Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Hledáte tipy kudy z nudy? Inspiraci všech cenových kategorií už 18 let přináší stejnojmenný portál

Rozhledny, skalní města, muzea a kostely v noci nebo zahrady. Příklady zajímavých míst, která můžete v České republice navštívit zdarma. Některá po celý rok, jiná v konkrétních termínech, z nichž mnohé jsou doslova na spadnutí. Denně aktualizovanou inspiraci na výlety všeho druhu a cen, které v plánech Čechů na letní dovolenou hrají významnou roli, přináší www.kudyznudy.cz (KzN).

 

Nově na webu Kudy z nudy získáte například 15 tipů na volně přístupné rozhledny, a to v Čechách i na Moravě. Mnohé mají poetická jména jako třeba Růženka, Stříbrná Twiggy nebo Doubravka, ale najdete mezi nimi i Šibenici. Z rozhledny se můžete vydat třeba do skalního města, vybrat si mj. placenou i neplacenou procházku v Adršpachu pár kilometrů od Broumovských stěn. Na severním Plzeňsku zase potkáte Bábu s Dědkem a když si „objednáte“ počasí, smočíte si nejen nohy v Černém rybníce.

 

„Řekl bych, že Kudy z nudy je evropská rarita. Většina národních centrál se soustředí spíše na image, ukazuje nejkrásnější místa. Takto ucelenou prezentaci více než 80 tisíc turistických nabídek, jako je na našem Kudy z nudy, nemá nikdo v Evropě. Pro nás je to skvělý nástroj na podporu domácího cestovního ruchu. Portál aktualizujeme několikrát denně a lidé tam najdou tipy na krátkodobé výlety, program na večer během pracovní cesty či delší dovolenou s nápady pro celou rodinu,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu – CzechTourism Jan Herget a dodává: „Já miluji naše tipy na víkend. Každý týden máme hned několik článků ve stylu 30 lomů na nejlepší koupání v létě, skalní města a rozhledny, které můžete navštívit zadarmo nebo 100 zámků, které letos musíte vidět. Vždy aktuální podle sezóny a podle počasí. Pokud plánuji něco více dopředu a vybírám, kam vlastně vyrazit, tak se vyplatí prostudovat naše tematické sekce jako je Českem pěšky, Do lázní nebo Léto u vody.  A v průběhu covidu jsem byl samozřejmě závislý na článku Výlety po Praze. Ostatně z toho vznikla naše nová sekce Zážitky do hodiny.“

 

Podle nedávného průzkumu agentury CzechTourism patří Kudy z nudy spolu s portálem Slevomat mezi nejznámější a zároveň nejpoužívanější weby pro plánování výletů a dovolených v ČR. Slevomat zná 92 % respondentů, Kudy z nudy 89 %. Znalost Kudy z nudy roste se vzděláním, přičemž tento informační nástroj nezná pouze 7 % žen.

 

„Naše úloha je přinášet lidem inspiraci na zážitky. Covid významně změnil chování uživatelů, trend zdražování v tom bude pokračovat. Cílem Kudy z nudy je přitom udržet lidi u aktivního života a cestování,“ říká ředitel marketingu a zahraničních zastoupení České centrály cestovního ruchu – CzechTourism František Reismüller a dodává: „Cíl zdarma nebo výhodně neznamená, že lidé nemají utrácet vůbec, ale že si mohou dopřát pestřejší výlet a dovolenou. Sami si vybírají, kam pojedou a co v místě navštíví. My jim cestu usnadňujeme. Informacemi o vstupném, otevírací době, provozovatelích, časové náročnosti, dopravě s pomocí One ticket či IDOS nebo autem s náhledovou i plnohodnotnou mapou. Samozřejmostí jsou fotky a často i videa z místa. A právě dnes jsme si řekli, že bychom mohli zavést novou rubriku s tipy na výlety od různých osobností.“      

 

Portál Kudy z nudy je letos plnoletý, existuje právě 18 let. Fakt, že se osvědčil, potvrzuje zpětná vazba od podnikatelů i dalších čtenářů. Návštěvnost Kudy z nudy v roce 2021 překročila 21,5 milionů, což znamená 14% nárůst, počet uživatelů se meziročně zvýšil o 16 % na 10,7 milionů. Informace o akcích se na portálu Kudy z nudy zveřejňují bezplatně, podmínky jsou k dispozici na tomto místě.

Šampionky na Tipsport Czech Ladies Open přibývají

Přesně za dva měsíce nastoupí golfistky k finálovému kolu Tipsport Czech Ladies Open, jehož obsazení dostává stále zajímavější kontury.

Turnaj Ladies European Tour v Berouně se plní jmény šampionek, které se od 24. do 26. června utkají před diváky, a také kamerami O2 TV Sport o prize money 200 000 eur.

Svůj výjimečný start na evropském okruhu potvrdila Klára Spilková. Dlouhodobá česká jednička a vítězka turnaje LET 2017 v Maroku letos hraje americkou Epson Tour, ale začátkem léta se vrátí na hřiště, kde předloni skončila těsně za Top 10, tehdy jako nejlepší domácí hráčka.

Nejčerstvější šampionkou ve startovním poli je Meghan MacLaren. Angličanka vyhrála v neděli svůj třetí turnaj na Ladies European Tour a potřetí to bylo v zemi „Down Under“, na Australian Ladies Classic.

Mezi přihlášenými přibyla také Amy Boulden, která v roce 2020 získala titul na Swiss Ladies Open. Profesionálka z Walesu hrála předloni rovněž v Berouně a má za sebou i další starty na českých turnajích Ladies European Tour.

Do Česka se ráda vrací další reprezentantka Walesu, Becky Brewerton. Začátkem dubna vedla ve finálovém kole South African Women´s Open, a přestože nedosáhla na play-off, třetí místo ukázalo návrat formy evropské jedničky z roku 2009.

Comeback po dlouhém zranění letos absolvuje Camilla Lennarth, vítězka Slovak Ladies Open, a letošní Tipsport Czech Open má tato Švédka rovněž zapsán v plánech turnajů.

Z domácích hráček se drží výborných výsledků Kristýna Napoleaová, která po zisku druhého místa v Saúdské Arábii a deváté příčky na Joburg Open prošla na dalších turnajích LET dvakrát cutem. První cut krátké profesionální kariéry má za sebou Tereza Melecká z Joburg Open. Do finálových kol na South African Women´s Open postoupila Šideri Váňová a cutem na LET Access Series v Terre Blanche ve Francii nedávno prošla Tereza Koželuhová, která s výše uvedenými hráčkami bude hrát za 14 dní první evropský turnaj ze série Ladies European Tour ve španělském Madridu.

Tipsport Czech Ladies Open 2022 bude jedním z prvních profesionálních startů Sáry Kouskové. Ta loni jako amatérka vyhrála LET Access Series na Konopišti a v neděli zvítězila s týmem University of Texas ve finále konference NCAA Big 12. 

„Hlad“ po cestování roste. Otvírají se trhy v jihovýchodní Asii

Malajsie a Singapur otevřely po více než dvou letech hranice turistům. Stalo se tak letos v dubnu. A hned na prvním veletrhu cestovního ruchu v Kuala Lumpur nechyběla Česká centrála cestovního ruchu.  Zástupce CzechTourismu jednal s tamními partnery o společných akcích a aktivitách na podporu turismu.

„Hned po oznámení, že se hranice v Malajsii a Singapuru otevřely, poptávka po turismu podle tamních cestovních agentur radikálně vzrostla,“ říká ředitel České centrály cestovního ruchu - CzechTourism Jan Herget a dodává: „Děje se tak - samozřejmě s ohledem na aktuální situaci nejen na Ukrajině - v mnoha zemích světa, i proto letos u nás očekáváme výrazné zesílení poptávky ze strany zahraničních turistů.  Sílící „hlad“ po cestování avizuje ve výzkumu i Europe Travel Commision. Cestovní ruch přitom patří k pilířům české ekonomiky a je klíčový pro ekonomický růst nejen v Praze, ale i v regionech.“

Otevření Malajsie a Singapuru je zásadní, kvůli současné situaci ve světě totiž budou minimálně střednědobě zavřené strategické trhy jako je Rusko, Čína nebo Taiwan. Proto je podle ředitele CzechTourismu Jana Hergeta nezbytné hledat způsoby, které pomohou nahradit ztráty z těchto vysoce bonitních trhů. Jan Herget upřesňuje: „Dlouhodobě jednáme o spuštění přímých letů z jihovýchodní Asie s leteckou společností AirAsia. Naše aktivity by měly přinést okamžitý efekt v podobě příjezdů turistů, z dlouhodobého pohledu jde o podporu poptávky, kterou bychom rádi přetavili do otevření přímé linky.“

V květnu CzechTourism také spustí kampaň na zahraničních trzích a bude Českou republiku nadále aktivně zviditelňovat třeba právě na veletrzích.

„Návštěvnost veletrhu MATTA v Kuala Lumpur byla skutečně velmi vysoká. Jednali jsme tam se zástupci cestovních kanceláří a dohodli jsme se, že společně posílíme povědomí o České republice,“ říká ředitel zahraničního zastoupení CzechTourismu pro jihovýchodní Asii a Čínu Lukáš Pokorný a dodává: „Také jsme se přímo s vedením asociací cestovních kanceláří v Malajsii a Singapuru domluvili na plánu propagace České republiky. I proto se jejich zástupci zúčastní květnového Travel Trade Day v Karlových Varech či destinačních školení, která CzechTourism pořádá.“   

Aktuální uvolnění vítá i velvyslanec České republiky v Malajsii Milan Hupcej: "Otevření hranic Malajsie v podobě zrušení povinné příjezdové karantény velmi oceňuji. Má zásadní dopad na výjezdy Malajsijců do zahraničí, přičemž přichází v době, kdy i Česká republika ruší ochranná opatření a obousměrný cestovní ruch tak může opět nabrat plných obrátek. Jsem přesvědčen, že Česká republika může navázat na předpandemický trend každoročního růstu incomingu z Malajsie. Velvyslanectví České republiky v Malajsii podporuje oživení turistické výměny s plným nasazením."

Česká centrála cestovního ruchu - CzechTourism plánuje akce také přímo v jihovýchodní Asii. A to vlastní či se bude podílet na eventech pořádaných Zastupitelskými úřady v Kuala Lumpur a Singapuru.

PGA National Czech Republic v Oaks Prague obhájilo titul ‘Nejlepší hřiště v České republice

Golfové hřiště PGA National Czech Republic, součást rezidenčního projektu Oaks Prague, letos opětovně získalo ocenění ‘Nejlepší hřiště v České republice 2021’, které udílí World Golf Awards. Golfové hřiště, které se nachází jihovýchodně od Prahy, navrhl světově uznávaný architekt golfových hřišť Kyle Phillips, toto prestižní ocenění obhájilo již podruhé v řadě. Poprvé jej získalo v loňském roce, a to jen pár měsíců od svého oficiálního otevření.

 

 

„Toto jedinečné nové hřiště zraje do krásy a jakmile bude dokončena veškerá občanská vybavenost, Oaks Prague bude patřit k nejvyhledávanějším destinacím nejen na evropské úrovni, ale zaujme oprávněné místo mezi nejlepšími světovými golfovými areály," říká Kyle Phillips, majitel společnosti Kyle Phillips Golf Course Design.

 

 

PGA National Czech Republic je součástí developerského projektu Oaks Prague, který

představuje nový koncept prémiového bydlení v České republice. Budoucí obyvatelé se mohou těšit nejen na prémiové rezidenční bydlení s plnou občanskou vybaveností, ale i boutique hotel, spa a řadu restaurací. To vše usazené v krásné středočeské krajině o rozloze 140 hektarů. PGA National Czech Republic nabízí svým hráčům jedinečný golfový zážitek v České republice.

 

 

„Golfové hřiště PGA je měřítkem kvality celého developerského projektu Oaks Prague. Cílem je poskytnout prémiový životní styl na výjimečné úrovni a golfové hřiště považujeme za ukázkový příklad toho, jakým směrem chceme projekt realizovat. Rezidenční část, pohostinství a golfové hřiště vnímáme jako vzájemně se doplňující, a zároveň nepostradatelné prvky Oaks Prague,“ říká Jan Zemánek, CEO společností Arendon.

 

 

PGA National Czech Republic je jedním z pouhých deseti golfových hřišť s licencí PGA National na celém světě a jediným v České republice.

 

„PGA je právem hrdá na svůj dlouhodobý vztah, který ji pojí s golfovým hřištěm PGA National Czech Republic. Obhájit ocenění nejlepšího golfového hřiště v České republice dva roky za sebou je fantastický úspěch, který odráží výjimečný talent Kylea Phillipse a celého týmu Arendon, včetně ředitele golfu a člena PGA Paula Dennise,“ komentuje Guy Moran, ředitel PGA pro nemovitosti a development.

 

 

Kromě golfového hřiště a rozsáhlého tréninkového zázemí se v areálu otevřeném v srpnu 2020 nachází také klasicistní zámek, který je chráněnou kulturní památkou a nyní prochází citlivou rekonstrukcí. Od roku 2022 bude sídlem golfového klubu, včetně salónku, módního baru, stylové restaurace s otevřenou kuchyní, a veškerého zázemí pro golfisty. Dále pak bude součástí zámku konferenční prostor a venkovní terasy s výhledem na hřiště a okolní krajinu.

 

 

Klub provozuje společnost Troon Privé, divize společnosti Troon, světového lídra v oblasti správy golfových klubů. Troon Privé představuje jistotu, že golfový zážitek pro hráče a hosty bude vždy na té nejvyšší možné úrovni. V neposlední řadě přináší i vynikající know-how při pořádání mezinárodních golfových turnajů.

 

„Toto ocenění je skutečným důkazem talentu a odhodlání celého týmu. Bylo úžasné navštívit hřiště již letos v létě a těšíme se, že v příští sezóně budeme moci přivítat hosty v naší nové golfové klubovně zámečku,“ uvedl Mark Chapleski, výkonný prezident společnosti Troon International.

 

World Golf Awards, které je součástí World Travel Awards, každoročně oceňuje vynikající výsledky v oblasti golfové turistiky, prvotřídních hřišť a golfových destinací. Letošní výsledky byly zveřejněny 28. října 2021 a mezi nominovaná hřiště bylo rozděleno přes půl milionu hlasů golfových fanoušků z více než 100 světových destinací.

 

 

 

O Oaks Prague

Oaks Prague představuje nový koncept prémiového rezidenčního bydlení v České republice. Budoucí obyvatelé se mohou těšit na kvalitní životní styl obklopený krásnou přírodou, moderní architekturou a špičkovými technologiemi. Oaks Prague nabízí 480 bytových jednotek – apartmánů, řadových domů a jedinečných vil. Každá nemovitost zároveň poskytuje krásné výhledy, klid i potřebné soukromí. Bytové a rodinné domy jsou navrhovány v úzké spolupráci se světoznámými architekty, jako jsou McGarry-Moon, Chapman Taylor, JTP Architects a Vivian Lee for Meier Partners.

 

 

O PGA National Czech Republic

PGA National Czech Republic představuje golfové hřiště té nejvyšší kvality, kterému se nevyrovná žádné jiné v regionu. Je součástí developerského projektu Oaks Prague nabízejícího prémiové bydlení zasazené do nádherné středočeské krajiny, jihovýchodně od Prahy o celkové rozloze 140 hektarů. Autorem je světoznámý architekt golfových hřišť Kyle Phillips, který projektoval hřiště na všech kontinentech, včetně 4 ze 100 nejlepších hřišť světa. PGA National Czech Republic je průkopníkem v oblasti udržitelného golfového designu a je provozováno přední světovou golfovou asociací Troon. Kompletní 18jamkové hřiště bylo otevřeno v létě 2020. Více informací o Oaks Prague a PGA National Czech Republic najdete na www.oakspga.cz

 

 

 

O společnosti Troon

Společnost Troon, s hlavním sídlem v USA ve Scottsdale v Arizoně je největší světovou organizací v oblasti správy golfových hřišť. Ve svém portfoliu má přes 590 míst po celém světě, včetně správy více než 640 golfových hřišť s 18 jamkami. Kromě golfu se Troon specializuje na správu sdružení majitelů domů, soukromých rezidenčních klubů, správu nemovitostí a souvisejících zařízení v oblasti pohostinství. Oceňovaná gastronomická divize společnosti Troon provozuje a řídí více než 610 stravovacích provozů v golfových resortech, soukromých klubech, na golfových hřištích s denním poplatkem a v rekreačních zařízeních. Skupina značek Troon, které se nacházejí ve více než 45 státech a 30 zemích, zahrnuje Troon Golf, Troon Privé, Troon International, Honours Golf, OB Sports, Indigo Golf Partners, CADDIEMASTER, True Club Solutions, Cliff Drysdale Tennis and RealFood Hospitality, Strategy and Design. Mezi nemovitosti provozované společností Troon patří Indian Wells Golf Resort v Indian Wells, Kalifornie; Yas Links Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech; The Club at Savannah Harbor v Savannah, Gruzie; a Lake of Isles v North Stonington, Connecticut. Další novinky a informace naleznete na adrese www.Troon.com nebo na:  Facebook, Twitter, Instagram, Troon Chronicles, Press Room, přihlásit se také můžete k odběru Troon magazínu.

 

 

 

O organizaci PGA

PGA byla založena v roce 1901 a je nejstarší asociací profesionálních hráčů golfu. PGA sídlící v Centenary House ve slavném Belfry má v současné době více než 8 000 členů, přičemž 1 600 z nich pracuje ve více než 80 různých zemích světa. PGA je jednou z předních golfových společností, jejímž primárním posláním je šířit a rozvíjet golf díky odborným zkušenostem svých profesionálů, a to jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. Spojením Samuela Rydera a americké PGA je asociace jedním ze zakládajících členů dnes již proslulého Ryder Cupu, nadále zůstává hlavním partnerem těchto akcí i turnajů European Tour a zároveň je správcem trofeje pro vítěze Ryder Cupu.

 

 

O společnosti Kyle Phillips Golf Course Design

V roce 1997 Kyle Phillips založil mezinárodní společnost zaměřenou na design golfových hřišť Kyle Phillips Golf Course Design se sídlem v Granite Bay v Kalifornii. Filozofie designu Kylea Phillipse vychází z přesvědčení, že golfová hřiště by měla mít svůj vlastní charakter a osobitost odvozenou od existujících přirozených rysů krajiny, stejně jako z její polohy a historie. Kyle Phillips navrhl hřiště na všech kontinentech a patří mezi ně 4, které mezinárodní publikace řadí mezi 100 nejlepších na světě – Kingsbarns ve Skotsku, California Golf Club ve Spojených Státech Amerických, South Cape v Jižní Koreji a Yas Links ve Spojených arabských emirátech.

 

 

Czech Masters na Albatrossu vyhrál Američan Johannes Veerman, nejlepším Čechem je Filip Mrůzek

První vítězství na European Tour si se skóre -15 vybojoval Američan Johannes Veerman, který zvládl smazat ztrátu dvou ran na leadera po třech kolech a nakonec sám o dvě rány zvítězil.

Hráči nabídli tisícům fanoušků ve finálovém kole drama. Dlouho byl na čele Pulkkanen, kterého stíhal hlavně Stenson, největší hvězda turnaje. Když zahrál Švéd bojující o nominaci do Ryder Cupu birdie na třináctce, konečně se dotáhl na čelo leaderboardu, kde v tu chvíli byli čtyři hráči.

Diváci se těšili na připadný rozstřel. Bohužel Henrik Stenson nezvládl poslední jamky. Především ztratil dvě rány na tříparové šestnácte. Z turnaje si odváží dělené čtvrté místo.

Cestu  Johannesi Veermanovi  mohl zkomplikovat  taky krajan Sean Crocker, který zahrál čtyři birdie v řadě na jamkách 9 až 12, pak ale zapsal dvě bogey a na posledních třech jamkách se na vítěze dotáhnout nezvládl. Dělil nakonec druhou příčku s Finem Tapio Pulkkanenem, který na poslední jamce trefil drivem rough napravo a druhou ranou vodu chránící  poslední green. Zahral double bogye a tim promarnil přiležitost vyhrát v 31 letech svůj první turnaj na European Tour.

 Ondřej Lieser zakončil Czech Masters kolem za 75 ran. Tři rány nad par bylo i jeho celkové skóre, které ho zařadilo na dělené 60. místo. 

Matyáš Zapletal zahrál v neděli 77 ran (+5) a dohrál na děleném 67. místě s celkovým skóre +7. Aleš Kořínek zahrál ve finále 74 ran (+2) a s konečným skóre +8 skončil na děleném 70. místě. Ve finálovém kole se ale blýskl esem na třináctce.

Ovšem  největší výhrou je skutečnost, že po roční koronavirové odmlce se turnaj vratil do České republiky.

Vítězkou v Berouně se stala osmnáctiletá thajská golfistka Thitikulová

Vítězkou třetího ročníku golfového turnaje Tipsport Czech Ladies Open se stala thajská osmnáctiletá golfistka Atthaya Thitikulová se skóre -15, o ránu zpět skončila Španělka Nurria Iturriosová. Z českých hráček se nejlépe umístila Sára Kousková, která obsadila dělené 17. místo a byla i nejlepší amatérkou v soutěži.

Nedělní program provázelo skvělé golfové počasí, které přispělo k častému skórování těch nejlepších. Do finále doslova vlétly Leonie Harmová (Německo) a Indka Dikša Dagharová, ale německé hráčce začal docházet na druhé devítce dech, zatímco Španělka Nurria Iturriosová se držela poblíž vedoucích pozic a po chybách soupeřek v závěru hrála o titul. Jenže na rozdíl od vítězky nedokázala na 18. jamce proměnit birdie šanci a skončila druhá.

Svoji prohru ale vzala sportovně. „Je to golf, pár puttů mi nevyšlo, bylo to o ránu. Jsem přesto spokojená, a protože nehraji na štěstí, povzbudí mě to zase k dalšímu tréninku,“ prohlásila Španělka.

 Osmnáctiletá Thajka Atthaya Thitikulová dohrála třetí kolo o flight dřív a snažení své soupeřky nesledovala, chystala se na případné play-off. Reakce publika směrem k putting greenu ale byla zřejmá a golfistka propukla v radostný pláč. Berounský titul a šek na 30 tisíc eur poputuje letos do Asie. „Byly to skvělé dny na skvělém hřiště, děkuji za celý turnaj všem organizátorům, pro mě je to další výjimečný den mé kariéry. Mé poděkování patří také celé rodině, která mě podporuje,“ prohlásila vítězka.

 Další skvělý turnaj za sebou má za sebou Sára Kousková. Nejlepší česká amatérka po nedávném vítězství na turnaji LETAS se neztratila i mezi evropskou elitou a stejně jako před rokem se stala nejlepší amatérkou turnaje. Loni byla dvacátá, letos se posunula o tři příčky výše V dnešním kole zapisovala pět birdie, dvě bogey a celkové skóre -8 (70+69+69).

 „Byly to krásné tři dny, jsem ráda že jsem potvrdila loňské 20. místo, zase jsem se o něco posunula vzhůru. Pořád to je pro mě především získávání zkušeností,“ okomentovala svoje umístění nejlepší česká golfistka v turnaji.

 Ani další české hráčky nezklamaly, i když se jim už nepodařilo udržet kontakt s nejlepšími. Tereza Koželuhová doplatila na ránu do greenu na 16. jamce, kde se obtížně vyhrávala z vysoké trávy a double bogey ji zbrzdilo v rozletu, ale za konečný výsledek –4 (71+71+70) si polepšila  o tři desítky proti loňskému umístění, obsadila dělené 33. místo.

 „Jsem spokojena, já to mám vždycky tak, že jedna jamka nevyjde. Ale potvrdila jsem si umístění z Itálie,“ připomněla tři týdny starý výsledek z předchozího turnaje LET. A radost udělal svému otci Lubošovi, který dnes končící turnaj řídil jak promotér.

Kristýna Napoleaová jako jediná zbývající česká profesionálka v soutěži brala konečné dělené 47. místo s výsledkem -2 (70+71+73), amatérka Jana Melichová -1 (72+72+71) došla do cíle na 51. pozici.

Při vyhlášení se dočkal ocenění hlavní greenkeeper Martin Šindler, který dokázal přes problémy s počasím se svým týmem připravit výborný stav hřiště. A velkého aplausu se vedle vítězek dočkala finská golfistka Sanna Nuutinen, která na deváté čtyřparové jamce zaznamenala naprosto neobvyklé hole-in-one, za které ji pořadatelé věnovali hodinky od Hodinářství Bechyně.

 

Aktuální informace najdete na turnajovém webu czechladiesopen.cz/cs/

Čtyři české golfistky si zahrají finále v Berouně, v čele Španělka Iturriozová

Čtyři české golfistky prošly dvoukolovým sítem do finále třetího ročníku Tipsport Czech Ladies Open v Berouně ze série Ladies European Tour. Nedělní finále si zahrají Sára Kousková, Kristýna Napoleaová, Tereza Koželuhová a Jana Melichová. V čele turnaje je s náskokem jedné rány Nurria Iturriozová ze Španělska.

 

Průběh druhého dne na berounském hřišti vynahradil hráčkám i divákům trochu divoký průběh úvodního hracího dne, kdy se začínalo později, přerušovalo se kvůli bouřce a nakonec ani nedohrálo. Dnes už šlo všechno podle plánů pořadatelů: ranní dohrávka měla hladký průběh. Hráčky hned poté startovaly do svých plánovaných hracích časů a příjemné počasí plynulé hře jen nahrávalo.

 

Po úvodním kole byla na čele ve spoluvedení trojice hráček na skóre -6 včetně Itturiozové, ale druhé kolo zamíchalo jak s pořadím v TOP 10, tak s hranicí cutu, která klesla na even par. Přes tradiční hranici úspěchu a neúspěchu se přeneslo nakonec 64 hráček, které pokračují v soutěži. Mezi nimi jsou tři české amatérky, kterých se ale nebude týkat boj o rozdělení 200.000 eur, vítězka bere 30.000 eur.

 

Sobota také potvrdila, že Češky nebudou hrát zdaleka vedlejší roli. Každou další jamkou se prodírala do horních pater jednadvacetiletá Sára Kousková, jednu chvíli dokonce figurovala v desítce nejlepších. Na předposlední sedmnáctce, nejlehčí tříparové jamce, nečekaně po chybě ztratila ránu, ale konečné skóre -5 (70+69) ji už ani netrápilo. „Vše šlo podle plánu, ani ta chyba mě příliš netrápí, turnaj mám dobře rozehrán a stále to beru především jako získávání zkušeností pro můj chystaný přechod k profesionálkám,“ prohlásila česká reprezentantka.

 

Dál jsou i její amatérské kolegyně: Tereza Koželuhová si sice trochu ohrozila postupové plány na 15. jamce, kde zahrála po špatné volbě hole double-bogey, ale její výsledek -2 (71+71) stačil na cut s náskokem dvou ran, přesně na ránu jde dál i Jana Melichová (72+72). Ve výborné hře z úvodního kola pokračovala dnes také Kristýna Napoleaová (70+71) a je nejpříjemnějším překvapením z pohledu českých golfistek.

 

V čele se usadila na skóre -10 (66+68) španělská trojnásobná šampiónka z Ladies European Tour Nurria Iturriozová, která kráčí sebevědomě za dalším úspěchem své kariéry. „Dnešní podmínky nebyly o moc jednodušší, než ty páteční. V noci znovu pršelo, hřiště je stále promočené a dopoledne navíc byla vysoká vlhkost vzduchu, ale na to já jsem z Mallorky zvyklá. V neděli se soustředím, abych dokázala znovu skórovat, pak by úspěch mohl přijít,“ svěřila se drobná Španělka.

 

Finále ale nebude pouze o její hře. Hned za ní se seřadila celá řada hladových hráček v čele se Sandrou Gal (-8), kterou stejně jako Češky přišla dnes povzbudit řada tuzemských diváků a jejich přízně se dočká i v neděli. Na stejném skóre je třicátá hráčka světa Atthaya Thitikulová z Thajska, o další dvě rámy zpět je Slovinka Pia Babnik.

 

Nedělní program startuje v 9:00, přímý přenos v O2TV a TV Tipsport začíná ve 12:00 hod. Pro diváky je vstup do resortu opět zdarma.

 

 

Aktuální informace najdete na turnajovém webu czechladiesopen.cz/cs/

Tipsport Czech Ladies Open: Divací jsou na turnaji vítáni

Vše je připraveno, vrcholný turnaj profesinálního golfu žen, Tipsport Czech Ladies Open v Beroun GC, může začít.

Po středečním Pro-Am a čtvrtečním tréninkovém kole odstartuje třídenní soutěž Ladies European Tour s dotací 200 000 eur v pátek 25. června, s cutem pro top 60 v sobotu 26. června a finále 27. června. 

Divací mají volný přístup na hřiště a mohou se těšit, že podpoří nejen české golfistky, mezi kterými letos chybí nejlepší česká profesionálka Klára Spilková, která startuje na  LPGA v USA i největší hvězdy mezi než patří Sandra Gal, německá hráčka českého původu.

Hřiště je ve skvělém stavu.“A bylo fajn, že jsme zde mohly trénovat díky místnímu klubu už v minulém týdnu. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že greeny jsou opravdu výborné,” prohlásila na  tiskové konferenci nejlepší česká amatérka Sára Kousková, která je podle bookmakerů největší tuzemskou favoritkou na dobré umístění.

Greeny mají mít podle viceprezidenta klubu Michala Tůmy rychlost kolem 10,5 stopy, ale s potenciálem i na 11 stop.

Turnajový ředitel Joao Pinto je také přesvědčen, že hřiště je ještě v lepší kondici než loni v srpnu. “Jsem nadšený, čeká nás skvělý turnaj, bude to oslava golfu. Jsme rádi, že po všech těch potížích s pandemií můžeme hrát a zde navíc s diváky, což vyhovuje hráčkám, mají rády atmosféru,” uvedl Portugalec.

Zástupce titulárního sponzora z Tipsportu připomněl, že na turnaj už jsou vypsány sázky jak na celkové vítězství, tak umístění českých hráček. Českou favoritkou je Sára Kousková, ale zcela největší adeptkou na absolutní vítězství je sedmnáctiletá Slovinka Pia Babnik (10:1), která nedávno vyhrála první turnaj LET v kariéře.

Tipsport Czech Ladies Open se uskuteční potřetí v řadě. V roce 2019 se hrálo poprvé na Karlštejně, od roku 2020 je dějištěm Beroun Golf Club. První ročník vyhrála Carly Booth ze Skotska, před rokem triumfovala Dánka Emily Kristine Pedersen, která následně vyhrála celý ročník Ladies European Tour.

Svůj první přímý golfový přenos vysílá O2 TV Sport, v sobotu od 11 do 14 hodin a v neděli od 12 do 16 hodin s tím, že právě v sobotním televizním oknu dostanou příležitost české hráčky i zahraniční hvězdy. Páteční úvodní kolo zahajují naopak odpoledne. On-line přenosy bude vysílat také TV Tipsport.

Na turnaj jsou vypsány i dvě ceny za hole-in-one. Na 6. jamce je to šek na 10 000 euro od Tipsportu a na 17. jamce hodinky od Hodinářství Bechyně. Celkové náklady turnaje jsou podle promotéra Luboše Koželuha ze společnosti Premier Sports okolo 8 milionů korun.

Kompletní Informace o příjezdu na hřiště Beroun GC, parkování, možnosti pohybu okolo jamek a občerstvení najdou diváci na www.czechladiesopen. Průběžné výsledky turnaje po jamkách budou aktualizovány v reálném čase na www.ladieseuropeantour.com, kde diváci najdou i startovní časy na jednotlivé hrací dny.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha