Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Neprozkoumané golfové území – východ Algarve

Jeden z důvodů proč každoročně miliony turistů navštěvují Algarve je slunce, nadherné pobřeží a taky velké množství krásných golfových hřišť. Většina ale směruje do centrálního nebo zapadního Algarve,   kde se nachází nejvěhlasnější portugalská hřiště – Victoria, the Old Course, Royal nebo Ocean Vale do Lobo a další. Stejně krásná hřiště jsou i v méně navštěvováné východní části Algarve. Určitě stojí za prozkoumání.

 

Někdy pro stromy nevidíte les. Možná proto východ Algarve  dlouho unikal naší pozorností během četných golfových cest do Portugalska.  Jediné zdější hřiště, které najdete v nabídce všech cestovních kanceláři je skvostné Monte Rei. Obvykle se doporučuje jako jednodenní cesta z Faro nebo Vilamoury nebo jako samostatný pobyt přímo v luxusním golfovém rezortu Monte Rei Golf and Country Club. Psali jsme o tomto rezortu zde: http://www.euro-media.cz/cs/cestujeme-za-golfem/kapital/cestujeme-za-golfem/688-monte-rei-golf-and-country-club

 

V těsné blízkosti se nachází 2 další velmi zdařilá hřiště – Quinta do Vale a Castro Marim.

 

Quinta do Vale

 

Quinta do Vale je 18jamkové hřiště navržené Severianem Ballesterosem, známým golfistou, který je mnohými považován za evropského hráče století.  Klasický a kreativní - tito dvě slova  nejlépe popisují design. Seve skvěle integroval hřiště do přírodního terénu a s nádhernými výhledy na řeku Guadiana v pozadí je toto hřiště lahůdkou pro oči.

Quinta do Vale je určeno pro všechny. Hráči - s vysokým nebo nízkým handicapem, nováčci nebo profesionálové - si toto hřiště užijí všichni. Široké fairwaye, hojné doglegy, chytře umístěné bunkry,  stromy a vodní překážky dodávají kouzlo a dělají toto hřiště velmi zajímavým. Určitě ale potřebujete zásobu golfových míčků. Vodní překážky dokaží být opravdu kouzelné – balonky se tam nenávratně ztracejí.

Ať už o balonky přijdete nebo ne, hřiště si zamilujete. Severiano Ballesteros to prostě uměl. Stačí si vzpomenout jeho další skvosty-El Chaparral Golf  na Costa del Sol nebo Buenavista Golf Tenerife.

 

 

Castro Marim Golf

 

Golf and Country Club Castro Marim, je ideální pro jakýkoli prázdninový pobyt.

Castro Marim se skládá ze tří devítijamkových hřišť navržených Terrym Murrayem. „The Grouse“, „The Atlantic“ a „The Guadiana“ poskytují golfistům záviděníhodnou volbu hraní jedné ze dvou 18ti jamkových kombinací.

Všechny tři devítky sdílejí stejné základní charakteristiky diktované terénem, na kterém se rozkládají. Hřiště Guadiana a Atlântico jsou nejvyzrálejší ze tří hřišť s atraktivními borovicemi lemujícími fairwaye.  Rychlé a spravedlivé greeny, několik z nich vyvýšené a chráněné bunkry,  vyvýšená odpaliště a  fairwaye ve tvaru doglegu jsou charakteristiké pro tato hřiště.

„Grouse“ je nejnovější ze tří devítek s otevřenějšími dalekosáhlými výhledy do vnitrozemí. S méně stromy lemujícími fairwaye  přináší s sebou větší pocit prostoru. Zde jsou  fairwaye velkorysější a greeny výrazně větší, což jsou důležité faktory přispívající k většímu pocitu svobody na odpališti.

Pokud  se zajímáte o historii, v krátké vzdálenosti od letoviska najdete také několik historických památek (včetně hradu, podle kterého  dostalo své jméno hřiště Castro Marim).

 

Dalším příjemným hřištěm je Benamor Golf. 

Velmi příjemné je to, že východ Algarve je   méně přeplněný a ceny všeho, od ubytování přes stravování, zábavu a golf, mohou být často levnější než v západních oblastech letovisek.

Proč tedy necestuje více lidí do východního Algarve? Dobrá otázka, protože pás země, který se táhne od hlavního města regionu Faro na východ do španělského hraničního města Villa Real de Santo Antonio, se zdá, že má toho spoustu, pokud jde o starobylá města, hrady, pláže, golf,  přístavní města a samozřejmě je zde stejné sluneční světlo, které vyzařuje nad západní Algarve.

Jen v loňském roce Algarve v zimě navštívili statisíce turistů ze severu Evropy, ti, co se rozhodli pro dovolenou ve východní oblasti, pravděpodobně zjistili, stejně jako my, že pohár regionu „přetéká“  s věcmi, které je třeba vidět a dělat.

Mezi jeho atrakce patří okouzlující městská centra, z nichž mnoho má historické kořeny sahající až do dob Féničanů, Římanů a Maurů. Za nejkrásnější město východního Algarve je široce považována Tavira, rybářský přístav  rozdělený řekou Gilao.
Kdysi opevněné město (některé zdi stále stojí) má nejméně 30 starověkých katedrál, paláců a chrámů. Taviru nejlépe poznáte, když se vydáte na  procházku labyrintem dlážděných ulic. Kromě kostelů se rozhodně nezapomeňte projít pro starobylém mostě ještě z období římské nadvlády.

 

Svou cestu na východ Algarve si určitě užijete a budete se těšit na

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha