Přihlásit
header 1000 kapital

Sodexo Zaměstnavatel roku 2022: Vítězové z Jihomoravského a Zlínského kraje

Letošní jubilejní 20. ročník ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku má za sebou poslední regionální akci. V úterý 7. června odpoledne se zástupci pořádajícího Klubu zaměstnavatelů a generálního partnera, kterým je společnost Sodexo Benefity, sešli se zástupci vítězných firem z Jihomoravského a Zlínského kraje v hotelu Buchlov pod stejnojmenným hradem.


„Dnešním dnem završil letošní ročník Zaměstnavatele roku regionální kola. Jsem nadšen, že jsme se se zástupci vítězných firem sešli právě zde, v srdci moravského Slovácka, kde na vás z každého koutu dýchá folklór a tradice,“ vyzdvihl výjimečnost lokality Daniel Čapek, generální ředitel Sodexo Benefity a připomněl, že předchozí dva ročníky negativně poznamenala opatření proti šíření covidu, která si mimo jiného vynutila i přesun vyhlašování vítězů do virtuálního prostoru. „Nyní je ale vše při starém a já věřím, že covid je už definitivně za námi. Firmy teď nicméně čelí ještě větším a náročnějším výzvám, ať už jde o raketový růst cen energií a pohonných hmot, problémy v dodavatelských řetězcích či v personální oblasti. Možná právě kvůli těmto těžkostem zaměstnavatelů v personální oblasti zaznamenal letošní ročník nárůst počtu účastníků, neboť si zaměstnavatelé ještě urgentněji uvědomují potřebu správné motivace zaměstnanců ve všech oblastech,“ zdůraznil Čapek.

 

„Jubilejní 20. ročník odstartoval krátce před tím, než vypukla válka na Ukrajině. Mnozí tradiční účastníci nás žádali o trpělivost s vyplněním údajů do soutěže, protože na přelomu února a března organizovali masivní humanitární podpory a řada z nich se musela nečekaně postarat o rodinné příslušníky desítek až stovek svých ukrajinských zaměstnanců,“ popsal letošní komplikovaný start Zaměstnavatele roku Pavel Hulák z Klubu zaměstnavatelů, který je organizátorem soutěže.

 

          
Ilustrační fota oceněných napříč ročníky, foto: Klub zaměstnavatelů

 

Přes všechny zmiňované komplikace se letos o titul ucházela řada firem, které se až dosud do soutěže nezapojovaly. „Ve většině krajů se objevili zcela noví účastníci. Mnozí z nich se navíc stali skokany roku a při premiérové účasti dosáhli na medailové umístění, nebo dokonce na vítězství ve svém kraji,“ neskrýval svou radost během vyhlášení výsledků Pavel Hulák a zmínil brněnskou softwarovou společnost SAP, jež získala první příčku v kategorii do 500 zaměstnanců. „Jako IT firma jsme měli v časech covidu velkou výhodu, že většinu procesů jsme už měli zdigitalizovanou, a tak jsme mohli pružně reagovat na obrovské výzvy posledních dvou let. To nám umožnilo soustředit se na urychlení interní transformace a nacházet nové způsoby, jak posílit komunikaci s kolegy, zlepšit jejich wellbeing a zefektivnit spolupráci mezi týmy ve virtuálním prostředí. V SAP se neustále snažíme našim kolegům vyjít vstříc, do budoucna se proto zaměříme i na hybridní formu práce,“ uvedl při přebírání ocenění Ladislav Kučera, HR ředitel SAP pro Českou republiku.

„Bodovali“ ovšem i tradiční účastníci. Ve Zlínském kraji se na první příčku v kategorii do 5000 zaměstnanců navrátil výrobce pneumatik Continental Barum s.r.o., za něhož ocenění přebíral Petr Dostál, ředitel personální divize. „Naše krásné umístění v soutěži Zaměstnavatel regionu je především uznáním pro všechny naše zaměstnance, protože právě na nich stojí všechno, co děláme a dokážeme. Zároveň je pro nás také velkou výzvou nadále pracovat na firemní kultuře a investovat do spokojenosti a rozvoje našich lidí.“ Při převzetí ceny popsal, jakým způsobem firma reagovala na turbulentní podmínky nedávné doby. „V posledních dvou náročných letech byla péče o naše zaměstnance spolu s otevřenou a citlivou komunikací jasnou prioritou. Nejdůležitější pro nás bylo, aby naši lidé věděli, že za nimi firma stojí a dělá vše pro to, aby jim poskytla jistotu práce, bezpečné pracovní podmínky i celkovou psychickou podporu. Udržení kvalifikovaných pracovníků bylo pro nás klíčovým a v dobách největšího omezení jsme naše zaměstnance podporovali vyplácením mzdových náhrad. Roky 2020 a 2021 obrátily náš způsob myšlení a práce vzhůru nohama. Třebaže je Continental už od roku 2017 průkopníkem mobilní a flexibilní práce, pandemie nám potvrdila, že adaptace nových pracovních forem je klíčovým aspektem pro udržení motivovaných a kvalifikovaných zaměstnanců. Právě flexibilita a rotace zaměstnanců mezi jednotlivými výrobními útvary nám pomohla zajistit chod výroby i celé organizace během nejnáročnějších měsíců pandemie a umožnila nám zkusit si, jak pružně i takto velká firma může reagovat. Naše úsilí být dobrým zaměstnavatelem po vzoru baťovské tradice tímto oceněním nekončí, ale je to závazek k tomu, abychom důsledně pokračovali na naší cestě být atraktivním a férovým zaměstnavatelem.“

 

I jubilejní 20. ročník má celkem sedm regionálních vyhlášení, vždy pro dva kraje současně, a vše vyvrcholí 14. června při celostátním finále, kdy kromě vyhlášení republikových vítězů budou uděleny i ceny v doprovodných kategoriích Cena personalistů za nejlepší HR projekt a Osobnost roku v oboru HR určené pro výjimečné individuality v oboru péče o lidské zdroje, které nominují účastníci regionálních setkání personalistů. Na celostátním finále bude letos už potřetí udělena také cena pro nejlépe hodnoceného zaměstnavatele očima samotných zaměstnanců ve spolupráci s Atmoskopem pod názvem Férový zaměstnavatel 2022 s dobrou atmosférou. „Vrcholem letošního ročníku bude mimořádné ocenění Zaměstnavatel desetiletí za období 2013–2022,“ zdůraznil na závěr Daniel Čapek.

 

Výsledky ocenění Sodexo Zaměstnavatel regionu v Jihomoravském a Zlínském kraji

 

Jihomoravský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců

 1. SAP ČR, spol. s r.o.
 2. Oncomed manufacturing a.s.
 3. Moravskoslezské cukrovary s.r.o.

 

Kategorie do 5000 zaměstnanců

 1. Thermo Fisher Scientific Brno s.r.o.
 2. AGROTEC GROUP - AGROTEC a.s., AGRI CS a.s., AGROTEC servis s.r.o.
 3. Notino, s.r.o.

 

Zlínský kraj

Kategorie do 500 zaměstnanců

 1. PSG Construction a.s.
 2. BENNON Group a. s.
 3. NAVOS, a.s.

 

Kategorie do 5000 zaměstnanců

 1. Continental Barum s.r.o.
 2. Česká zbrojovka a.s.

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------Konec tiskové zprávy

O společnosti Sodexo Benefity

Sodexo je největším poskytovatelem zaměstnaneckých benefitů na českém trhu. Od roku 1992 v České republice nabízí firmám i institucím služby v oblastech zaměstnaneckých benefitů, motivačních programů a řešení pro veřejnou správu, ať už prostřednictvím elektronických karet a poukázek na stravování a volný čas, dárkových poukázek nebo systému na správu benefitů Cafeteria. Benefity Sodexo využívá 700 000 zaměstnanců a v největší benefitní síti je zapojeno více než 70 000 partnerů, u kterých je možné benefity uplatnit.

 

 

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha