Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Klára Spilková popáté ovládla anketu Golfista roku

Klára Spilková je znovu golfovou hvězdou. Čtyřiadvacetiletá golfistka po předchozích čtyřech triumfech zvítězila v absolutním pořadí i v kategorii o nejlepší profesionálku.

Není se čemu divit, v roce 2018 si jako první česká hráčka v historii vybojovala kartu na nejprestižnější ženskou světovou sérii LPGA.
Ocenění si, stejně jako laureáti v dalších kategoriích, Klára Spilková převzala na slavnostním večeru na pražském Žofíně.
Mezi profesionály první příčku obsadil Filip Mrůzek, který prožil jednu z nejlepších sezon v kariéře. Na dalších pozicích skončili Jan Cafourek a Ondřej Lieser.
V kategorii amatérů si loňské vítězství zopakovali Šimon Zach a Sára Kousková.

Golfista roku 2018 0216 2019 02 26 Photo Zdenek Sluka
Cenu partnerů večera, která se uděluje za přínos popularizaci golfu, získali fotograf Martin Kabát a grafik Martin Kysela za vytvoření reklamní kampaně na Golfistu roku 2018, pro kterou poskytla reklamní plochy společnost JCDecaux.
Cenu sportovních novinářů si za loňský rok odnesl Pavel Suchánek, jeden z „duchovních otců“ turnaje WGM Czech Open, který se loni již popáté hrál v Berouně.
Slavnostní večer vyhlášení výsledků ankety Golfista roku se odehrál na pražském Žofíně. Oceněným a 350 hostům zazpívali a zahráli Felix Slováček, Markéta Konvičková a Petr Kolář.
Večerem provázel Marek Eben.

Golfista roku 2018 0241 2019 02 26 Photo Zdenek Sluka
Anketa Golfista roku je oficiálním projektem českého golfu pod záštitou PGA of Czech Republic a největší odbornou anketou svého druhu, která každým rokem oceňuje nejlepší amatérské a profesionální hráče.
Hlavními partnery letošního ročníku jsou společnosti Mercedes-Benz Praha, ATT Investments,
Hästens, Simply You Pharmaceuticals a JCDecaux.
Cenu pro absolutního vítěze vytvořila přední světová umělkyně, výtvarnice a designérka Gordana Glass.

Golfista roku 2018 0246 2019 02 26 Photo Zdenek Sluka

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha