Přihlásit
header 1000 fit

Festival Evolution - závan slunné Francie

veletrh_evolution_zemankaDohromady pět veletrhů, tematická expozice Francie a deset pódií pestrého doprovodného programu – to je Festival Evolution, který se uskuteční 19. až 21. dubna na pražském Výstavišti. Letos nabízí výrazně rozšířený program pro všechny zájemce o novinky z oblastí bio, zdraví, ekologie, esoteriky, osobnostního růstu a inspirace.

Firmy a obchodníci z Francie přivezou do Prahy závan jižního slunce, vůní a chutí: představí své výrobky z oblasti biopotravin, potravinových doplňků, přírodní kosmetiky a bio vín v samostatné expozici na veletrhu Biostyl. Z řady zajímavých hostů, kteří se na festivalu prezentují, jmenujme například předního interpreta a znalce alikvótního zpěvu Wolfganga Sause z Německa, brazilskou propagátorku biologické inteligence deštného pralesa Sandru Epstein nebo ajurvédského lékaře Inda Dr. Shanti Kumara Kamleshe. Proběhnou také online vystoupení dalších zahraničních osobností. Přednášky a semináře, workshopy, výstavy, filmová, taneční a divadelní představení doplní také ukázky zdravého vaření, cvičení a ochutnávky, najdeme zde i odpočinkové zóny s kavárnami a čajovnami. Bude připravena i řada aktivit vhodných pro rodiče s dětmi.

Letos bude pod hlavičkou Festivalu Evolution pro veřejnost připraveno hned pět veletrhů: Biostyl, Zdraví, Ecoworld, Esoterika a Inspirace. Stovky stánků s přehlídkou nejnovějších produktů, trendů a služeb z oblasti zdravého životního stylu, osobního růstu, sebepoznání či udržitelného přístupu k životu doplní také pestrý doprovodný program odehrávající se na řadě pódií.

Návštěvníky čekají oproti předchozímu ročníku namísto veletrhu Zdravé výživy a zdravého životního stylu dva veletrhy: Biostyl pro certifikované BIO produkty, které zaznamenávají celoročně stoupající oblibu u spotřebitelů, a veletrh Zdraví, který nabídne novinky v oblasti přírodních produktů, kosmetiky, kvalitních regionálních potravin, zdravé výživy a zdravého životního stylu. Náš tip na novinky v oblasti certifikovaných produktů je nová značka partnera veletrhu společnosti Interspar ČR, která mimo svou tradiční řadu bio výrobků NATUR*PUR, představí novou privátní značku bezmasých produktů SPAR Veggie, a to ve čtyřech variantách: s mlékem, s vejcem, s mlékem a vejcem nebo 100% rostlinnou.

Již tradičně představí tyto produkty Zdeněk Pohlreich ve své kuchařské show na hlavním pódiu. Konzultovat zdravý životní styl a stravování s výživovou poradkyní Kristýnou Kalinovou, známou především z pořadu Tescoma Vařečka, budete moci u stánku společnosti FOODISH, která bude prezentovat nové ochucené kuskusové směsi Arax, vyrobené ve spolupráci s francouzskými gurmány. Mezi přednášejícími nebudou chybět ani Margit Slimáková, odbornice na zdravotní prevenci a výživu, nebo Vlasta Hlinková ze spol. Lifefood, která uvede krátký kurz a ochutnávku Živé stravy neboli living foods (rawfood), označující potravu tepelně ale i chemicky neupravovanou. Vaření podle zásad ajurvédy představí indický lékař Shanti Kumar Kamlesh, který vařil i v ašrámu Mahátmá Gándího nebo v paláci Dalajlámy.

Veletrh Ecoworld bude opět zaměřen na ekologické výrobky a služby, velký prostor bude jako vždy věnován neziskovým a zájmovým sdružením, které zde představí své aktivity a činnosti z oblasti ekologie a trvale udržitelného rozvoje. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet jízdu na elektrokolech, inspirovat se zdravým a levným bydlením – v domech z přírodních materiálů, seznámit se s širokou nabídkou ekologických pomůcek i „zlepšováků“, nebudou chybět již tradiční Ozvěny Ekofilmu. Sdružení Kokoza nabídne vybavení nutné pro první kroky k pěstování ve městě – zeminu, květináče, truhlíky, osivo či předpěstované rostliny. Na místě pak založí dočasnou městskou zahradu o ploše průměrného městského balkonu, na které návštěvníci uvidí, že pěstování a kompostování ve městě není nemožné, ba naopak zábavné.
Část festivalu nesoucí název Esoterika návštěvníky nechá nahlédnout do oblastí, které našemu životu dávají hlubší rozměr, jakými jsou alternativní medicína, relaxační a léčivé techniky, různé metody pro dosažení tělesné i duchovní harmonie a nové i tradiční směry poradenství a terapie. Klíčovými slovy esoteriky jako symbolu odkrývání toho, co je skryté, jsou spolupráce, propojení, svoboda, originalita, kreativita a vhled. Mezi zajímavé vystavovatele patří např. knihkupectví Hledající, nabízející možnost vrátit za určitých podmínek zakoupenou knihu, nebo Gabriela Filippi, která představí svůj projekt Léčivé divadlo, jehož prostřednictvím odkrývá pravdy, o kterých se běžně nemluví. Jakub Střítezský nás seznámí s Human designem – metodou, s jejíž pomocí lépe poznáte své talenty i schopnosti a zároveň své limity.

Osobní rozvoj, vzdělávací projekty a metody, ale také třeba aktivní odpočinek nebo osvětové akce budou náplní posledního z pětice veletrhů s názvem Inspirace. Letošní ročník se bude hodně věnovat mateřství a výchově dětí. Zdravé početí, zdravý porod, zdravé mateřství, zdravá rodina a zdravá společnost budou hlavními tématy, další programy poradí maminkám, jak děti správně krmit, oblékat i přebalovat. Překvapit může strollering - soubor sportovních programů pro maminky s kočárky a taneční vystoupení s kočárky. Na otázku, zda je škola tou nejlepší formou vzdělávání, nebo už jen přežitým zvykem, zkusí odpovědět intuitivní a systemická pedagogika, metody domácího vzdělávání, nebo nové pojetí výchovy a vzdělávání nazvané unschooling. Prezentovat se budou kampaně Celé Česko čte dětem a Česko mluví o vzdělávání.

Veletrhy používají značku FAMILY FRIENDLY, která informuje o tom, že akce je vhodná pro rodiny s dětmi. Pomoci v orientaci široké nabídky firem může brožura 1. ČESKÝ PRŮVODCE ZDRAVÉHO A ALTERNATIVNÍHO ŽIVOTA, ve které jsou přehledně do kategorií rozděleny produkty a služby nabízené na veletrhu. Vystavovatelé, přednášející hosté či vedoucí workshopů budou barevně označeni i dle zaměření své činnosti, takže každý návštěvník se snadno zorientuje a bude si moci vybrat dle svých potřeb a zájmů. Tuto brožuru obdrží návštěvníci zdarma a mohou ji využívat i po skončení veletrhu.  

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha