Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Charitativní golfový turnaj pro Centrum Paraple letos již posedmé

Charitativní golfový turnaj pro Centrum Paraple letos již posedmé

Patronem turnaje je tradičně pan Marek Eben

Spolu s osobnostmi ze světa kultury a firmami zde letos hráli špičkoví paragolfisté.

Ve středu 6. května 2015 se v Golf Resortu Kunětická Hora u Pardubic uskutečnil Era golfový turnaj pro Centrum Paraple. Již 7. ročník charitativního turnaje se hrál tradičně pod patronátem Marka Ebena. Díky firmám a partnerům, jež turnaj podporují, vynesl v minulých ročnících dohromady přes 3 miliony korun. V roce letošním přispěli firmy i jednotlivci částkou 371 100 Kč.

 

„S Centrem Paraple mám já sám již dlouholeté zkušenosti. Je skvělé, že existuje tento mezistupeň mezi nemocniční péčí a praktickým životem, který výborně funguje," uvádí jako jeden z důvodů svojí patronace nad turnajem Marek Eben.

Výtěžek turnaje bude opět věnován na podporu služeb poskytovaných v Centru Paraple – rehabilitačním a poradenském centru, které pomáhá už přes 20 let vozíčkářům ochrnutým po poškození míchy a jejich rodinám najít cestu dál.

Na handicap nehrajeme...

Era golfový turnaj pro Centrum Paraple se hraje bez úpravy handicapu systémem Texas Scramble. Vedle Marka Ebena turnaj svou účastí podporují i další osobnosti z oblasti kultury, médií a sportu. V roce letošním se na greenu spolu s panem Ebenem potkali např. Jana Doleželová, Miss ČR 2004, Ivana Chvátalová, sportovní moderátorka České televize a kněz a moderátor Zbigniew Czendlik.

Novinkou turnaje byla účast hráčů České golfové asociace handicapovaných v čele s jejím prezidentem Miroslavem Lidinským (HCP 9,3). Asociace je členem České golfové federace a realizuje mj. pozoruhodný projekt Golf bez bariér a ve svých řadách sdružuje také vozíčkáře.

Generální partner turnaje 2015: Era
Hlavní partner: Golf Resort Kunětická Hora
Partneři akce: DB Schenker, Era, FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny, a.s., KLEMENT a.s., Secar Bohemia, a.s. - poskytovatel služby SHERLOG, Federal-Mogul Friction Products a.s.
Ostatní podpora: Catler, Crocodille ČR, ChilLiLa, Janoš – Pardubický perník, Karlovarská Korunní, Kaufland, Lipton, Nike, Plzeňský Prazdroj, Restaurace Stará myslivna Konopiště, Vinné sklepy Lechovice, Yves Rocher Mediální podpora: Golf Digest, Prague Leaders Magazine, Lobby Česká republika, Xantypa, Glanc, golf courses, ARTIS Golf, Golf.cz

„Během předchozích šesti ročníků golfového turnaje se pro Centrum Paraple podařilo zajistit přes 3 miliony korun, které byly použity na financování služeb pro naše klienty po poškození míchy. I letošní výtěžek použijeme na sociálně rehabilitační pobyty, zejména na financování asistenční a ošetřovatelské péče, která je nedílnou součástí těchto pobytů," potvrzuje Margita Pištorová, ředitelka Centra Paraple.

Více informací o turnaji najdete na webu www.golfproparaple.cz

Centrum Paraple můžete podpořit zasláním dárcovské SMS ve tvaru DMS PARAPLE na číslo 87 777 pro jednorázový příspěvek, nebo DMS ROK PARAPLE pro příspěvek každý měsíc po dobu jednoho roku. Cena jedné DMS je 30 Kč. Více na www.darcovskasms.cz.
Číslo sbírkového konta: 932 932 932 / 0300.

Hlavní partneři Centra Paraple, o.p.s.:

Česká televize, ČRo Radiožurnál, Era, FLEXI životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny, a.s., Nadační fond AVAST, Škoda Auto a.s., ŠkoFIN s.r.o., Vinné sklepy Lechovice spol. s r.o., Advokátní a patentová kancelář Vyskočil Krošlák & spol., Trigema a.s.

www.paraple.cz

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha