Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

V Berouně vyhrála Dánka Pedersenová

Vítězkou turnaje Tipsport Czech Ladies Open se stala na hřišti Beroun Golf Clubu dánská golfistka Emily Kristine Pedersenová, přestože se jí dlouho ve finálovém dnu nedařilo. Za výhru vyinkasuje 30 tisíc eur. Výborné kolo posunulo na dělené 13. místo Kláru Spilkovou a amatérku Sáru Kouskovou na konečnou 20. příčku. Další české hráčky zůstaly na pátečních pozicích, případně si mírně pohoršily.

Turnaj měl nakonec dramatičtější rozuzlení, než by se dalo čekat. Pedersenová totiž neměla svůj den a náskok šesti ran se málem rozplynul. Dánka však na 17. jamce zaznamenala birdie a na posledním greenu přidala před bouřícími diváky navíc dlouhý eagle. Její náskok tak nakonec narostl na čtyři rány.

Výhru z Berouna si hodně cením i proto, že se mi v posledních dvou letech zrovna moc nedařilo. Moc to pro mě znamená, ale nebyl zrovna můj nejlepší den a v závěru jsem se musela hodně koncentrovat, abych náskok uhájila,“ řekla  Pedersenová.

Klára Spilková navázala  na sobotní závěr, brzy třikrát skórovala a na chvíli nakoukla do elitní desítky. Z ní sice nakonec vypadla, ale třináctým místem i tak udělala svým fanouškům radost. 

Skvělý turnaj odehrála také česká amatérka Sára Kousková, která  zapisovala výsledek -5 a poskočila až na 20. místo. Bere tak ocenění pro nejlepší amatérku vydařeného turnaje, který nepokazil ani závěrečný déšť. 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha