Přihlásit
header 1000 fit

Pasov - starobylé město s mladou tváří

01 PassauChystáte-li se na dovolenou na Šumavu, využijte příležitost k návštěvě bavorského Pasova, města, které leží na pomezí Německa a Rakouska jen 50 km od českých hranic na soutoku řek Dunaje, Innu a Ilzu. Díky této poloze byl Pasov mimo jiné významným překladištěm pro solný obchod do Čech, počátkem obchodní „Zlaté solné stezky“ směřující přes šumavské hvozdy do Prachatic, Vimperka a Kašperských Hor.  
 
03 PassauDějiny Pasova byly a jsou živé. Pasov se proslavil nádherným vzhledem a univerzitou, tyto skutečnosti mají kořeny v neobyčejně bohaté historii města. Již před 7 000 lety obývali lidé dnešní území města a obchodovali v oblasti tří řek. Zhruba před 2 000 lety postavili Římané mezi Dunajem a Innem několik tvrzí (tzv. kastelů). Podle jedné z nich bylo město pojmenováno: Batavis, Pazzawe, Passau. Od středověku do počátku 19. století ovlivňovali biskupové dějiny města i dějiny Evropy. V té době se stal Pasov největším biskupstvím Svaté říše římské a  jeho hranice sahaly až k dnešnímu Maďarsku. Stal se mocným centrem obchodu, vzdělání a kultury. Historická tvář města odráží bohatství tehdejších pasovských kupců a moderní univerzita zase vědeckou tradici města. Od roku 1803 je součástí Bavorska. Současný Pasov je moderní město, které je hrdé na své tradice a dějiny. 
 
09 PassauPozoruhodnosti na každém kroku
„Celek je víc než jen suma jeho částí,“ to řekl již Aristoteles a člověk by si mohl myslet, že tuto větu napsal při pohledu na Pasov. Právě souhrou pamětihodností s celým Starým městem a jeho křivolakými uličkami vzniká ta správná atmosféra, která vytváří neobvyklou krásu Pasova. Jedním z nejpůsobivějších vrcholů každé návštěvy je především Dóm, ve kterém se nacházejí největší kostelní varhany světa. V žádném případě byste neměli minout opevnění „Veste Oberhaus.“ Zde se vám nabízí pohled na Staré město a na soutok tří řek – Dunaje, Innu a Ilzu.
K zcela zvláštním pasovským skvostům, které stále přitahují svým kouzlem turisty, patří také stará radnice se svými nádherně vyzdobenými sály. Před touto jedinečnou kulisou vzniká neobvyklé fluidum, které se jednoduše nedá popsat. Tento pocit musí člověk zažít. 
 
Pasov vás zve!
Pasov je známý svou pohostinností. V „pivních zahradách“, starých hostincích, v obchodech nebo zcela jednoduše na ulici, všude pocítíte, že jste srdečně vítáni. Hotely a restaurace s bohatou tradicí činí vše pro to, aby se hosté cítili opravdu dobře.
Tato pohostinnost je více než pouhá zdvořilost, je výrazem pasovského životního stylu, který městu propůjčuje zvláštní šarm. Nechte se tedy hýčkat. Ať už chcete procítit nádhernou atmosféru ve dne nebo prožít romantický večer. Vše to, co v Pasově zažijete, bude pro vás nezapomenutelné. 
 
Kde je i všední den dovolenou
Pasov nabízí širokou paletu zážitků. Každý návštěvník města si může vybrat podle své chuti: toulat se starým městem a jeho kouzelnými uličkami nebo nakupovat na pěší zóně. Odhalujte i vy při svých výletech romantická zákoutí, nadýchejte se čerstvého vzduchu a prožívejte kouzlo nedotčené a mnohotvárné přírody. 
Dovolená v Pasově – to je změna, mnohotvárnost a jedinečný půvab. Jistě se vám podaří uniknout všedním dnům.
A mezi námi milovníky nočního života řečeno: také u nás je ještě dlouho po půlnoci živo, užijte si tedy pořádnou noční oslavu…
 
16 Passau DomplatzNevšední kultura
Od nepaměti je toto město významným centem kultury a umění. Nuda -  to slovo zde neznají. Město je jakýmsi odrazem tak rozmanité a mnohotvárné kulturní oblasti. 
K nejvýznamnějším kulturním událostem patří „Evropské týdny“, které můžeme zahrnout mezi nejdůležitější mezinárodní hudební slavnosti. Pasovské „Kabaretní dny“ zase všem nabízejí jásavý kabaret té nejlepší kvality. Pasovský kabaret přesáhl svým věhlasem hranice Bavorska.
Pasovští jsou právem hrdi na svá umělecká řemesla. Tyto umělce mohou návštěvníci obdivovat přímo při kreativní práci v jejich dílnách v Höllgasse. 
Renomované galerie a muzea ukazují široké spektrum kultury – od minulosti až do přítomnosti. 
Divadla, opery a nejrůznější koncerty uzavírají rozsáhlou nabídku kulturních pořadů. A neleze zapomenout ani na tradiční kulturní slavnosti! 
 
Aktivně na třech řekách
Provozování každého sportovního odvětví je v Pasově zvláštním zážitkem. Přitom jsou možnosti sportovního vyžití téměř neomezené. Pro cyklisty je Pasov již dlouho pravým rájem. Díky jedinečné poloze města na třech řekách se nabízejí delší i kratší okruhy kolem Pasova. Je ideálním východiskem pro turistické trasy, jejich hustou síť můžete bohatě využívat a poznat tak krásnou přírodu širokého okolí. Sportovní možnosti sahají od kanoistiky až po golf. Největší golfové hřiště v Evropě se nachází právě v bezprostřední blízkosti města a zve srdečně své hosty. Milí mladí hosté a „věčně mladí“ sportovci: Pasov splní každému jeho nároky. Sport v Pasově je vždy hodnotným zážitkem. 
 
Vítejte na palubě
Už od pradávna byl život Pasova ovlivňován řekami Dunaj, Inn a Ilz. Projížďky lodí po těchto třech řekách jsou opravdovým zážitkem a umožňují objevovat město z té strany, kde jeho kouzlo obzvláště vyniká. Tak se můžete stát bezprostředními svědky soutoku tří velice impozantních řek a podniknout několikahodinovou plavbu lodí. Jsme přesvědčeni, že budete okouzleni půvabným údolím Dunaje. Zvláště bychom doporučili plavbu z Pasova do Engelhartszellu, Lince nebo proti proudu do Deggendorfu. 
Je možné zúčastnit se fascinujících výletů z Pasova do Vídně nebo do Budapešti a dále po proudu dolů na lodích, které zajišťují veškerý komfort pro pasažéry. Ať už hledáte odpočinek, příležitost k oslavám nebo pouhé obdivování přírodních krás a pamětihodností, stane se výlet lodí jedinečným a nezapomenutelným zážitkem.
 
Jedinečná poloha města
Už dávno byl Pasov spojnicí mezi východem a západem, severem a jihem. Díky poloze mezi řekami Dunaj, Inn a Ilz se stalo město důležitým hospodářským i kulturním centrem a dále vzkvétalo. Ani dnes tomu není jinak. Nová Evropa bude v několika málo letech téměř bez hranic. Poloha Pasova je ideální nejen pro výlety do okolní přírody bavorských lesů, do Čech nebo do Rakouska, ale i pro výlety do Vídně, Budapešti, Prahy, Salcburku nebo Mnichova. Město je bez problémů dosažitelné autem, železnicí, lodí nebo na kole.
  
Jakkoliv se rozhodnete, ve svých vzpomínkách si odnesete domů obraz města, který na vás udělá dojem.
 
Turistické informace:
Rathausplatz 3, D-94032  Passau
Bahnhofstraße 28, D-94032 Passau
Tel: + 49 - 851- 95 59 8-0    
Fax: + 49 - 851- 3 51 07
                                                                                                                 
Internetové stránky:
www.tourismus.passau.de
Email:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
 

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha