Přihlásit
header 1000 fit

Jak se zbavit kruhů pod očima

Jak se zbavit kruhů pod očima

Mnoho žen i můžu často trápí nehezké kruhy pod očima, které evokují unavený dojem či přidávají na věku. Vznikají z nedostatku spánku, stresu, dehydratace či jsou genetickou záležitostí. Naštěstí existuje mnoho kosmetických způsobů, které kruhy pod očima pomohou odstranit.

„Na vině vzniků váčků a kruhů může být také nadměrná pigmentace kůže, kterou způsobuje mikroskopické propouštění drobných kožních cévek a oxidace červeného krevního barviva v oblasti očí,“ říká MUDr. Petra Morovacová z Perfect Clinic Dermatology.

Světlý korektor
Pro ty, které kruhy pod očima trápí permanentně, je důležité dodržovat správný pitný režim. Ráno i večer používat chladivé gely pod oči, vhodné jsou ty, které mají malý roll-on, který kůži jemně promasíruje. V očním okolí je pleť až 3krát tenčí než v ostatních částech obličeje, krémy či korektory nanášejte jemným poklepáváním na pokožku. K zakrytí kruhů použijte kvalitní korektor, pod který vždy aplikujte kvalitní hydratační krém. Zabráníte tak tomu, že se korektor vpije do očních vrásek. Pod oči vždy aplikujte o tón světlejší odstín, než máte make-up. Dosáhnete tak krásného prozáření očního okolí.

Kyselina hyaluronová na pomoc
Dobré je také používat přípravky obsahující kyselinu hyaluronovou, která na sebe váže vodu. Zabráníte tak vysoušení pokožky. Vhodné jsou také přípravky s obsahem peptidů a vitamínů C a K. „Zlepšení stavu v okolí očí můžete docílit i pomocí mezoterapie, při které se tenkou jehličkou aplikuje regenerační roztok přímo do kůže, přibližně do hloubky tří milimetrů. S ohledem na to, že jehlička je velmi tenká, je zákrok nebolestivý,“ říká doktorka Moravcová z Perfect Clinic Dermatology

Trápí-li vás propadlé oční okolí, tak zde je možné do očního okolí aplikovat injekční výplně na bázi kyseliny hyaluronové. Jedná se o látku tělu vlastní a efekt výplně přetrvá řadu měsíců. Aplikace je nebolestivá, využívá se drobná jehlička, v případě potřeby lze aplikovat znecitlivující. Výplně se také dobře hodí, pokud vám pod očima prosvítají žilky či cévky.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha