Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Golfové prázdniny v rakouských Alpách

Milovníci golfu stále hledají to nejkrásnější golfové hřiště. Pro nezapomenutelnou hru na skvělých grýnech s výhledem na úžasné horské masívy Alp můžete vyrazit pod Dachstein do údolí Ennstal. Čtyři top golfové kluby v regionu se spojily a nabízí „Golfové safari v regionu Schaldming-Dachstein“ , kde se dá absolvovat golfové safari na čtyřech kvalitních a velmi svým charakterem rozdílných hřištích v okruhu pouhých 50 kilometrů.

Díky spolupráci s více než 30 partnerskými hotely si hosté sami mohou sestavit individuální golfové balíčky.

Dachstein Tauern Golf Club

rakousko dachstein

Golfové hřiště navržené Bernhardem Langerem je usazeno do krásné krajiny mezi obcemi Schladming a Haus im Ennstal. Hřiště navrhla německá golfová legenda – Bernard Langer. Od svého otevření v roce 1987 zaujalo pevné místo mezi Leading Golf Courses a jeho kvalita byla vždy na vysoké úrovni. Nádherně upravené hřiště představuje pro hráče velkou sportovní výzvu a nabídne vám vše, co si od golfového hřiště můžete přát. Není moc dlouhé, má rozmanité vodní překážky na polovině jamek. Fairwaye jsou dostatečné široké a přívětivé.
Má 6 jamek par 3. Nejkrásnější je nejkrátší z nich, jamka č. 6 , kdy se musíte dostat na grýn jak přes jezírko, tak i velmi nepříjemný bunkr.
Velmi pěkná je zavěrečná jamka 18. Musíte si velmi rozmyslet všechny rány abyste bez problémů překonali všechny nástrahy a dostali míček na ostrovní grýn.
Hřiště v současné době patří majiteli dalšího skvostného rakouského hřiště Adamstal – byvalému mistru v automobilových rally Franzi Wittmanovi.

GCC DACHSTEIN TAUERN
Web: www.schladming-golf.at
Par: 71
Délka (m): 5 516 (žlutá)
Green Fee 82 E

Golf and Country Club Schloss Pichlarn

rakousko schloss

Golfové hřiště se nachází vedle luxusního zámeckého hotelu Schloss Pichlarn přímo pod horou Grimming. Tento od svého úpatí největší evropský gigantický vápencový masiv se tyčí do výšky 2351 metrů a je výraznou dominantou celého okolí stejně jako budova hotelu. Historie zámku sahá až do jedenáctého století. Samozřejmě byl v průběhu let několikrát přebudován. Hotelem se tento zámek stal v roce 1972.
Hřiště navržené Donem Harradinem zde bylo vybudováno před 45 let. Rozhodně není nudné. Z odpaliště první jamky je nadherný výhled do údolí, kam vás první devítka postupně provede. Pak devátá jamka vystoupá zase k zámku. Na druhé devítce jsou jamky kratší, techničtější. Fairwaye jsou úzké, lémované stromy. Vzhledem ke značnému převyšení je rozhodně lepší si půjčit autíčko.
Po hře je krásné posezení na terase klubovny a restaurace s výhledem na hřiště a okolí.
Pokud budete ubytování ve zdejším hotelu, je zde skvělé wellness centrum, vnitřní i venkovní bazén a vše co potřebujete k relaxaci po odehraných 18 jamkách.

GCC SCHLOSS PICHLARN
Web: www.golfpichlarn.at
Par: 72
Délka (m): 5 618 (žlutá)
Green fee: 70 E

Golf Radstadt

rakousko radstadt

rakousko lanovkaNa golfovém hřišti Radstadt hráče obklopuje jedinečné panoráma. Na jedné straně Radstädter Tauern se zubatými vrcholy jako nos pilouna a na druhé straně zasněžený Dachstein. Mezi lesy s výhledem na středověké město si mohou hráči zahrát na 18-jamkovém mistrovském hřišti, 9 jamkovém cvičném hřišti nebo trénovat na driving range.
Do 11 jamky hrajete v podstatě v údolí. Pokud nehrajete na autíčku po odehrání docela obtížné stoupající jamky 11 vás čeká překvapení – jediná golfová kabinková lanovka na světě "Birdie Jet" , která vás i s bagy odveze na odpaliště jamky 12. Je to docela krátky par 3 (110m). Není jednoduchý, protože zprava je les, vlevo les označený jako voda a za grýnem zase voda. Jednoduše – musíte zahrát míček rovnou na grýn.
Na odpaliště třinácté jamky musíte vystoupat na žlutá a bílá odpaliště po dřevených schodech. Odpaliště se nachází ve vyšce 996 metrů nad úrovni moře. Ovšem vy hrajete do stometrové propasti pod sebou. Vůbec netušíte kam míček dopadne. Jen musíte doufat, že nezmízi po cestě mezi lučními květinami. Pokud tuto překážku zvládnete je fairway dole dosti trychtýřovitě široká.
Klubovna se zatím nachází v hotelu Zum Jungen Römer.
Další skvělé ubytování nabízí hotel Gut Weissenhof.

GLC RADSTADT
Web: www.radstadtgolf.at
Par: 72
Délka (m): 5 962 (žlutá)
Green fee: 79 E

Golf and Landclub Ennstal Weissenbach

rakousko enstal

Posledním ze čtveřice hřišt Golfsafari Schladming Dachstein je krásné přírodní hřiště Ennstal Weissenbach (charakterem se blíží Poděbradům nebo Bohdanči). Na rozdíl od předchozích dvou hřišť se nachází v naprosté rovině, což se zdá uprostřed Alp až neuvěřitelné. Nicméně jsou to nejvýše položené fairwayji v Alpách. Bylo založeno v roce 1977 golfovým nadšencem Gertem Aignerem, který byl tatínkem současného manažera klubu Thomase Aignera.
Nachází se v přírodní rezervaci Natura 2000. Je tam spousta biotopů a habitatů, které poskytují domov vzácným druhům zvířat, ptaků, rostlin. Některé jsou přísně chraněné.
I zde velkolepou kulisu tvoří majestátní Alpy. Je zde samozřejmě dost vodních překážek. Jedna překvapí hned na první jamce. Nejtěžší je asi jamka 5 s grýnem na konci levéstranného doglegu uschovaném právě za jednou z vodních překážek.
Přes všechny výzvy, překážky, nástrahy je to velmi přijemné, odpočinkové hřiště s příjemnou neokázalou klubovnou.

GLC Ennstal-Weißenbach
Web: www.glcennstal.at
Par 70
5.638 m
Greenfee 72 euro

Karta „Golf in Ski amadé Card“
Karta je k dispozici na 3,4 nebo 5 golfových dní. S touto kartou můžete hrát neomezeně na všech sdružených hřištích.
Více na: www.golfinskiamade.com

Ubytování
Region nabízí mnoho množností ubytování.
Malý skvělý Boutique Hotel Arx sazí v létě na ubytování hráčů golfu.
Nabízí golfové balíčky, například, golf se 4denním green fee, 3 nocí vč. Arx polopenze pro labužníky, 1 lahví vína na pokoj. Letní karta Schladming-Dachstein Sommercard od 495 Euro/osoba.

rakousko arx
Arx Hotel & Restaurant
Adresa: Rohrmooserstrasse 91
8971 Rohrmoos/Schladming
Austria
Tel.: +43 3687 61493
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: www.das-arx.at

Letní karta Schaldming-Dachstein Sommercard je jedinečná. S touto kartou získáte volný vstup na více než 100 TOP atrakcí a až 50% slevu u více než 100 partnerů.
Letní kartu získáte zdarma již od jednoho přenocování u některého z více než 1.000 ubytovatelů.
www.sommercard.info
www.schladming-dachstein.at

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha