Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Český golf v roce 2018

Český golf  v roce 2018

Poslední dvě sezóny český golf byl velmi úspěšný. Dobré výsledky přiváželi hráči z evropských i národních šampionátů. Proto má Česká golfová federace i letos stejně vysoké sportovní cíle. „Jedním z nich je, abychom ze čtyř výjezdů na mistrovství Evropy vytěžili alespoň dvě umístění v prvním výkonnostním flightu,“ uvedl na tiskové konferenci v Yard Resortu sportovní ředitel ČGF Luboš Klikar.

Potvrdil, že ČGF hodlá ještě více než v předchozím roce využívat tzv. Players Exchange program, který umožní mladým amatérkám starty na profesionálních turnajích ze série LET Access Series. Stejně jako loni ČGF totiž uspořádá turnaj LETAS, tentokrát na Konopišti. Do hry zasáhne velké množství domácích hráček, které změří síly s nadějnými Evropankami na hřišti Radecký.

Konopiště nebude jediným hostitelem významné evropské akce na našem území. Na Kaskádě se uskutečnil šestý ročník European Olympic Hopes Trophy pro hráče do 16 let. Vítězství v obou kategoriích si vybojovala německá družstva, české výběry obsadily na Kaskádě stříbrné pozice V červenci se do Česka vrátí po sedmi letech mistrovství Evropy chlapců do 18 let.

Národní výběry má na starosti od začátku roku švédský kouč Staffan Johansson, který s Českou golfovou federací začal spolupracovat už loni, nicméně až v letošní sezoně národní týmy osobně povede.Renomovaný trenér, který v minulosti působil u reprezentačních týmů Islandu, Švédska i Finska, bude působit v tuzemsku po celou sezónu.
Po několikaměsíční zkušenosti u národních týmů vidí v českých hráčích velký potenciál. „Všimnul jsem si českých juniorských hráčů a jejich dobrých výsledků už při působení v jiných reprezentacích. Jsou talentovaní, nadějní. Teď jde jen o to přetavit talent v ještě lepší výkony,“ říká Johansson.

Kouč ze severu absolvoval v přípravném období s většinou reprezentačních hráčů tři tréninkové kempy – dva v Turecku, jeden ve Španělsku. Na nich si pochvaloval zodpovědný přístup hráčů a druhý kemp dokonce označil jako nejlepší, který kdy absolvoval.

Jak úspěšná nakonec bude sezóna z pohledu českého golfu a zda se podaří navázat na dobré výkony z předchozích dvou let, se ukáže až při skládání účtů na konci roku. V každém případě se český golf sune krůček po krůčku dopředu a v tomto trendu by měl pokračovat i letos.

„Už jen to, že po mistrovstvích Evropy a světa krouží kolem našich hráčů trenéři z amerických univerzit a že i v Evropě dosahujeme objektivně vynikajících výsledků, je pro mě neuvěřitelné. Ale je to známka toho, že sportovní úsek dělá svojí práci dobře,“ zhodnotil prezident ČGF Zdeněk Kodejš.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha