Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Maďarsko: objevte Zala Springs Golf Resort

Maďarsko: objevte Zala Springs Golf Resort

Hledáte nové golfové výzvy? Vyzkoušejte nejnovější golfové hříště v Maďarsku – Zala Springs Golf Resort. Tato krásná osmnáctka byla otevřena teprve v roce 2016.

Nachází se v kouzelné vesničce Zalacsany obklopené vinohrady nedaleko světoznámých maďarských lázní Hévíz a oblíbeného místa letní rekreace jezera Balaton.
Tento měsíc se dle žebříčku Top 100 golf courses se dostalo na první místo mezi golfovými hříšti Maďarska a taky už se stihlo zařadit mezi Leading Golf Courses a má za cíl stát se jedním z nejlepších hříšť Evropy.

Původně s nápadem vybudování golfového resortu v údolí říčky Zala přišel irský investor Martin Fitzpatrick. V současné době za celým projektem stoji jeden z nejbohatších Maďárů – miliardář Gábor Szeles, který má ve svém majetkovém portfoliu mj. fy.Videoton, Ikarus a taky nedaleké mezinárodní letiště v Hévízu.

zala03

Centrem hříště je velkolepá moderní klubovna s nadherným jezerem, kde je po hře velmi příjemné posezení.
Hříště má velmi kvalitní tréningové zázemí – krytý i otevřený driving range.

Kolem velkorysych a krasně modelovaných fervejí jsou již nyní vybudovány první apartmánové domy, které budou sloužit taky pro ubytování hráčů.

Pronájem apartmánů bude řídit samotné hřiště. Získá tím ubytovací kapacity a majitelé apartmánů zase na základě dohody stabilní příjem.

Později by měl přibýt i hotel a projekt počítá i s výstavbou soukromých víkendových i rezidenčních domů.

Zahraniční golfisté jsou pro hřiště velmi důležití. Maďarský golf bohužel nemá dostatečný počet hráčů. Počet registrovaných hráčů se pohybuje trvale kolem tisíce.
V Zala Springs spoléhají na svou polohu. Resort se nachází blízko několika evropských metropolí - Vídeň, Budapešť, Lublaň, Záhřeb, Bratislavu. Ze všech je to tam autem 2-3 hodinky. Autem sem pohodlně dojedou Češi, Němci. Z letiště v Budapešti se sem dostanete za cca 2 hodiny, z letiště v Hévízu za 12 minut.

Golfová mistrovská osmnáctka Zala Springs má od začátku něco, co okamžitě vzbudí zájem, každého hráče golfu. Je to jméno Robert Trent Jones ml. , což je jeden z nejuznávanějších golfových architektů součástnosti. Zala Springs je prvním hřištěm ve střední a východní Evropě podepsaném J. T. Jonesem II. a dokonce ho dvakrát osobně navštívil.

Fairwaye jsou umístěné kolém 7 vyhloubených umělých jezer, přičemž odtěžená zemina byla použita k tvarovaní některých jamek.

zala07

Velké kameny vykopané během vystavby hříště byly umně a přirozeně použity na hřišti, například na první jamce nebo na velmi pěkné krátké jamce 6 s parem 4. První devítka začíná a končí docela těžkými jamkami s parem 5. Vytrestat vás mohou taky jamky s parem 3, z nichž dvě hrajete přes vodu a to jamku 5 a 12.

Green jamky 18 je umístěn u jezera u klubovny, ale naštěstí je bezpečně docela vpravo, tudíž voda by neměla být až takovy problémem. Potrápí taky stovka bunkerů ve tvaru tří nebo čtyř lístků.

Rozhodně to není snadné hřiště. Je dlouhé. Kromě množství bunkrů je zde hodně vody v podobě jezer, jezírek, rybníčků s biotopem. Prostě dost míst, kde se může váš míček nenávratně ztratit.

Hříště není fyzicky náročné, je hratelné bez autíčka. V případě zájmu autíčka jsou samozřejmě k zapůjčení.
Fairwaye a greeny jsou skvěle upravené. Velmi pěkné hříště a zatím za velmi rozumné ceny.

Golf a lázně: Hévíz
Po golfu si můžete dát léčebnou kůru v největším horkém jezeřě Evropy – jezeře Hévíz. Je to chlouba pětitisícového městečka nedaleko Zala Springs. Lze se v něm koupat celoročně. V létě je voda vyhřátá na více než 30 stupňů Celsia, v zimě klesá a drží se okolo 26 až 28 stupňů.

zala lazne heviz

Koupelová kúra je vhodná pro léčení nemocí kloubů, revmatu nebo nemocí pohybového ústrojí a páteře. Vynikající účinky vody a bahna ze dna byly známy jíž ve středověku a lázně byly doporučovány jíž od roku 1795.
Pobyt v jezeře je omezený. Lidé by se neměli koupat více než 30 minut, pak by si měli na stejnou dobu vylézt ven a následně mohou zpátky do vody. Pacienti se srdečními chorobami by se měli koupat 20 minut. Mírně radioaktivní voda s obsahem síry, alkálií, hydrogenuhličitanů, soli a vápníku by na tělo měla působit postupně, nikoliv naráz ve velkém množství.

Dětem do 10 let koupání v jezeře se nedoporučuje.
Jezero je svými léčivými účinky proslulé. Jezdí sem pacienti z celého světa. Nemusíte se ale obávat, že tady bude hlava na hlavě. Jezero má plochu 5 ha, místo se najde pro všechny návštěvníky.

Další zajímavá fakta:
Podzemní pramen produkuje 86 milionů litrů vody denně.
Voda v jezeře se úplně vymění každých 28 hodin.

Maďarsko má tu výhodu, že není extra vzdálené, do 5 hodin budete na místě (zaleží odkud z ČR vyrazíte) a můžete si užívat skvělý golf, lázně, dobrou kuchyni a místní vína.

Kontakt:
Zala Springs Golf Resort,
8782 Zalacsány,
Csány László utca,
Hungary
+36 20 403 4960
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 
www.zalasprings.hu/en

zala clubhousezala

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha