Přihlásit
header 1000 fit
Zelenina znamená zdraví na talíři!

Zelenina znamená zdraví na talíři!

To, že čistota znamená půl zdraví, ví asi každý z nás. Méně už si ale uvědomujeme, že i půl “zeleného” zeleninového talíře denně je pro naše zdraví zásadní. Díky nespočtu benefitů a především obsahu prospěšných látek podílejících se na snížení výskytu kardiovaskulárních i metabolických onemocnění je naše velké mínus, že zeleniny nejíme tolik, kolik bychom měli.

Fit – Ta pravá svačina pro letní dobrodružství

Fit – Ta pravá svačina pro letní dobrodružství

Prázdniny jsou v plném proudu. Děti už možná mají za sebou nějaký ten tábor nebo pobyt u babičky. Stále však před nimi stojí spousta volných dnů plných dobrodružství, třeba během rodinné dovolené. Bez ohledu na to, zda se letos chystáte autem do kempu, k moři, letecky na zájezd all inclusive nebo objevovat krásy naší vlasti, budete na letní aktivity potřebovat spoustu energie. Abyste jí měli vždy po ruce, nezapomeňte si s sebou do tašky, batůžku nebo jen tak do kapsy vždy přibalit vyváženou a chutnou svačinu – müsli tyčinku Fit.

Co sezónního si dopřát na jaře?

Co sezónního si dopřát na jaře?

V době přeplněných hypermarketů jsme si zvykli, že máme kdykoliv k dispozici vše, na co si vzpomeneme. Někdy ale není špatné zkusit přijímat to, co nám aktuálně nabízí příroda v našem okolí. Má to hned několik výhod. Tou zásadní je fakt, že lokální potraviny, nabízené v patřičné sezóně, bývají zdravější, protože jsou čerstvé a nezatížené náročnou přepravou. Všude kolem je jich spousta, takže jejich cena zpravidla klesá. A hlavně – stravovat se sezónně je pro tělo přirozené. Aktuálně máme před sebou jaro a léto, a to jsou období, která toho nabízejí opravdu hodně.

Co a kolik toho pít k ovoci nebo zelenině?

Co a kolik toho pít k ovoci nebo zelenině?

S delšími prosluněnými a teplejšími dny odkládáme teplé kabáty nebo huňaté svetry, které mohly zakrýt nějaký ten špíček. Zcela přirozeně také přestáváme jíst hutná jídla
a dáváme přednost lehkým pokrmům, máme větší chuť na ovoce a zeleninu.

Potřeba vody při zimním sportování

Potřeba vody při zimním sportování

Ing. Petr Havlíček, výživový specialista, poradce v oblasti sportovní výživy a životního stylu.

Poslední roky je pitný režim snad až příliš velké téma, v souvislosti s pozorností, která je mu věnována. Je i není to v pořádku. Voda je pro náš organizmus zcela nezbytná, bez ní nepřežijeme déle než týden.

Potřeba vody v zimě

Potřeba vody v zimě

Mgr. Tamara Starnovská, nutriční terapeutka, předsedkyně Sekce výživy a nutriční péče.

Život na planetě vznikl v mělké pobřežní, málo slané mořské vodě – tak se voda stala podmínkou života na naší planetě. Když živé organizmy vodní prostředí opustily, vzaly s sebou ve své mezibuněčné tekutině vodu a minerální látky tohoto pravěkého moře.

Nastartujte změnu s Fit Protein

Nastartujte změnu s Fit Protein

Období začátku roku bývá spojováno s nejrůznějšími předsevzetími. Nejčastěji se týkají zbavení zlozvyků, hubnutí a celkově zdravějšího životního stylu. Většina z nich pak bývá rychle zapomenuta, abychom se k nim mohli po roce zase znovu vrátit. Zkuste to letos udělat jinak! Nastartujte změnu tady a teď a nedejte svým předchozím špatným návykům šanci.

Moringa královnou mezi superpotravinami. Už jste o ní slyšeli?

Moringa královnou mezi superpotravinami. Už jste o ní slyšeli?

Pojem superpotraviny se v souvislosti se zdravým životním stylem a detoxikací skloňuje stále častěji. Poslední dobou se do popředí zájmu výživových specialistů a vyznavačů zdravého životního stylu dostal nutričně hodnotný prášek z listů stromu moringa z Etiopie. Patří mezi nejkoncentrovanější přírodní superpotraviny a na tělo má přímo blahodárné účinky. Seznamte se s touto superpotravinou a inspirujte se, jak ji začlenit do vašeho jídelníčku.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha