Přihlásit
header 1000 fit

Zima 2014/2015 pro sportovce, požitkáře i rodiny

Rakousko-zima3V Tyrolské Zugspitz Areně zažívají zimní rekreanti v sedmi lyžařských areálech poblíž hranice výborné sjezdařské podmínky, tyrolskou pohostinnost a rodinnou atmosféru. Nový šestimístný lyžařský vlek se letos postará o ještě lepší infrastrukturu na sjezdovce Ehrwalder Alm.

Lyžaři, snowbordisté, běžkaři i zimní turisté jsou srdečně vítáni: hned za hranicí mezi Bavorskem a Tyrolskem otvírá Tyrolská Zugspitz Arena svoje brány. Osm míst - Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang am See, Lähn-Wengle a Namlos mají v programu nové a různorodé aktivní nabídky pro zimní dovolenou. Zaklíněny mezi pohořím Wettersteinu s Zugspitze, Mieminger Kette a Lechtálskými Alpami leží sedm lyžařských oblastí s velmi dobrou infrastrukturou, rozšířenou běžkařskou stopou a mnoha nabídkami pro celou rodinu. Výhodné paušály a příjezd po dálnici bez mýtného přes Mnichov – Garmisch-Partenkirchen nebo Ulm – Füssen dělají Tyrolskou Zugspitz Arenu o to atraktivnější.

Sedm zimních areálů na jeden zátah
Malá, rodinná a přitom supermoderní: Tyrolská Zugspitz Arena buduje stále novou infrasrukturu lyžařských oblastí – novou kabinovou lanovku v Lermoos, novou sjezdovku v údolní stanici lanovky Ehrwalder Almbahn a novou lanovku Lokal W1 u Sunracer v lyžařské oblasti Wetterstein v Ehrwaldu. O pohodlí turistů se postará lanovka Grubig II s 51 vyhřívanými sedadly, která od prosince zkrátí cestu z Brettlalm na horskou chatu Grubighütte v lyžařské oblasti Lermoos. Také šestisedačková lanovka „Ganghofer“ zahřeje  zimní sportovce od této sezóny vytápěnými sedadly. V TZA se rozděluje celkem 139 km lyžařských sjezdovek, z toho 93 km zasněžených stop a 58 horských drah v sedmi různých lyžařských oblastech. Od lyžování na ledovci Zugspitzplatt s jistotou sněhu od začátku prosince až po slunečné sjezdovky na Ehrwalder Alm,  Wettersteinbahnen, v Biberwieru, Berwangu nebo Lermoosu: tady najde každý typ lyžaře svůj vysněný areál. Šest lyžařských škol pomáhá lyžařskému „potěru“ co nejdřívě na lyže a poskytuje vedle sportovního výcviku i pedagogický dozor. Četné hotely vsadily na plnění potřeb rodin s dětmi a o malé hosty pečují duší i srdcem s typickou tyrolskou pohostinností.

Rakousko-zima4Běžkařský ráj na úpatí Zugspitze
Stále ještě tajný tip pro vyznavače běžek: v TZA  čeká na objevení síť 20 bílých stop v délce 110 km  pro začátečníky i pokročilé, dobrodruhy  i milovníky klasické stopy. A to nejlepší: využití všech tras, okružních autobusů a železničního spojení „Sněžný expres“ je pro všechny zimní sportovce zdarma. Mobilní nabídky regionu umožňují také tzv. „One-Way výlety na běžkách“, tzn. na běžkách tam a veřejným dopravním prostředkem bezplatně zpátky. Bonbónkem je 2,5 km dlouhá zasněžená kulatá stopa v golfovém areálu Moos mezi Ehrwaldem und Lermoosem: tam, kde v létě golfisté vylepšují svůj odpal, tam je na devítijamkovém hřišti pro běžkaře po celou zimu garantován sníh i dechberoucí výhled na masiv Zugspitze včetně vrcholku Sonnenspitze.

Zážitky ze zimního sportu – i mimo sjezdovky
V Tyrolské Zugspitz Areně si mohou rekreanti užívat zimní zážitky v přírodě i stranou sjezdovek a bílých stop. Na 60ti kilometrech upravených pěších tras se dá skvěle načepovat zdravý horský vzduch a vychutnávat  kouzelnou zimní krajinu. Na túře se sněžnicemi můžete s odborným průvodcem najít krásné odlehlé stezky. Zábavu na ledu pro male i velké slibují zimní stadiony, kerlingové dráhy a přírodní kluziště v Ehrwaldu, Lermoos, Berwangu, Bichlbachu a Heiterwangu. Jízda zasněženým lesem na saních tažených koňmi zůstává stále neporazitelným klasikem zimní romantiky. A zábava pro celou rodinu nekončí ani po setmění: rekreanti si mohou užívat na osvětlené sjezdovce noční sáňkování a lyžování, večerní lyžařskou show nebo zažít krajinu na túře s pochodněmi.

Pohyb bez hranic vlakem „Schneeexpress“ a karta „Top Snow Card“
Lyžařští “pendleři” mohou klidně své auto nechat stát a přesto být mobilní – to slibuje „Sněhový expres“: od  21. prosince 2014 do 20. dubna 2015 mohou zimní rekreanti pendlovat mezi tyrolským Vilsem, Zugspitz Arenou a Garmisch-Partenkirchenem a jako jízdenka platí karta hosta TZA. S permanentkou „Top Snow Card“ se dají zažít zimní radovánky bez hranic. Dá se získat už od dvou dnů pobytu  a platí  pro všechny vleky Zugspitz Areny, v Grainau, Mittenwaldu a Garmisch-Partenkirchenu. Dospělí zaplatí letos za dvoudenní kartu 79 Euro, mládež od 16 – 18 let 72,50 Euro, děti od 6 – 15 let 43,50 Euro a pětiletí sněhuláci 22 Euro. Obzvláště praktická je nabídka “4 ze 6“, kdy si lyžaři mohou ze 6t dnů pobytu vybrat 4 lyžařské dny. Rodinný tarif na tuto nabídku obnáší pro dva dospělé a jedno dítě 373,50 Euro (80,50 Euro za každé další dítě).

Zimní atrakce 2014/2015: časný začátek sezony plné zimních radovánek
Začátek zimního provozu lanovky Tiroler Zugspitzbahn 29. listopadu 2014 zahájí sjezdařské potěšení v TZA dříve než v ostatních oblastech.Některé z atrakcí pro zimní sezonu 2014/15:-  

 29.11.2014: zahájení provozu lanovky Tiroler Zugspitzbahn-

13.12.2014: Ski-Opening v Ehrwaldu

27.12.2014: začátek nočního sáňkování vždy v úterý a v pátek na sjezdovce  Ehrwalder Alm (od 18.30 do 21.30)  

31.01.2015: MS v synchronizovaném lyžování 2015 na Family-Jet v Lermoos   

od 6. do 8.3.2015: 13. ročník Dnů alpského lyžování v hlubokém sněhu

Další informace na www.zugspitzarena.com a u Tyrolské Zugspitz Areny na tel. +43.5673.20.000.

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha