Přihlásit
header 1000 kapital

Opel Astra vyhrál evropský titul Auto roku / Car of the Year 2016

Opel Astra vyhrál evropský titul Auto roku / Car of the Year 2016

Držitel prestižního novinářského ocenění byl odtajněn během zahájení autosalonu v Ženevě

Opel Astra vyhrál vysoce prestižní evropskou anketu Auto roku / Car of the Year 2016! Od 58 motoristických novinářů ze 22 zemí Evropy dostala Astra celkem 309 bodů. Na druhém místě skončilo Volvo XC90 s 294 body a třetím v pořadí je Mazda MX-5 se 202 body.

Cenu Auto roku / Car of the Year 2016 převzal ředitel automobilky Opel Dr. Karl-Thomas Neumann z rukou předsedy novinářské poroty Hakana Matsona během zahájení 86. Mezinárodního autosalonu v Ženevě.

O titul krále silnic letos bojovalo více než 40 automobilových novinek, ze kterých v prvním kole vzešla sedmičlenná skupina finalistů, složená z vozů všech automobilových tříd a segmentů.

„Nová Astra reprezentuje start nové etapy Opelu a vítězství v nejprestižnější novinářské anketě jasně dokládá, že jsme na dobré cestě,“ říká Dr. Karl-Thomas Neumann. „Je pro nás velkou ctí vyhrát anketu, ve které rozhodují špičkoví motorističtí novináři z tolika různých zemí.“

Opel měl dosud ve své sbírce čtyři tituly Auto roku / Car of the Year, nová Astra tedy završila první pětici těchto ocenění. Kromě toho ale Astra vyhrála také např. mezinárodní cenu SAFETYBEST 2015 a získala i známou trofej Zlatý volant. Astra je také držitelkou maximálního „pětihvězdičkového“ hodnocení bezpečnosti od uznávané agentury Euro NCAP.

Jak základní pětidveřový hatchback, tak nastupující kombi Sports Tourer vycházejí ze zcela nové odlehčené architektury. O pohon se starají moderní turbodiesely a zážehové motory s přímým vstřikováním benzinu. Silnou stránkou modelů Astra je výborná konektivita a perfektní začlenění smartfonů do systémů vozu. Už tradičně nová Astra vnáší do svého segmentu prvky, které až dosud byly výsadou mnohem dražších luxusních vozů – nejlépe je to vidět na příkladu oceňovaných LED Matrix světlometů.

Evropská anketa Auto roku / Car of the Year byla založena v roce 1964. Jako první z modelů značky Opel se tímto oceněním ozdobil Kadett E v roce 1985. O dva roky později zabodovala Omega A, v roce 2009 vyhrála respektovanou cenu Insignia a v roce 2012 se vítězem stal elektromobil Opel Ampera.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha