Přihlásit
header 1000 fit

Týden saunování: Celostátní kampaň pro podporu zdravého saunování

Týden saunování: Celostátní kampaň pro podporu zdravého saunování

Již v pátém ročníku proběhne kampaň Týden saunování, která se uskuteční v řadě saun a saunových světů po celé ČR. Celostátní týden saunování přinese návštěvníkům saun množství speciálních akcí, spoustu zážitků, nejrůznější výhody a také informace o správném a zdravém pravidelném saunování. To vše v týdnu, který začíná poslední říjnový den a končí 8.11. Akce je pořádána Českou asociací saunérů a společností Rain.cz ve spolupráci s největším saunovým centrem AQUAPALACE PRAHA.

Připraveny jsou speciální saunové noci s prodlouženou otevírací dobou nebo zvýhodněným vstupným, saunování při svíčkách, saunové ceremoniály, beauty procedury, peelingy a saunová show - saunové divadlo. V některých saunách se chystají diskuse o zásadách správného saunování. Řada saun zavádí nově do programu zážitkové saunování.

Návštěvníci saun se například dozví proč je dobré chodit do sauny pravidelně, nejlépe každý týden. Dalším tématem je dodržování správného saunování, tedy celého cyklu, kdy po prohřátí a ochlazení přichází mnohdy opomíjená součást saunování a tou je relaxace a odpočinek. Velký prostor bude věnován hygieně, pitnému režimu nebo saunování celých rodin včetně dětí. "Týden saunování má přivést do saun nové návštěvníky a těm stávajícím připravit zajímavé zážitky. Chceme upozornit na zdraví prospěšné saunování i na trendy v zážitkovém saunování. Rodičům dáme návod na saunování dětí, které přispívá ke zvýšení imunity a pravidelně saunující děti nejsou tak často nemocné," uvádí ředitel kampaně Týden saunování Pavel Hofrichter z České asociace saunérů.

Saunový týden zahájí v největším saunovém světě u nás, v Aquapalace Praha, kde návštěvníci naleznou 14 prohříváren. Zde je připravena i tisková konference ke kampani. Nové saunové show si užijí návštěvníci ve dnech 5.-7.11., vždy v 18, 20 a 22:20 hodin. Ve čtvrtek 5.11. pak proběhne přednáška o saunování dětí v 17 hodin. Speciální večer se chystá 31.10., kdy proběhne Halloweenské saunování při svíčkách.
I v dalších regionech mají návštěvníci příležitost zúčastnit se Týdne saunování.

Aquapark Uherské Hradiště chystá ve středu 4.11. ukázkové saunování pro děti zcela zdarma a také má připravené saunování pro seniory také zdarma. V pondělí bude saunový svět věnován speciálnímu programu Wellness pro ženy s dotekem aromaterapie. Sauna Rošického Jihlava zavádí v letošní sezóně nově zážitkové saunování a během Týdne saunování připraví řadu nových saunových ceremoniálů. Wellnesshotel Frymburk připravuje pobytový balíček pro hosty hotelu s názvem SAUNA EVENT. Sportovní zařízení města České Budějovice ve svém saunovém provozu přivítá 5.11. SAUNAFEST NA CESTÁCH v čele s mistrem - saunovým animátorem Jaroslavem Pallasem.

S pestrým programem se setkáte také na dalších místech např. v Jeseníkách, Beskydech nebo v Holicích.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha