé místo za Švédsko s osmi výhrami. Celkem odehraje berounský turnaj devět domácích profesionálek a šest amatérek.

Čtyři profesionálky jsou zároveň v aktuálním Top 50 evropského žebříčku Race to Costa del Sol. Klára Davidson Spilková, loni v Berouně druhá a také vítězka Irish Open 2022, drží po letošní skvělé bilanci druhého a tří čtvrtých míst aktuálně čtvrtou příčku. Na 19. místo vyletěla Kristýna Napoleaová po nedělním vítězství na German Masters, 47. příčka patří Sáře Kouskové a padesátku uzavírá Jana Melichová, obhájkyně titulu na Tipsport Czech Ladies Open.

„O něčem takovém jsme ještě před nedávnem ani nesnili, i když založením nové tradice Ladies European Tour v Česku jsem věřil, že dámský golf půjde nahoru,“ řekl na úterním setkání s médii promotér Luboš Koželuh, majitel společnosti Premier Sport. „Potvrzením kvality turnaje je také letošní zvýšení prize money o polovinu na současných 300 000 eur. Děkuji všem, kdo turnaji pomáhají, včetně Tipsportu jako titulárnímu partnerovi. Dále O2 TV Sport, která podepsala smlouvu na další dva roky vysílání Ladies European Tour a také Royal Beroun Golf Clubu, na jehož hřiště a zázemí už teď slyšíme zase jen chválu.“

Kvalitu Tipsport Czech Ladies Open dosvědčuje rovněž fakt, že startuje šest z deseti nejlepších hráček sezony, v čele s druhou v pořadí, Španělkou Anou Pelaez. Kromě zmíněných čtyř Češek hrají také další profesionálky: Tereza Melecká, Tereza a Eva Koželuhovy, Kateřina Vlašínová a Šideri Váňová. Karty na pozvání dostaly amatérky Patricie Macková, Denisa Vodičková, Dominika Burdová, Natalie Saint Germain, Lucie Váchová a Miriam Balcarová.

Vstupenky v cenách od sto korun na den jsou v předprodeji Ticketportal.cz. „Kdo si u nás vsadí v hodnotě vstupenky, má vstup zdarma,“ uvedl Václav Sochor za Tipsport, který na turnaj vypisuje řadu kurzových sázek včetně typu „live“. Opět jsou také připraveny dvě ceny za hole-in-one: na 6. jamce voucher od Tipsportu na 10 000 eur (nebo 250 000 korun pro domácí hráčku) a na 17. jamce hodinky Longines od hodinářství Bechyně.

Přímé přenosy z Tipsport Czech Ladies Open vysílá O2 TV Sport v pátek od 14 do 18 hodin, v sobotu od 10 do 14 hodin a v neděli od 11 do 15 hodin.

Více informací naleznete na stránkách www.czechladiesopen.cz.

První hvězdou pro Czech Masters 2023 je Luke Donald

Organizátoři D+D REAL Czech Masters oznámili první velkou hvězdu pro letošní ročník turnaje ze série DP World Tour. Na Albatross nedaleko Prahy dorazí koncem srpna vůbec poprvé v kariéře Luke Donald, bývalá světová jednička a kapitán evropského rydercupového týmu pro letošní prestižní klání se Spojenými státy. Je tak další z řad hvězd, která na populární golfový turnaj dorazí.

V minulosti to byli třeba Donaldovi krajané Lee Westwood a Danny Willett, major šampioni John Daly, Martin Kaymer nebo legendární Ernie Els. Letos jejich řady rozšíří pětinásobný šampion PGA Tour a sedminásobný vítěz na DP World Tour, tehdy ještě European Tour.

„Každý rok je naším cílem domluvit se na účasti s globální golfovou hvězdou a zároveň hráčem, který na D+D REAL Czech Masters nikdy nestartoval. Povedlo se nám to i letos. Luke Donald je bývalou světovou jedničkou, aktuálním kapitánem rydercupového týmu Evropy. Znovu se mají diváci na Albatrossu na co těšit,“ těší Petra Dědka, majitele promotérské společnosti Relmost, která turnaj pořádá. Letos se na Albatrossu bude hrát od 24. do 27. srpna.

Luke Donald strávil na prvním místě světového žebříčku v letech 2011 a 2012 celkem 45 týdnů. Mimo jiné je šampionem jamkovky ze série World Golf Championships a dvakrát ovládl vlajkovou loď evropské série BMW PGA Championship ve Wentworthu. Na Ryder Cupu se představil čtyřikrát v letech 2004, 2006, 2010 a 2012 a pokaždé stál na straně vítězů. Letos se pokusí přidat páté vítězství v roli kapitána.

„Jsem moc rád, že mohu oznámit, že se zúčastním D+D REAL Czech Masters. Bude to poprvé, co si zahraji v České republice a už se nemohu dočkat, až uvidím krásné město Prahu,“ vzkázal ze zámoří Donald a přidal důvod, proč je pro něho turnaj v Praze důležitý: „Jak víme, je to jedna z posledních akcí, která se počítá pro Ryder Cup, tak jsem zvědavý, jak se hráči ukážou, aby se dostali do týmu.“

„Těším se, až se v srpnu uvidíme na Albatrossu. Zdravím vás,“ dodal Donald, který tak bude jednou z hlavních hvězd letošního D+D REAL Czech Masters na Albatrossu. Kromě něho a dalších zahraničních es se turnaje zúčastní jako každoročně také česká špička, když nebude chybět ani Jiří Zuska – první Čech, který si zahrál na zámořských profesionálních sériích PGA Tour a Korn Ferry Tour.

Ladies European Tour na Floridě: Spilková těsně druhá, Kousková desátá!

Skvěle rozjetá sezona českých golfistek na Ladies European Tour pokračovala při Aramco Team Series ve West Palm Beach na Floridě, kde se v soutěži o celkový 1 milion dolarů dostaly dvě Češky do nejlepší desítky!

Klára Davidson Spilková skončila na hřišti Trump International těsně druhá v individuálním pořadí, jen o ránu za vítěznou Španělkou Carlotou Cigandou, a zaznamenala své čtvrté top 10 umístění roku. Navíc její tým s Laurou Beveridge a Lisou Petterson skončil osmý v pořadí. V celkovém žebříčku LET se Klára posunula z devátého už na čtvrté místo!

Své první top 10 na okruhu vybojovala Sára Kousková, která se dělila o 10. místo. Třetí Češka v cutu, Tereza Melecká, skončila na děleném 55. místě s +13, a přidala třetí místo v týmové soutěži s kapitánkou Lydií Ko, zatímco cutem (+10) neprošly Jana Melichová, ani Kristýna Napoleaová.

Davidson Spilková byla před finále na děleném druhém místě a v kole plném kolapsů světových hvězd udržela chladnou hlavu, která jí přinesla konečný výsledek -1 (69-72-74). Spolu s Cigandou (-2) byla jedinou hráčkou celkově pod parem hřiště. Porazila tak mj. třetí Novozélanďanku Lydii Ko nebo pátou Američanku Alison Lee i patnáctou Indku Aditi Ashok. Je to zároveň její nejlepší výsledek sezony, v níž už byla mj. čtvrtá na Aramco Team Series v Singapuru.

„Psychicky to bylo náročné kolo na velmi obtížném hřišti. Nejlíp jsem hrála první den, kdy vše pěkně odsýpalo. Další dvě kola už byla jako na horské dráze. Zabojovala jsem na finálové devítce, kde jsem se cítila výborně. Ještě ubrat jednu nebo dvě rány bylo bylo hezké, ale jsem spokojena,“ řekla Davidson Spilková, která po letech strávených na LPGA konečně dobyla americké hřiště, a to coby staronová členka LET. V žebříčku Race to Costa del Sol je nyní čtvrtá za Ashok, Švédkou Linn Grant a Španělkou Anou Pelaez.

Sára Kousková, která v USA studovala, si z Floridy odváží za +4 (72-77-71) své první umístění v Top 10 jak na sérii Aramco, kde startovala poprvé, tak na Ladies European Tour. Nejenže i naposedmé ve své premiérové sezoně na LET prošla cutem, ale do elitní desítky se dostala také zásluhou tří eaglů v turnaji a nechala za sebou takové kalibry, jako o 21. místo se dělící loňskou evropskou jedničku Grant a Američanku Lexi Thompson.

Měsíc před startem Tipsport Ladies Czech Open v Royal Golf Clubu Beroun (23. – 25. června) je tak český golf v mimořádné kondici a lze se jen těšit na to, co předvede na domácím turnaji, kde loni vyhrála Jana Melichová a o druhé místo se dělila Klára Davidson Spilková.

Česká pětice hraje top turnaj LET na Floridě

Pět českých golfistek mezi 108 hráčkami na vrcholném turnaji Aramco Team Series na Floridě je dalším rekordem sezony Ladies European Tour 2023.

Na hřišti Trump International ve West Palm Beach na Floridě se od 19. do 21. května utká celkem 36 tříčlenných týmů v soutěži o celkové prize money 1 milion dolarů, přičemž na dvoudenní soutěž týmů je vypsána polovina a ta druhá se rozdělí mezi hráčky po cutu a třetím kole.

Klára Davidson Spilková a Sára Kousková se staly dokonce kapitánkami týmů, podobně jako na březnovém turnaji Aramco v Singapuru. Hvězdné kapitánky svých týmů mají další tři Češky. Tereza Melecká je v týmu Novozélanďanky Lydie Ko, vítězky dvou turnajů kategorie major, únorového Aramco Saudi Ladies International a několikanásobné světové jedničky. Jana Melichová má za kapitánku Belgičanku Manon De Roey, loňskou vítězku Aramco v Thajsku a Kristýna Napoleová je v týmu, který vede Němka Chiara Noja, pro změnu loňská šampionka Aramco v Saúdské Arábii. Napoleaová se dostala do soutěže na poslední chvíli jako náhradnice za zraněnou Jessiku Korda.

Ve startovním poli jsou také početně zastoupeny hráčky, které se zúčastní Tipsport Czech Ladies Open v Berouně od 23. do 25. června, např. Španělka Ana Pelaez, Švédka Johanna Gustavsson nebo Lee-Anne Pace z JAR. A je tu rovněž Dánka Emily Pedersen, vítězka Tipsport Czech Ladies Open 2020. Nechybí ani Američanka Lexi Thompson, loňská vítězka amerického turnaje Aramco, hraného v New Yorku, či loňská evropská jednička Linn Grant ze Švédska, jež vyhrála před týdnem Jabra Ladies Open ve Francii.

Přímé přenosy ze všech tří kol Aramco Team Series vysílá O2 TV Sport, první dvě kola od 22:00 do 02:00 a finále od 19:00 do 23:00.

 

 

 

 

 

 

Více informací naleznete na stránkách www.czechladiesopen.cz.

Lido di Jesolo - moře i golf

Lido di Jesolo je největším přimořským letoviskem východní strany benátské laguny. Je to především patnáctikilometrová pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, které je čisté a téměř bez vln.

Úžasná  promenáda o délce 4 kilometry vedoucí po pobřeží nabízí mnoho obchůdků, restaurací a kaváren. V historickém centru je kostel  svatého Jana Křtitele.

Oblast je ideální pro rodiny s malými dětmi, cyklisty, milovníky moře a vodních sportů či turisty, které láká cizí kultura i fascinující historie nebo taky pro golfisty.

 

Golf

.

 

Golf Club Jesolo

 

Oblast je ideální pro milovníky golfu.  Nejbližsím hříštěm  je Golf Club Jesolo.

Architekti Gian Paolo Mar a Marco Croze vytvořili prvotřídní projekt, který zhodnocuje celou plochu 900 000 metrů čtverečních, s cílem vytvořit dokonalou harmonii mezi golfem a okolní přírodou. Hřiště je vhodné pro golfisty všech úrovní, je dokonale začleněno do  pobřežní krajiny. I v horkém letě hráče osvěží  příjemný mořský vánek. 18jamkové mistrovské hřiště má  velké greeny a nezvykle široké fairwaye, které  umožňují hráčům hrát hřiště bez větších potíží. Několik vodních překážek okresluje a  obohacují krásu krajiny a vytvářejí určité technické potíže, aby uspokojily i ty nejzkušenější hráče.

 

 

Pra'delle Torri Golf Caorle

 

Pra'delle Torri Golf Caorle je nádherné 18jamkové  golfové hřiště s výhledem na moře. Nachází se pouhých 7 kilometrů od Caorle a 15km od Lido di Jesolo.

Tento golfový areál byl založen v roce 1991 s cvičnou loukou a třemi jamkami. Následující rok přibylo 6 jamek a v dubnu 2007 bylo po dvou letech prací dokončeno rozšíření a otevřeno dnešní 18-ti jamkové hřiště.

Prvních 9 jamek navrhl architekt Lucio Piccoli, zatímco zbývajících 9 nese rukopis architekta Marka Croze, tvůrce více než čtyřiceti hřišť po celém světě. Areál přitahuje milovníky tohoto sportu z celé Evropy.

Příjemné golfové hřiště se může během hry  stát docela technickým oříškem, pokud vane silnější vítr.     Ale za běžných podmínek by to nemělo být obtížné ani pro začátečníky a bude výzvou i pro zkušené hráče.

 

Další hřiště v okolí: Golf Club Villa Condulmer (46 km), Golf Club Ca´Della Nave (53 km), Circolo Golf Venezia (36 km),

 

 

Caorle

 

Caorle je jedno z nejkrásnějších letovisek severní Itálie. Není zde, jako v okolních městech, jen nová výstavba,  hotely a rezidence. Městečko má bohatou historii. Tu můžete objevovat v jeho historickém centru. Křivolaké uličky na vás dýchnou atmosférou nedalekých Benátek. Vždyť i Caorle bývalo rozčleněno sítí vodních kanálů. Ty byly později zasypány. Dnes se zde snoubí historie se současností. Každý večer je celé cetrum uzavřeno motoristům a stává se rájem turistů a dětí. Děti vůbec mají v tomto přímořském městečku pravý ráj. Je zde pro ně spousta atrakcí - lunapark, aquapark Aquasplash, cukrárny se zmrzlinou a skvělými italskymi zákusky, kolotoče.  rozličné  skulptůry zvířat, lidí a bájných a mýtických postav. Výborně udržované, běloskvoucí a čisté pláže s jemným pískem, jsou samozřejmostí.

 

 

Pokud zvolíte cestu do Lido di Jesolo autem, bylo by hříchem se nezastavit po cestě u překrasného Lago di Garda. I zde, kromě koupání ve velmi příjemné sladké vodě, místy i termální ( jsou zde termální a to i podvodní  prameny), najdete velmi kvalitní golfová hřiště. Mezi nimi golfovou perlu – Arzaga golf, s jeho majestatními 27 jamkami – 18 jamkové hřiště z dílny Jacke Niklause a 9jamkové hříště, které navrhoval samotná ikona golfu Gary Player.

 

Hledáte tipy kudy z nudy? Inspiraci všech cenových kategorií už 18 let přináší stejnojmenný portál

Rozhledny, skalní města, muzea a kostely v noci nebo zahrady. Příklady zajímavých míst, která můžete v České republice navštívit zdarma. Některá po celý rok, jiná v konkrétních termínech, z nichž mnohé jsou doslova na spadnutí. Denně aktualizovanou inspiraci na výlety všeho druhu a cen, které v plánech Čechů na letní dovolenou hrají významnou roli, přináší www.kudyznudy.cz (KzN).

 

Nově na webu Kudy z nudy získáte například 15 tipů na volně přístupné rozhledny, a to v Čechách i na Moravě. Mnohé mají poetická jména jako třeba Růženka, Stříbrná Twiggy nebo Doubravka, ale najdete mezi nimi i Šibenici. Z rozhledny se můžete vydat třeba do skalního města, vybrat si mj. placenou i neplacenou procházku v Adršpachu pár kilometrů od Broumovských stěn. Na severním Plzeňsku zase potkáte Bábu s Dědkem a když si „objednáte“ počasí, smočíte si nejen nohy v Černém rybníce.

 

„Řekl bych, že Kudy z nudy je evropská rarita. Většina národních centrál se soustředí spíše na image, ukazuje nejkrásnější místa. Takto ucelenou prezentaci více než 80 tisíc turistických nabídek, jako je na našem Kudy z nudy, nemá nikdo v Evropě. Pro nás je to skvělý nástroj na podporu domácího cestovního ruchu. Portál aktualizujeme několikrát denně a lidé tam najdou tipy na krátkodobé výlety, program na večer během pracovní cesty či delší dovolenou s nápady pro celou rodinu,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: „Já miluji naše tipy na víkend. Každý týden máme hned několik článků ve stylu 30 lomů na nejlepší koupání v létě, skalní města a rozhledny, které můžete navštívit zadarmo nebo 100 zámků, které letos musíte vidět. Vždy aktuální podle sezóny a podle počasí. Pokud plánuji něco více dopředu a vybírám, kam vlastně vyrazit, tak se vyplatí prostudovat naše tematické sekce jako je Českem pěšky, Do lázní nebo Léto u vody.  A v průběhu covidu jsem byl samozřejmě závislý na článku Výlety po Praze. Ostatně z toho vznikla naše nová sekce Zážitky do hodiny.“

 

Podle nedávného průzkumu agentury CzechTourism patří Kudy z nudy spolu s portálem Slevomat mezi nejznámější a zároveň nejpoužívanější weby pro plánování výletů a dovolených v ČR. Slevomat zná 92 % respondentů, Kudy z nudy 89 %. Znalost Kudy z nudy roste se vzděláním, přičemž tento informační nástroj nezná pouze 7 % žen.

 

„Naše úloha je přinášet lidem inspiraci na zážitky. Covid významně změnil chování uživatelů, trend zdražování v tom bude pokračovat. Cílem Kudy z nudy je přitom udržet lidi u aktivního života a cestování,“ říká ředitel marketingu a zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller a dodává: „Cíl zdarma nebo výhodně neznamená, že lidé nemají utrácet vůbec, ale že si mohou dopřát pestřejší výlet a dovolenou. Sami si vybírají, kam pojedou a co v místě navštíví. My jim cestu usnadňujeme. Informacemi o vstupném, otevírací době, provozovatelích, časové náročnosti, dopravě s pomocí One ticket či IDOS nebo autem s náhledovou i plnohodnotnou mapou. Samozřejmostí jsou fotky a často i videa z místa. A právě dnes jsme si řekli, že bychom mohli zavést novou rubriku s tipy na výlety od různých osobností.“      

 

Portál Kudy z nudy je letos plnoletý, existuje právě 18 let. Fakt, že se osvědčil, potvrzuje zpětná vazba od podnikatelů i dalších čtenářů. Návštěvnost Kudy z nudy v roce 2021 překročila 21,5 milionů, což znamená 14% nárůst, počet uživatelů se meziročně zvýšil o 16 % na 10,7 milionů. Informace o akcích se na portálu Kudy z nudy zveřejňují bezplatně, podmínky jsou k dispozici na tomto místě.

Šampionky na Tipsport Czech Ladies Open přibývají

Přesně za dva měsíce nastoupí golfistky k finálovému kolu Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury.

Turnaj Ladies European Tour v Berouně se plní jmény šampionek, které se od 24. do 26. června utkají před diváky, a také kamerami O2 TV Sport o prize money 200 000 eur.

Svůj výjimečný start na evropském okruhu potvrdila Klára Spilková. Dlouhodobá česká jednička a vítězka turnaje LET 2017 v Maroku letos hraje americkou Epson Tour, ale začátkem léta se vrátí na hřiště, kde předloni skončila těsně za Top 10, tehdy jako nejlepší domácí hráčka.

Nejčerstvější šampionkou ve startovním poli je Meghan MacLaren. Angličanka vyhrála v neděli svůj třetí turnaj na Ladies European Tour a potřetí to bylo v zemi „Down Under“, na Australian Ladies Classic.

Mezi přihlášenými přibyla také Amy Boulden, která v roce 2020 získala titul na Swiss Ladies Open. Profesionálka z Walesu hrála předloni rovněž v Berouně a má za sebou i další starty na českých turnajích Ladies European Tour.

Do Česka se ráda vrací další reprezentantka Walesu, Becky Brewerton. Začátkem dubna vedla ve finálovém kole South African Women´s Open, a přestože nedosáhla na play-off, třetí místo ukázalo návrat formy evropské jedničky z roku 2009.

Comeback po dlouhém zranění letos absolvuje Camilla Lennarth, vítězka Slovak Ladies Open, a letošní Tipsport Czech Open má tato Švédka rovněž zapsán v plánech turnajů.

Z domácích hráček se drží výborných výsledků Kristýna Napoleaová, která po zisku druhého místa v Saúdské Arábii a deváté příčky na Joburg Open prošla na dalších turnajích LET dvakrát cutem. První cut krátké profesionální kariéry má za sebou Tereza Melecká z Joburg Open. Do finálových kol na South African Women´s Open postoupila Šideri Váňová a cutem na LET Access Series v Terre Blanche ve Francii nedávno prošla Tereza Koželuhová, která s výše uvedenými hráčkami bude hrát za 14 dní první evropský turnaj ze série Ladies European Tour ve španělském Madridu.

Tipsport Czech Ladies Open 2022 bude jedním z prvních profesionálních startů Sáry Kouskové. Ta loni jako amatérka vyhrála LET Access Series na Konopišti a v neděli zvítězila s týmem University of Texas ve finále konference NCAA Big 12. 

„Hlad“ po cestování roste. Otvírají se trhy v jihovýchodní Asii

Malajsie a Singapur otevřely po více než dvou letech hranice turistům. Stalo se tak letos v dubnu. A hned na prvním veletrhu cestovního ruchu v Kuala Lumpur nechyběla Česká centrála cestovního ruchu.  Zástupce CzechTourismu jednal s tamními partnery o společných akcích a aktivitách na podporu turismu.

„Hned po oznámení, že se hranice v Malajsii a Singapuru otevřely, poptávka po turismu podle tamních cestovních agentur radikálně vzrostla,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu - CzechTourism Jan Herget a dodává: „Děje se tak - samozřejmě s ohledem na aktuální situaci nejen na Ukrajině - v mnoha zemích světa, i proto letos u nás očekáváme výrazné zesílení poptávky ze strany zahraničních turistů.  Sílící „hlad“ po cestování avizuje ve výzkumu i Europe Travel Commision. Cestovní ruch přitom patří k pilířům české ekonomiky a je klíčový pro ekonomický růst nejen v Praze, ale i v regionech.“

Otevření Malajsie a Singapuru je zásadní, kvůli současné situaci ve světě totiž budou minimálně střednědobě zavřené strategické trhy jako je Rusko, Čína nebo Taiwan. Proto je podle ředitele CzechTourismu Jana Hergeta nezbytné hledat způsoby, které pomohou nahradit ztráty z těchto vysoce bonitních trhů. Jan Herget upřesňuje: „Dlouhodobě jednáme o spuštění přímých letů z jihovýchodní Asie s leteckou společností AirAsia. Naše aktivity by měly přinést okamžitý efekt v podobě příjezdů turistů, z dlouhodobého pohledu jde o podporu poptávky, kterou bychom rádi přetavili do otevření přímé linky.“

V květnu CzechTourism také spustí kampaň na zahraničních trzích a bude Českou republiku nadále aktivně zviditelňovat třeba právě na veletrzích.

„Návštěvnost veletrhu MATTA v Kuala Lumpur byla skutečně velmi vysoká. Jednali jsme tam se zástupci cestovních kanceláří a dohodli jsme se, že společně posílíme povědomí o České republice,“ říká ředitel zahraničního zastoupení CzechTourismu pro jihovýchodní Asii a Čínu Lukáš Pokorný a dodává: „Také jsme se přímo s vedením asociací cestovních kanceláří v Malajsii a Singapuru domluvili na plánu propagace České republiky. I proto se jejich zástupci zúčastní květnového Travel Trade Day v Karlových Varech či destinačních školení, která CzechTourism pořádá.“   

Aktuální uvolnění vítá i velvyslanec České republiky v Malajsii Milan Hupcej: "Otevření hranic Malajsie v podobě zrušení povinné příjezdové karantény velmi oceňuji. Má zásadní dopad na výjezdy Malajsijců do zahraničí, přičemž přichází v době, kdy i Česká republika ruší ochranná opatření a obousměrný cestovní ruch tak může opět nabrat plných obrátek. Jsem přesvědčen, že Česká republika může navázat na předpandemický trend každoročního růstu incomingu z Malajsie. Velvyslanectví České republiky v Malajsii podporuje oživení turistické výměny s plným nasazením."

Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism plánuje akce také přímo v jihovýchodní Asii. A to vlastní či se bude podílet na eventech pořádaných Zastupitelskými úřady v Kuala Lumpur a Singapuru.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha