Přihlásit
header 1000 kapital

Absolutním vítězem Fincentrum Banky roku 2015 zvolila porota Českou spořitelnu

Pojišťovnou roku 2015 se stala Allianz pojišťovna, dominovala jako vůbec první pojišťovna také všem ostatním pojišťovacím kategoriím
Historicky prvním vítězem kategorie Online banka roku se stala Air Bank

Výsledky 14. ročníku ocenění Fincentrum Banka roku vyhlásili organizátoři v Paláci Žofín. Absolutním vítězem a nositelem titulu Banka roku 2015 se stala Česká spořitelna, která předstihla v žebříčku druhou UniCredit Bank a třetí Air Bank. V případě Air Bank je to vůbec poprvé, kdy se tzv. nízkonákladová banka dostala do první trojice nejlepších bank na českém trhu.

Generálním partnerem je společnost Fincentrum, hlavním partnerem je již počtrnácté poradenská společnost EY Česká republika a nově také konzultační a technologická společnost Trask solutions.
Kromě absolutního vítězství zvítězila Česká spořitelna také v kategorii Nejdůvěryhodnější banka roku, jejíž pořadí určují sami spotřebitelé v rámci hodnocení pro výzkumnou agenturu STEM/MARK. Loňský absolutní vítěz, Československá obchodní banka, letos získala vítězství v kategorii Banka bez bariér, jejíž pořadí určují v rámci mystery shoppingu hendiekpovaní klienti pod dohledem Konta Bariéry, a v kategorii Privátní banka roku, kterou hodnotí čeští miliardáři v rámci partnerství se serverem Motejlek.com.

„Vítězství České spořitelny je do jisté míry podobné jejímu vítězství v roce 2002, kdy Jack Stack začal realizovat zásadní změny. Ostatní velké banky následovaly, lze to tedy interpretovat i jako očekávání systémové změny mezi největšími hráči na trhu. Ostatn to jsme částečně mohli vidět i v roce minulém u ČSOB, která však o svém tahu na branku odbornou porotu letos nepřesvědčila,“ uvedl Petr Stuchlík, předseda organizačního výboru ocenění.

Nejdynamičtější bankou roku se stala potřetí v řadě Air Bank, která díky pokračování úspěšného rozvoje služeb pozitivně vnímaných klienty dokázala ještě před oslavou čtvrtých narozenin překonat hranici čtyř set tisíc klientů.

„Air Bank stále přináší nové moderní služby zaměřené na vyšší komfort klientů a inovace v oblasti digitálního bankovnictví. Nezapomíná přitom ale ani na tradiční bankovní produkty, o čemž svědčí nedávné zavedení možnosti převedení hypotéky s flexibilním nastavením splátek. Díky postupnému rozvoji pobočkové sítě, čítající nyní třicet poboček, je také blíže i těm klientům, kteří na rozdíl od digitálního prostředí upřednostňují osobní přístup. Navíc k velmi dobře uvedenému brandu přidala i ziskové provozní hospodaření, které v segmentu nízkonákladových bank stále ještě není zcela běžné,“ říká Pavel Riegger, partner oddělení poradenství pro finanční instituce společnosti EY, která je dlouhodobým partnerem kategorie Nejdynamičtější banka roku.

Air Bank zvítězila také ve zcela nové kategorii Online banka roku 2015. „Podle některých výzkumů jsou Češi nejaktivnějšími uživateli online bankovnictví v celém regionu střední a výhodní Evropy, tento kanál zde využívá více než 60 % občanů. I proto je sledování kvality online bankovnictví tak důležité. Vítězná Air Bank vsadila na přehlednost a uživatelskou přívětivost, kterou mají její klienti prostě rádi,“ dodává Filip Tománek, CEO společnosti Trask solutions, která je partnerem právě této kategorie.

Odborná porota vybírala vítěze i v produktových kategoriích. Účtem roku 2015 zvolili porotci Fio osobní účet od Fio banky, Hypotékou roku 2015 se stala Australská hypotéka od Hypoteční banky. V kategorii Stavební spořitelna roku 2015 zvolili porotci jako vítěze Wüstenrot - stavební spořitelnu. Penzijní společností roku 2015 se stala Česká spořitelna - penzijní společnost, a.s.
Bankéřem roku 2015 zvolili samotní generální ředitelé hodnotících bank ze svého středu Jiřího Kunerta, dlouholetého generálního ředitele UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia.
Velké překvapení přinesly pojišťovací kategorie letošního ročníku Fincentrum Banka roku. Allianz pojišťovna se totiž stala nejen absolutním vítězem a nositelem titulu Pojišťovna roku 2015, ale také v kategoriích Autopojištění roku 2015 a Životní pojištění roku 2015 (s produktem Rytmus Risk).

„Letošní ročník je výjimečný naprostou dominancí Allianz pojišťovny v pojišťovacích kategoriích. Zvítězila ve všech třech kategoriích, což se v soutěži nestalo za celou dobu její historie,“ hodnotí Petr Stuchlík.

Pojišťovákem roku 2015, tedy osobností v oblasti tuzemského pojištění, kterou vybírají ze svého středu generální ředitelé všech hodnocených pojišťoven, se stal Martin Žáček, generální ředitel Uniqa pojišťovny.

Kompletní výsledky Fincentrum Banka roku 2015

Banka roku
1. Česká spořitelna a.s.
2. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a.s.
3. Air Bank a.s. Penzijní společnost roku
1. Česká spořitelna - penzijní společnost a.s.
2. AXA penzijní společnost a.s.
3. KB Penzijní společnost a.s.

Nejdůvěryhodnější banka roku
1. Česká spořitelna a.s.
2. Komerční banka a.s.
3. Československá obchodní banka a.s.

Účet roku
1. Fio banka a.s. - Fio osobní účet
2. Raiffeisenbank a.s. - eKonto SMART
3. Česká spořitelna a.s. - Fresh

Nejdynamičtější banka roku
1. Air Bank a.s.
2. Fio Banka a.s.
3. Raiffeisenbank a.s.

Stavební spořitelna roku
1. Wüstenrot - stavební spořitelna a.s.
2. Českomoravská stavební spořitelna a.s.
3. Stavební spořitelna České spořitelny a.s.

Banka bez bariér
1. Československá obchodní banka a.s.
2. UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a.s.
3. GE Money Bank a.s. Životní pojištění roku
1. Allianz pojišťovna a.s. - Rytmus Risk
2. Pojišťovna České spořitelny a.s., Vienna Insurance Group - FLEXI životní pojištění
3. MetLife Europe Limited, pobočka pro Českou republiku - FairLife

Privátní banka roku
1. Československá obchodní banka, a.s.
2. J & T BANKA a.s.
3. Komerční banka a.s.

Autopojištění roku
1. Allianz pojišťovna a.s. - Autopojištění 2015
2. Kooperativa pojišťovna a.s., Vienna Insurance Group - NAMÍRU
3. UNIQA pojišťovna a.s. - SafeLane

Pojišťovna roku
1. Allianz pojišťovna a.s.
2. UNIQA pojišťovna a.s.
3. ČSOB pojišťovna a.s., člen holdingu ČSOB

Hypotéka roku
1. Hypoteční banka a.s. - Australská hypotéka
2. Komerční banka a.s. - Hypotéka se zálohovým čerpáním
3. Česká spořitelna a.s. - Hypotéka České spořitelny Online banka roku
1. Air Bank a.s.
2. Raiffeisenbank a.s.
3. Česká spořitelna a.s.

Bankéř roku
Jiří Kunert, generální ředitel, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia a.s.

Pojišťovák roku
Martin Žáček, generální ředitel, UNIQA pojišťovna a.s.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha