Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

KLÁRA SPILKOVÁ VYLEPŠILA SVÉ MAXIMUM NA LET – 4. místo

KLÁRA SPILKOVÁ VYLEPŠILA SVÉ MAXIMUM NA LET – 4. místo

Česká profesionálka Klára Spilková má za sebou sedmý turnaj této sezóny. ABERDEEN ASSET MANAGEMENT LADIES SCOTTISH OPEN se hrál od 24. do 26. července 2015. Na hřišti Dundonald Links s parem 72 ran, zahrála ve třech kolech výsledky 74 (+2), 69(-3) a 72(E) ran. S celkovým výsledkem -1, obsadila skvělé 4. místo, což je její nejlepší umístění za roky působení na LET.


Klára Spilková předvedla fantastický výkon v turnaji, který byl silně obsazen hráčkami z LPGA, které se přesunuly do Evropy na British Open, který následuje hned po Scottish Openu. Kromě vylepšení svého maxima jako bonus Klára Spilková získala přímý postup na British Open. To znamená, že ji nečeká kvalifikační kolo na Irvine Golf Clubu, ale cvičné kolo na The Trump Turberry Resortu, kde se letošní RICOH WOMEN‘S BRITISH OPEN hraje.

„Tento týden se pro mě stal velice speciální. Umístila jsem se na krásném čtvrtém místě a vybojovala si kartu na RICOH Women’s British Open. Mám obrovskou radost .“ To jsou první slova české hráčky. „Druhé kolo ve Skotsku bylo úžasné, spadlo mi tam spoustu důležitých a dlouhých puttů. Neskutečně jsem si ten den užila. Třetí kolo bylo náročné, hlavně z hlediska větru a deštivého počasí. Snažila jsem se hrát dobře, ale příliš netlačit na pilu a zůstat v hratelných pozicích nejhůře na par. Linksové hřiště jako toto mě mohlo potrestat i za dobrou ránu, proto bylo velmi důležité zůstat v klidu. Na 17. jamce jsem dala trojputt, kde jsem minula asi metrový putt. Na poslední 18. jamce par 5, jsem hrála na jistotu, protože jsem věděla, že bych měla dát nejhůře par. Nakonec jsem zahrála krásné birdie, po proměně třímetrového puttu. Úžasný zážitek.“ Popisuje průběh turnaje Klára .

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha