Přihlásit
header 1000 kapital

YIT SPLNILA V ROCE 2016 SVŮJ CÍL A PRONIKLA MEZI TOP 5 PRAŽSKÝCH REZIDENČNÍCH DEVELOPERŮ

YIT SPLNILA V ROCE 2016 SVŮJ CÍL A PRONIKLA MEZI TOP 5 PRAŽSKÝCH REZIDENČNÍCH DEVELOPERŮ

Společnost YIT, která do Česka přináší bydlení ve finském stylu, se v minulém roce zařadila do první pětky předních pražských rezidenčních developerů. Dosáhla tak cíle, který si při vstupu na trh v roce 2008 vytyčila. Obrat firmy v minulém roce přesáhl 1 mld. korun a prodej nových bytů vzrostl oproti roku 2015 o 20 %. V letošním roce plánuje developer rozšířit svou nabídku bydlení o další atraktivní pražské lokality.

Podle zveřejněných statistik za první tři kvartály roku 2016 se společnost YIT umístila na 5. místě v žebříčku předních pražských developerů, přičemž její podíl na celkovém počtu prodaných bytů v Praze činí 4,2 %. Závěry statistik potvrzují i reálné výsledky firmy, jejíž obrat za loňský rok přesáhl 1 mld. korun. YIT prodala přes 400 nízkoenergetických bytových jednotek a zaznamenala tak 20% nárůst oproti již tak úspěšnému roku 2015. „Minulý rok byl pro nás velmi úspěšný. Zvýšení počtu prodaných bytů nás posunulo mezi první pětici pražských rezidenčních developerů, což bylo naším cílem už od našeho vstupu na trh v roce 2008, respektive od roku 2010, kdy jsme začali stavět náš první projekt. Dokázali jsme tak naplnit náš vlastní ambiciózní plán a prorazili jsme mezi zavedené developery,“ uvádí jednatel a výkonný ředitel YIT Stavo Vladimír Dvořák.

NOVÉ AKVIZICE V ATRAKTIVNÍCH LOKALITÁCH
V současnosti má YIT v Praze ve výstavbě více než 600 bytových jednotek v rámci tří aktuálních projektů. „O naše nízkoenergetické bydlení ve finském stylu zaznamenáváme ze strany veřejnosti velký zájem. Téměř vyprodané jsou už projekty Talo Kavalírka či první etapa Espoo v Suomi Hloubětín. Rostoucí zájem o koupi nových bytů se promítá i do projektu Koivu Zličín či dalších rozestavěných fází Suomi Hloubětín,“ doplňuje Vladimír Dvořák. V letošním roce YIT plánuje zahájit novou výstavbu v atraktivních lokalitách Prahy 4, 5 či 10. Pokračovat bude i s dalšími etapami Suomi Hloubětín.

ZÁZEMÍ ÚSPĚŠNÉ SPOLEČNOSTI
Na českém trhu působí YIT od roku 2008. Za tuto dobu dokončil developer již osm environmentálně šetrných rezidenčních projektů, ve kterých klade důraz nejen na energetickou úspornost, ale i celkové kvalitní provedení a vysoké standardy vybavení – vždy v duchu severské architektury a designu. Významným oceněním se honosí Hyacint Modřany, jehož budova F je prvním certifikovaným pasivním bytovým domem u nás. Úspěch YIT v Česku podtrhuje i zázemí a dlouholetá tradice její mateřské společnosti ve Finsku, která je na tamějším realitním trhu jedničkou a úspěšně zde působí více než 100 let. Přední místo zaujímá mezinárodní skupina YIT i v Rusku a k nejvýznamnějším developerům se řadí i v rámci střední a východní Evropy. V osmi evropských zemích zaměstnává YIT více než 5 300 lidí.

rezidencni developeri

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha