Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Česká pětice hraje top turnaj LET na Floridě

Pět českých golfistek mezi 108 hráčkami na vrcholném turnaji Aramco Team Series na Floridě je dalším rekordem sezony Ladies European Tour 2023.

Na hřišti Trump International ve West Palm Beach na Floridě se od 19. do 21. května utká celkem 36 tříčlenných týmů v soutěži o celkové prize money 1 milion dolarů, přičemž na dvoudenní soutěž týmů je vypsána polovina a ta druhá se rozdělí mezi hráčky po cutu a třetím kole.

Klára Davidson Spilková a Sára Kousková se staly dokonce kapitánkami týmů, podobně jako na březnovém turnaji Aramco v Singapuru. Hvězdné kapitánky svých týmů mají další tři Češky. Tereza Melecká je v týmu Novozélanďanky Lydie Ko, vítězky dvou turnajů kategorie major, únorového Aramco Saudi Ladies International a několikanásobné světové jedničky. Jana Melichová má za kapitánku Belgičanku Manon De Roey, loňskou vítězku Aramco v Thajsku a Kristýna Napoleová je v týmu, který vede Němka Chiara Noja, pro změnu loňská šampionka Aramco v Saúdské Arábii. Napoleaová se dostala do soutěže na poslední chvíli jako náhradnice za zraněnou Jessiku Korda.

Ve startovním poli jsou také početně zastoupeny hráčky, které se zúčastní Tipsport Czech Ladies Open v Berouně od 23. do 25. června, např. Španělka Ana Pelaez, Švédka Johanna Gustavsson nebo Lee-Anne Pace z JAR. A je tu rovněž Dánka Emily Pedersen, vítězka Tipsport Czech Ladies Open 2020. Nechybí ani Američanka Lexi Thompson, loňská vítězka amerického turnaje Aramco, hraného v New Yorku, či loňská evropská jednička Linn Grant ze Švédska, jež vyhrála před týdnem Jabra Ladies Open ve Francii.

Přímé přenosy ze všech tří kol Aramco Team Series vysílá O2 TV Sport, první dvě kola od 22:00 do 02:00 a finále od 19:00 do 23:00.

 

 

 

 

 

 

Více informací naleznete na stránkách www.czechladiesopen.cz.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha