Přihlásit
header 1000 fit

Zimní sporty na slunečné straně Zugspitze

TZA-Langlauf Moos-smallV Tyrolské Zugspitz Areně mohou zažít milovníci zimních sportů v sedmi sousedních lyžařských areálech „šarm malých sjezdovek“. A to na vysoké
úrovni: dva nové vleky a nová horská gastronomie na louce Ehrwalder Alm nabízejí od této sezóny ještě lepší služby. Pohyb i bez auta a četné aktivity
kolem sjezdovek dokreslují rozmanitost nabídky regionu.
 
Nejlepší vyhlídky pro lyžaře, snowbordisty, běžkaře i zimní turisty: obkolopeny okouzlujícími  horskými vrcholy, svažuje se osm krásných míst  - Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang am See, Lähn-Wengle a Namlos do slunečného údolí Tyrolské Zugspitz Areny. Mohutné pohoří Wettersteinu s Zugspitze na severu a Mieminger Kette na jihu tvoří impozantní kulisu rozmanitého sportovního zimního regionu. Sedm lyžařských oblastí s velmi dobrou infrastrukturou, rozšířená běžkařská stopa a mnoho nabídek pro celou rodinu – od nočního sáňkování až po zimní turistiku – slibují změny pro zimní dovolenou. Výhodné paušály a doprava dálnicí přes Mnichov – Garmisch-Partenkirchen nebo Ulm – dělají Tyrolskou Zugspitz Arenu o to atraktivnější. A ještě jedno plus navíc: na cestě do regionu žádné dálniční poplatky! 
 
Sedm zimních areálů na jeden zátah 
 
TZA-Rodeln-smallMalá, rodinná a přitom supermoderní: Tyrolská Zugspitz Arena buduje stále novou infrasrukturu lyžařských oblastí – novou kabinovou lanovku v Lermoos, novou sjezdovku v údolní stanici lanovky Ehrwalder Almbahn a novou lanovku Lokal W1 u Sunracer v lyžařské oblasti Wetterstein v Ehrwaldu. O pohodlí turistů se postará lanovka Grubig II s 51 vyhřívanými sedadly, která od prosince zkrátí cestu z Brettlalm na horskou chatu Grubighütte v lyžařské oblasti Lermoos. Také šestisedačková lanovka „Ganghofer“ zahřeje  zimní sportovce od této sezóny vytápěnými sedadly. V TZA se rozděluje celkem 139 km lyžařských sjezdovek, z toho 93 km zasněžených stop a 58 horských drah v sedmi různých lyžařských oblastech. Od lyžování na ledovci Zugspitzplatt s jistotou sněhu od začátku prosince až po slunečné sjezdovky na Ehrwalder Alm,  Wettersteinbahnen, v Biberwieru, Berwangu nebo Lermoosu: tady najde každý typ lyžaře svůj vysněný areál. Šest lyžařských škol pomáhá lyžařskému „potěru“ co nejdřívě na lyže a poskytuje vedle sportovního výcviku i pedagogický dozor. Četné hotely vsadily na plnění potřeb rodin s dětmi a o malé hosty pečují duší i srdcem s typickou tyrolskou pohostinností.
 
Běžkařský ráj na úpatí Zugspitze
 
Stále ještě tajný tip pro vyznavače běžek: v TZA  čeká na objevení síť 20ti bílých stop v délce 110 km  pro začátečníky i pokročilé, dobrodruhy  i milovníky klasické stopy. A to nejlepší: využití všech tras, okružních autobusů a železničního spojení „Sněžný expres“ je pro všechny zimní sportovce zdarma. Mobilní nabídky regionu umožňují také tzv. „One-Way výlety na běžkách“, tzn. na běžkách tam a veřejným dopravním prostředkem bezplatně zpátky. Bonbónkem je 2,5 km dlouhá zasněžená kulatá stopa v golfovém areálu Moos mezi Ehrwaldem und Lermoosem: tam, kde v létě golfisté vylepšují svůj odpal, tam je na devítijamkovém hřišti pro běžkaře po celou zimu garantován sníh i dechberoucí výhled na masiv Zugspitze včetně vrcholku Sonnenspitze.
 
Zažít zimní sport i mimo sjezdovky
 
V Tyrolské Zugspitz Areně si mohou rekreanti užívat zimní zážitky v přírodě i stranou sjezdovek a bílých stop. Na 60 kilometrech upravených pěších tras se dá skvěle načepovat zdravý horský vzduch a vychutnávat  kouzelnou zimní krajinu. Na túře se sněžnicemi můžete s odborným průvodcem najít krásné odlehlé stezky. Zábavu na ledu pro male i velké slibují zimní stadiony, kerlingové dráhy a přírodní kluziště v Ehrwaldu, Lermoos, Berwangu, Bichlbachu a Heiterwangu. Jízda na saních tažených koňmi zůstává stále neporazitelným klasikem zimní romantiky.
 
Ani po západu slunce nekončí v TZA zábava pro celou rodinu: na programu jsou večerní túry s pochodněmi, noční sáňkování a lyžování nebo večerní lyžařská show. 
 
Pohyb bez hranic vlakem „Schneeexpress“ a karta „Top Snow Card“
 
Lyžařští “pendleři” mohou klidně své auto nechat stát a přesto být mobilní – to slibuje „Sněhový expres“: od  21. prosince 2013 do 20. dubna 2014 mohou zimní rekreanti pendlovat mezi tyrolským Vilsem, Zugspitz Arenou a Garmisch-Partenkirchenem a jako jízdenka platí karta hosta TZA. 
 
S permanentkou „Top Snow Card“ se dají zažít zimní radovánky bez hranic. Dá se získat už od dvou dnů pobytu  a platí  pro všechny vleky Zugspitz Areny, v Grainau, Mittenwaldu a Garmisch-Partenkirchenu. Dospělí zaplatí letos za dvoudenní kartu 79 Euro, mládež od 16 – 18 let 72,50 Euro, děti od 6 – 15 let 43,50 Euro a pětiletí sněhuláci 22 Euro.  Obzvláště praktická je nabídka “4 ze 6“, kdy si lyžaři mohou ze 6 dnů pobytu vybrat 4 lyžařské dny. Rodinný tarif na tuto nabídku obnáší pro dva dospělé a jedno dítě 373,50 Euro (80,50 Euro za každé další dítě).
 
Zimní atrakce 2013/2014: časný začátek sezony plné zimních radovánek
 
Začátek zimního provozu lanovky Tiroler Zugspitzbahn 30. listopadu 2013 zahájí sjezdařské potěšení v TZA dříve než v ostatních oblastech.
 
Některé atrakce zimní sezony 2013/14:
 
-     30.11.2013: zahájení provozu lanovky Tiroler Zugspitzbahn
 
-    14.12.2013: Ski-Opening v Ehrwaldu 
 
-    27.12.2013: zahájení večerního sáňkování na Ehrwalder Alm vždy v úterý a   pátek od 18.30 do 21.30 hodin
 
-    15.03.2014: MS v synchronizovaném lyžování  na Family-Jet v Lermoos
 
-     od 14. do 16.03.2014: 12. Dny alpinského lyžování v hlubokém sněhu

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha