Přihlásit
header 1000 fit
Rakousko pro lyžaře, gurmety i milovníky wellness a designu

Rakousko pro lyžaře, gurmety i milovníky wellness a designu

Čeští lyžaři už nechtějí jezdit v zimě do Rakouska jen za skvělými sjezdovkami bez čekání na lanovky. Chtějí něco víc – odpočinout si v luxusních wellness světech, dopřát si skvělou gastronomii a touží i po netradičních hotelech. Resort Puradies v rakouském Leogangu nabízí toto všechno a k tomu jako třešničku na dortu skutečný zážitek pro všechny, kdo mají rádi design.

Léto na Zugspitze: aktivně v Tyrolské Zugspitz Areně

Léto na Zugspitze: aktivně v Tyrolské Zugspitz Areně

Napínavé nabídky pro rodiny, přes 150 turistických stezek a 100 cyklostezek pro horská kola dělají z tyrolské strany Zugspitze jednu z nejrozmanitějších aktivních oblastí. Ideální pro nováčky na horských kolech: technické kurzy pro trailové začátečníky.

Zima 2014/2015 pro sportovce, požitkáře i rodiny

Rakousko-zima3V Tyrolské Zugspitz Areně zažívají zimní rekreanti v sedmi lyžařských areálech poblíž hranice výborné sjezdařské podmínky, tyrolskou pohostinnost a rodinnou atmosféru. Nový šestimístný lyžařský vlek se letos postará o ještě lepší infrastrukturu na sjezdovce Ehrwalder Alm.

Lipensko láká k návštěvě v létě i v zimě

Lipenská nádrž již dávno není jen letoviskem lákajícím na letní dovolenou k vodním hrátkám.  

Výhled z Marty na FrymburkFrymburk
Poloostrovní městečko Frymburk, jehož historické kořeny sahají až do roku 1197,  se v posledních letech stalo oblíbeným místem pro celoroční trávení volného času na Lipensku zejména díky nádherné a klidné lokalitě uprostřed lipenského jezera. V jarním a letním období si ve Frymburku nejlépe užijete cyklistiku, inline bruslení, rybaření, houbaření, vodní sporty či relaxaci na břehu Lipna.

Pasov - starobylé město s mladou tváří

01 PassauChystáte-li se na dovolenou na Šumavu, využijte příležitost k návštěvě bavorského Pasova, města, které leží na pomezí Německa a Rakouska jen 50 km od českých hranic na soutoku řek Dunaje, Innu a Ilzu. Díky této poloze byl Pasov mimo jiné významným překladištěm pro solný obchod do Čech, počátkem obchodní „Zlaté solné stezky“ směřující přes šumavské hvozdy do Prachatic, Vimperka a Kašperských Hor.  

Renesanční zastavení na Zlaté stezce

P6273972-orK českých městům, která si koncem června připomínají své historické tradice na barvitých městských kulturních slavnostech, jako jsou například kutnohorské Královské stříbření nebo českokrumlovské Slavnosti pětilisté růže, patří neodmyslitelně i jihočeské Prachatice.
Ve dnech 27.-28. června se zde konal XXIV. ročník Slavností solné Zlaté stezky.

Tunisko – cestovatelský sen slibující svobodu zážitků

Douz1Rádi byste vyrazili na dovolenou, během níž byste uspokojili svou touhu po několika klidných dnech toužebného nicnedělání na vyhřáté slunečné středomořské pláži a současně  byste vyléčili svou cestovatelskou horečku výpravou za vzrušující exotikou a neotřelým poznáním? 
 
Ve své letošní kampani před letní turistickou sezónou právě na takovou alternativu dovolené kladl  v různých kombinacích důraz Tuniský národní úřad pro cestovní ruch v poutavých televizních šotech i na venkovních billboardech a lákal k návštěvě Tuniska. 
Slogan kampaně „Tunisko – dopřejte si svobodu zážitků“ není rozhodně jen planým reklamním chytákem. 

Zimní sporty na slunečné straně Zugspitze

TZA-Langlauf Moos-smallV Tyrolské Zugspitz Areně mohou zažít milovníci zimních sportů v sedmi sousedních lyžařských areálech „šarm malých sjezdovek“. A to na vysoké
úrovni: dva nové vleky a nová horská gastronomie na louce Ehrwalder Alm nabízejí od této sezóny ještě lepší služby. Pohyb i bez auta a četné aktivity
kolem sjezdovek dokreslují rozmanitost nabídky regionu.
 
Nejlepší vyhlídky pro lyžaře, snowbordisty, běžkaře i zimní turisty: obkolopeny okouzlujícími  horskými vrcholy, svažuje se osm krásných míst  - Ehrwald, Lermoos, Berwang, Bichlbach, Biberwier, Heiterwang am See, Lähn-Wengle a Namlos do slunečného údolí Tyrolské Zugspitz Areny. Mohutné pohoří Wettersteinu s Zugspitze na severu a Mieminger Kette na jihu tvoří impozantní kulisu rozmanitého sportovního zimního regionu. Sedm lyžařských oblastí s velmi dobrou infrastrukturou, rozšířená běžkařská stopa a mnoho nabídek pro celou rodinu – od nočního sáňkování až po zimní turistiku – slibují změny pro zimní dovolenou. Výhodné paušály a doprava dálnicí přes Mnichov – Garmisch-Partenkirchen nebo Ulm – dělají Tyrolskou Zugspitz Arenu o to atraktivnější. A ještě jedno plus navíc: na cestě do regionu žádné dálniční poplatky! 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha