Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

NAU Hotels & Resorts - novinka golfového Algarve

NAU Hotels & Resorts - novinka golfového Algarve

Algarve má nádherné klima. Dostat se do této oblasti není těžké – přímou linkou do Lisabonu a pak přestoupit na letadlo do Faro nebo si půjčit v Lisabonu auto a dojet sem krásnou poloprázdnou dálnici za necelé dvě a půl hodiny. Je to velmi atraktivní destinace pro hráče golfu, kteří zde mohou hrát téměř každý den v roce. Mají z čeho vybírat, jelikož golfová hřiště na tomto pobřeží jsou v hojném počtu. Přes třicet golfových hřišť pokrývají celé jižní pobřeží, takže máte možnost vybrat vhodný terén a typ hřiště, které jsou pro vás nejvhodnější. K tomu většina golfových hřišť není příliš daleko od pobřeží, takže často můžete vychutnat nádherný výhled na oceán.

Zakladatelem prvního golfového hřiště v Algarve byl legendární Sir Henry Cotton – trojnásobný vítěz British Open. Navrhl hřiště Penina v roce 1960. Od té doby, se golfová hřiště rozšířila po celém regionu a dnes jsou jednou z největších sportovních atrakcí této oblasti.

NAU Hotels & Resorts jsou součástí nově vytvořeného řetězce, zastoupeného od severu k jihu.

V samotném Algarve mají osm čtyř a pěti hvězdičkových resortů, které provozují jak na bázi B & B (bed & breakfast), jakož i all inclusive. Kdo má však zájem, může si vybrat apartmán ve vilách s kuchyňkou a vařit si sám. Dva další resorty mají v Lisabonu a v Alentejo – v Montargil.

Golf v luxusních resortech na jižním pobřeží samozřejmě nesmí chybět. NAU Hotels & Resorts provozuje tři hřiště.
Nedaleko prvního golfového hřiště Algarve – Peniny – najdete jeden z golfových resortu NAU Hotels & Resorts

nau morgadogolf 06

Morgado do Reguengo Resort

Tento resort se nachází vedle městečka Portimao na úpatí hor Monchique.

Resort ma 98 velkých pokojů většinou s výhledem na golfové hřiště Morgado.

Má dvě hřiště. Již zmíněné Morgado a Alamos.
Obě hřiště jsou produktem European Golf Design.
První devítka Morgado je spíše rovinatější, druhá se vine do kopce.

Taky grýny jsou vlnité. Hřiště je přijemné, pravé dovolenkové. I když je zde velmi mnoho bunkerů.
Fairwaye jsou ale dost široké na to, aby jste se jim dokazali vyhnout.

nau alamosgolf 04

Alamos

Druhá osmnáctka, která je také součástí resortu Morgado, nazvaná Alamos, patří mezi nejnovější přírůstky v Algarve. Od první se výrazně liší. Hřiště postavili před deseti lety na bývalé farmářské půdě, o čemž svědčí i opuštěné statky kolem,. Původní farmaření připomínají i staré olivové sady. Fairwaye jsou bohatě tvarované, několik z nich se táhne podél vodní přehrady. Grýny jsou velké a často i víceúrovňové, což také výrazně zvyšuje náročnost hry. Celkově je toto hřiště kratší, techničtější, naročnější na přesné umístění míčku.

Kontakty:
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Co ještě můžete navštívit

Faro

Faro je hlavním městem Algarve od roku 1756. Město a jeho přístav jsou chráněny nízkými písečnými ostrovy Ilha de Culatra, Ilha da Barreta a Ilha da Faro. Ten poslední je spojen s městem hrází, a je tedy přístupný i po silnici. Faro je sídlem university a biskupství a také důležitým průmyslovým a obchodním centrem jihu země.Ve městě si můžete prohlédnout mimo jiné i Staré město Cita de Velha. Nejkrásnější paláce z 18. a 19. století můžete vidět v okolí hlavního náměstí Largo da Sé, kterému vévodí Katedrála (Sé). Kostel se na náměstí začalstavě tna místě, kde dříve stávala mešita. Tato katedrála byla ale zničena zemětřesením v roce 1755. Z původního kostela se zachovala pouze masivní věž, v níž se nachází vchod do katedrály.
Lagos

Lagos je město, které se nachází v jednom z největších zálivů Algarve. V 15. století byl Lagos důležitým přístavem a sídlem algarvského guvernéra Jindřicha Mořeplavce. Tady byly uváděny do praxe teoretické poznatky námořní školy z jiného města - Sagres. Ve zdejším přístavu se stavěly a vyplouvaly na moře portugalské karavely na své slavné zámořské objevy.
Přístav s nábřežím je lemován palmovou promenádou, která vede na náměstí Praça do Infante Henriques s památníkem Jindřicha Mořeplavce.

Mys Svatého Vincenta

Mys Svatého Vincenta je nejjihozápadnější bod Evropy.
Na šedesát metrů vysokém skalnatém útesu stojí maják, který tu nechala postavit královna Marie II. Jeho světlo je vidět až do vzdálenosti devadesáti kilometrů. Maják je důležitým orientačním bodem pro všechny lodě, které plují z Atlantiku do Středozemního moře.

nau salgadosgolf 03

Dalším golfovým hřištěm skupiny NAU je hřiště Salgados.

Nachází se vedle městečka Albufeira a pláži Salgados. Je to hřiště linksového typu, ovšem velmi netradičně s množstvím palem. Je zde neuvěřitelné množství vody. Chybí jen na jedné jamce.

Velmi pěkné hřiště, technické, kvalitní fairwaye a grýny, velmi dobře udržované. Jelikož se nachází v podstatě v přírodní rezervaci, je zde mnoho ptaků všech druhů. Krásné výhledy na moře.
Hrát zde je velmi příjemné. Na každý případ je lepší si vzít víc míčků.

Ubytovat se můžete samozřejmě v jednom z hotelů NAU Resorts – Salgados Palace (vybrat si můžete pobyt se snídaní, polopenzí nebo all inclusive), Salgados Vila das Lagoas ( self catering),
Salgados Dunas Suites (pobyt se snídani).

Jsou zde taky krásné procházky, jelikož hotely se nachází cca 800 m od přírodní rezervace - laguny Salgados, kde hnízdí více než 160 druhů ptáků.
Hotely taky nabízí 9 venkovních bazénů.

Kontakty:
www.nauhotels.com
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Váš pobyt v Algarve bude pro vás zažítkem, který určitě zopakujete!

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha