Přihlásit
header 1000 kapital

Geis PL nově v DC Grodzisk Mazowiecki

Geis PL nově v DC Grodzisk Mazowiecki

Skupina Geis intenzivně rozvíjí na polském trhu své aktivity v oblasti komplexních logistických služeb. V současné době zaměstnává přibližně 500 odborníků ve 25 pobočkách a specializovaných logistických pracovištích. Aby mohla skupina vyhovět stále vyššímu počtu zákazníků a zároveň kontinuálně zlepšovat kvalitu služeb, přesouvá své pobočky do moderních a z hlediska rozvoje své přepravní sítě příhodných lokalit.

Aktuálně modernizuje a stěhuje distribuční terminály v Bydhošti a Štětíně a ve 4Q roku zahájí provoz cross-dockový terminál v distribučním parku Grodzisk Mazowiecki poblíž Varšavy.

„Distribuční park Grodzisk Mazowiecki splňuje naše požadavky nejen z hlediska standardů skladových prostor, ale také díky vhodnému kancelářskému zázemí pro naše zaměstnance z administrativních oddělení. Vhodné umístění centra zaručuje vynikající podmínky pro další expanzi na trhu. Umožní nám zvýšit počet objednávek zpracovaných ve varšavském regionu až o 50%, “ říká Adam Kwiatkowski, jednatel Geis PL.

Na základě podepsané smlouvy bude skupina Geis využívat 4053 m2 skladových prostor a 912 m2 administrativního zázemí. K dispozici je zde až 41 nákladových bran a optimální cross-dockový sklad.

„Jsem rád, že nám Geis důvěřoval, když hledal prostor pro varšavskou pobočku společnosti. Jsem přesvědčen, že pronajaté zařízení poskytne vynikající podmínky jak z provozního hlediska, tak z hlediska zázemí pro zaměstnance a hosty skupiny Geis, “ říká Tomasz Gnich, hlavní konzultant oddělení průmyslu a logistiky BNP Paribas Real Estate Poland, společnosti, která pronájem areálu pro skupinu Geis zajišťovala.

Distribuční park Grodzisk se nachází v blízkosti dálnice A2 spojující Varšavu s Berlínem. Komplex se skládá ze dvou skladových a kancelářských budov o celkové rozloze 29 112 m2. Součástí parku je platforma „cross-dock“ a standardní sklad s výškou 10,5 m. Vlastníkem areálu je firma Hines Polska, která zároveň působí jako správce aktiv a správce nemovitostí.

„Jsme rádi, že můžeme mezi nájemníky přivítat nový subjekt, který se v odvětví TSL tak rozvíjí. Geis si kromě skladu pronajímá také významnou část kancelářských prostor. Umístění skladu a jeho dostupnost veřejnými dopravními prostředky přináší nájemci dobrou šanci na získání odpovídajících lidských zdrojů i v tomto pro pracovní trh problematickém období,“ uvedla Katarzyna Żbikowska, manažerka leasingu, Hines Polska.

O skupině Geis
Skupina Geis má hlavní sídlo v německém Bad Neustadtu. Její historie se začala odvíjet již v roce 1945, kdy Hans Geis založil dopravní společnost. Během své existence se rozvinula v globálního poskytovatele komplexních logistických služeb. Skupinu vlastní a řídí po celou dobu rodina Geis. Dnes zaměstnává kolem 6 850 lidí a v roce 2018 vygeneroval obrat 955 milionů EUR.

Do skupiny patří společnosti v Německu, Švýcarsku, Lucembursku, Rakousku, Polsku, České republice a na Slovensku. Hlavní oblasti podnikání skupiny Geis jsou Road Services (balíkové / paletové / kusové / celovozové přepravy), Logistics Services (kontraktní logistika, výroba obalů) a Air+Sea Services (letecké a námořní přepravy, speciální projekty přeprav).

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha