Přihlásit
header 1000 fit

Chorvatsko oslaví svůj vstup do EU v Praze

gibonniKoncert ke vstupu Chorvatska do EU jako poděkování za podporu ČR Dne 1. července 2013, po deseti letech od žádosti o členství, vstoupí Chorvatská republika do Evropské unie a stane se tak dvacátým osmým členem. Společnost Podravka s podporou Velvyslanectví Chorvatské republiky a MěÚ Prahy 1 se jako poděkování České republice a její veřejnosti rozhodla uspořádat oslavu toho významného dne v pátek 21. června, a to koncertem na Václavském náměstí s podtitulem „Ochutnejte česko-chorvatské hudební menu“.

Chorvatsko je již tradičně Čechy nejvyhledávanější destinací pro letní dovolenou. Tím, že se tato středoevropská země, stane součástí jednotného celního prostoru Evropské unie, se zruší veškerý celní dohled mezi ostatními členskými zeměmi unie. Chorvatsko kvůli vstupu muselo udělat velký kus práce a postavit se otázkám právním a institucionálním standardizacím či volnému pohybu zboží, osob a kapitálu či změnám v životním prostředí a sociálnímu nebo soudnímu systému. Za dobu od podání žádosti pro členství si Chorvatsko vybudovalo stabilní tržní ekonomiku, dokonce úspěšnější než ji měli poslední přijaté členské státy. Česká republika patřila mezi nejvýznamnější podporovatele rozšíření EU a chorvatská strana několikrát vyjádřila poděkování českým představitelům za jejich přístup. Chorvatsko tak bude mít v Evropském parlamentu 12 členů, a proto se 12 členských zemí musí vzdát jednoho poslance. I když Chorvatsko splnilo pro vstup do EU veškeré předpoklady, komise očekává od Chorvatska ještě další reformy, které by mělo v nejbližší době splnit.

Právě díky velké podpoře se společnost Podravka spolu s Velvyslanectvím Chorvatské republiky rozhodla uspořádat v Praze zdarma koncert předního chorvatského interpreta Zlatana Stipišiće Gibonni. Ten představí od 19 hodin, před budovou bývalého ČKD ve spodní části Václavského náměstí, svou jedinečnou show. Gibonni má za sebou již šestnáct alb, za které posbíral více než třicet hudebních cen. Jako speciální hosty ke svému v Čechách jedinečnému koncertu nekonvenční českou kapelu FRU FRU.

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha