Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

PGA National Czech Republic v Oaks Prague obhájilo titul ‘Nejlepší hřiště v České republice

Golfové hřiště PGA National Czech Republic, součást rezidenčního projektu Oaks Prague, letos opětovně získalo ocenění ‘Nejlepší hřiště v České republice 2021’, které udílí World Golf Awards. Golfové hřiště, které se nachází jihovýchodně od Prahy, navrhl světově uznávaný architekt golfových hřišť Kyle Phillips, toto prestižní ocenění obhájilo již podruhé v řadě. Poprvé jej získalo v loňském roce, a to jen pár měsíců od svého oficiálního otevření.

 

 

„Toto jedinečné nové hřiště zraje do krásy a jakmile bude dokončena veškerá občanská vybavenost, Oaks Prague bude patřit k nejvyhledávanějším destinacím nejen na evropské úrovni, ale zaujme oprávněné místo mezi nejlepšími světovými golfovými areály," říká Kyle Phillips, majitel společnosti Kyle Phillips Golf Course Design.

 

 

PGA National Czech Republic je součástí developerského projektu Oaks Prague, který

představuje nový koncept prémiového bydlení v České republice. Budoucí obyvatelé se mohou těšit nejen na prémiové rezidenční bydlení s plnou občanskou vybaveností, ale i boutique hotel, spa a řadu restaurací. To vše usazené v krásné středočeské krajině o rozloze 140 hektarů. PGA National Czech Republic nabízí svým hráčům jedinečný golfový zážitek v České republice.

 

 

„Golfové hřiště PGA je měřítkem kvality celého developerského projektu Oaks Prague. Cílem je poskytnout prémiový životní styl na výjimečné úrovni a golfové hřiště považujeme za ukázkový příklad toho, jakým směrem chceme projekt realizovat. Rezidenční část, pohostinství a golfové hřiště vnímáme jako vzájemně se doplňující, a zároveň nepostradatelné prvky Oaks Prague,“ říká Jan Zemánek, CEO společností Arendon.

 

 

PGA National Czech Republic je jedním z pouhých deseti golfových hřišť s licencí PGA National na celém světě a jediným v České republice.

 

„PGA je právem hrdá na svůj dlouhodobý vztah, který ji pojí s golfovým hřištěm PGA National Czech Republic. Obhájit ocenění nejlepšího golfového hřiště v České republice dva roky za sebou je fantastický úspěch, který odráží výjimečný talent Kylea Phillipse a celého týmu Arendon, včetně ředitele golfu a člena PGA Paula Dennise,“ komentuje Guy Moran, ředitel PGA pro nemovitosti a development.

 

 

Kromě golfového hřiště a rozsáhlého tréninkového zázemí se v areálu otevřeném v srpnu 2020 nachází také klasicistní zámek, který je chráněnou kulturní památkou a nyní prochází citlivou rekonstrukcí. Od roku 2022 bude sídlem golfového klubu, včetně salónku, módního baru, stylové restaurace s otevřenou kuchyní, a veškerého zázemí pro golfisty. Dále pak bude součástí zámku konferenční prostor a venkovní terasy s výhledem na hřiště a okolní krajinu.

 

 

Klub provozuje společnost Troon Privé, divize společnosti Troon, světového lídra v oblasti správy golfových klubů. Troon Privé představuje jistotu, že golfový zážitek pro hráče a hosty bude vždy na té nejvyšší možné úrovni. V neposlední řadě přináší i vynikající know-how při pořádání mezinárodních golfových turnajů.

 

„Toto ocenění je skutečným důkazem talentu a odhodlání celého týmu. Bylo úžasné navštívit hřiště již letos v létě a těšíme se, že v příští sezóně budeme moci přivítat hosty v naší nové golfové klubovně zámečku,“ uvedl Mark Chapleski, výkonný prezident společnosti Troon International.

 

World Golf Awards, které je součástí World Travel Awards, každoročně oceňuje vynikající výsledky v oblasti golfové turistiky, prvotřídních hřišť a golfových destinací. Letošní výsledky byly zveřejněny 28. října 2021 a mezi nominovaná hřiště bylo rozděleno přes půl milionu hlasů golfových fanoušků z více než 100 světových destinací.

 

 

 

O Oaks Prague

Oaks Prague představuje nový koncept prémiového rezidenčního bydlení v České republice. Budoucí obyvatelé se mohou těšit na kvalitní životní styl obklopený krásnou přírodou, moderní architekturou a špičkovými technologiemi. Oaks Prague nabízí 480 bytových jednotek – apartmánů, řadových domů a jedinečných vil. Každá nemovitost zároveň poskytuje krásné výhledy, klid i potřebné soukromí. Bytové a rodinné domy jsou navrhovány v úzké spolupráci se světoznámými architekty, jako jsou McGarry-Moon, Chapman Taylor, JTP Architects a Vivian Lee for Meier Partners.

 

 

O PGA National Czech Republic

PGA National Czech Republic představuje golfové hřiště té nejvyšší kvality, kterému se nevyrovná žádné jiné v regionu. Je součástí developerského projektu Oaks Prague nabízejícího prémiové bydlení zasazené do nádherné středočeské krajiny, jihovýchodně od Prahy o celkové rozloze 140 hektarů. Autorem je světoznámý architekt golfových hřišť Kyle Phillips, který projektoval hřiště na všech kontinentech, včetně 4 ze 100 nejlepších hřišť světa. PGA National Czech Republic je průkopníkem v oblasti udržitelného golfového designu a je provozováno přední světovou golfovou asociací Troon. Kompletní 18jamkové hřiště bylo otevřeno v létě 2020. Více informací o Oaks Prague a PGA National Czech Republic najdete na www.oakspga.cz

 

 

 

O společnosti Troon

Společnost Troon, s hlavním sídlem v USA ve Scottsdale v Arizoně je největší světovou organizací v oblasti správy golfových hřišť. Ve svém portfoliu má přes 590 míst po celém světě, včetně správy více než 640 golfových hřišť s 18 jamkami. Kromě golfu se Troon specializuje na správu sdružení majitelů domů, soukromých rezidenčních klubů, správu nemovitostí a souvisejících zařízení v oblasti pohostinství. Oceňovaná gastronomická divize společnosti Troon provozuje a řídí více než 610 stravovacích provozů v golfových resortech, soukromých klubech, na golfových hřištích s denním poplatkem a v rekreačních zařízeních. Skupina značek Troon, které se nacházejí ve více než 45 státech a 30 zemích, zahrnuje Troon Golf, Troon Privé, Troon International, Honours Golf, OB Sports, Indigo Golf Partners, CADDIEMASTER, True Club Solutions, Cliff Drysdale Tennis and RealFood Hospitality, Strategy and Design. Mezi nemovitosti provozované společností Troon patří Indian Wells Golf Resort v Indian Wells, Kalifornie; Yas Links Abu Dhabi ve Spojených arabských emirátech; The Club at Savannah Harbor v Savannah, Gruzie; a Lake of Isles v North Stonington, Connecticut. Další novinky a informace naleznete na adrese www.Troon.com nebo na:  Facebook, Twitter, Instagram, Troon Chronicles, Press Room, přihlásit se také můžete k odběru Troon magazínu.

 

 

 

O organizaci PGA

PGA byla založena v roce 1901 a je nejstarší asociací profesionálních hráčů golfu. PGA sídlící v Centenary House ve slavném Belfry má v současné době více než 8 000 členů, přičemž 1 600 z nich pracuje ve více než 80 různých zemích světa. PGA je jednou z předních golfových společností, jejímž primárním posláním je šířit a rozvíjet golf díky odborným zkušenostem svých profesionálů, a to jak na národní, tak i mezinárodní úrovni. Spojením Samuela Rydera a americké PGA je asociace jedním ze zakládajících členů dnes již proslulého Ryder Cupu, nadále zůstává hlavním partnerem těchto akcí i turnajů European Tour a zároveň je správcem trofeje pro vítěze Ryder Cupu.

 

 

O společnosti Kyle Phillips Golf Course Design

V roce 1997 Kyle Phillips založil mezinárodní společnost zaměřenou na design golfových hřišť Kyle Phillips Golf Course Design se sídlem v Granite Bay v Kalifornii. Filozofie designu Kylea Phillipse vychází z přesvědčení, že golfová hřiště by měla mít svůj vlastní charakter a osobitost odvozenou od existujících přirozených rysů krajiny, stejně jako z její polohy a historie. Kyle Phillips navrhl hřiště na všech kontinentech a patří mezi ně 4, které mezinárodní publikace řadí mezi 100 nejlepších na světě – Kingsbarns ve Skotsku, California Golf Club ve Spojených Státech Amerických, South Cape v Jižní Koreji a Yas Links ve Spojených arabských emirátech.

 

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha