Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Lido di Jesolo - moře i golf

Lido di Jesolo je největším přimořským letoviskem východní strany benátské laguny. Je to především patnáctikilometrová pláž s jemným pískem a pozvolným vstupem do moře, které je čisté a téměř bez vln.

Úžasná  promenáda o délce 4 kilometry vedoucí po pobřeží nabízí mnoho obchůdků, restaurací a kaváren. V historickém centru je kostel  svatého Jana Křtitele.

Oblast je ideální pro rodiny s malými dětmi, cyklisty, milovníky moře a vodních sportů či turisty, které láká cizí kultura i fascinující historie nebo taky pro golfisty.

 

Golf

.

 

Golf Club Jesolo

 

Oblast je ideální pro milovníky golfu.  Nejbližsím hříštěm  je Golf Club Jesolo.

Architekti Gian Paolo Mar a Marco Croze vytvořili prvotřídní projekt, který zhodnocuje celou plochu 900 000 metrů čtverečních, s cílem vytvořit dokonalou harmonii mezi golfem a okolní přírodou. Hřiště je vhodné pro golfisty všech úrovní, je dokonale začleněno do  pobřežní krajiny. I v horkém letě hráče osvěží  příjemný mořský vánek. 18jamkové mistrovské hřiště má  velké greeny a nezvykle široké fairwaye, které  umožňují hráčům hrát hřiště bez větších potíží. Několik vodních překážek okresluje a  obohacují krásu krajiny a vytvářejí určité technické potíže, aby uspokojily i ty nejzkušenější hráče.

 

 

Pra'delle Torri Golf Caorle

 

Pra'delle Torri Golf Caorle je nádherné 18jamkové  golfové hřiště s výhledem na moře. Nachází se pouhých 7 kilometrů od Caorle a 15km od Lido di Jesolo.

Tento golfový areál byl založen v roce 1991 s cvičnou loukou a třemi jamkami. Následující rok přibylo 6 jamek a v dubnu 2007 bylo po dvou letech prací dokončeno rozšíření a otevřeno dnešní 18-ti jamkové hřiště.

Prvních 9 jamek navrhl architekt Lucio Piccoli, zatímco zbývajících 9 nese rukopis architekta Marka Croze, tvůrce více než čtyřiceti hřišť po celém světě. Areál přitahuje milovníky tohoto sportu z celé Evropy.

Příjemné golfové hřiště se může během hry  stát docela technickým oříškem, pokud vane silnější vítr.     Ale za běžných podmínek by to nemělo být obtížné ani pro začátečníky a bude výzvou i pro zkušené hráče.

 

Další hřiště v okolí: Golf Club Villa Condulmer (46 km), Golf Club Ca´Della Nave (53 km), Circolo Golf Venezia (36 km),

 

 

Caorle

 

Caorle je jedno z nejkrásnějších letovisek severní Itálie. Není zde, jako v okolních městech, jen nová výstavba,  hotely a rezidence. Městečko má bohatou historii. Tu můžete objevovat v jeho historickém centru. Křivolaké uličky na vás dýchnou atmosférou nedalekých Benátek. Vždyť i Caorle bývalo rozčleněno sítí vodních kanálů. Ty byly později zasypány. Dnes se zde snoubí historie se současností. Každý večer je celé cetrum uzavřeno motoristům a stává se rájem turistů a dětí. Děti vůbec mají v tomto přímořském městečku pravý ráj. Je zde pro ně spousta atrakcí - lunapark, aquapark Aquasplash, cukrárny se zmrzlinou a skvělými italskymi zákusky, kolotoče.  rozličné  skulptůry zvířat, lidí a bájných a mýtických postav. Výborně udržované, běloskvoucí a čisté pláže s jemným pískem, jsou samozřejmostí.

 

 

Pokud zvolíte cestu do Lido di Jesolo autem, bylo by hříchem se nezastavit po cestě u překrasného Lago di Garda. I zde, kromě koupání ve velmi příjemné sladké vodě, místy i termální ( jsou zde termální a to i podvodní  prameny), najdete velmi kvalitní golfová hřiště. Mezi nimi golfovou perlu – Arzaga golf, s jeho majestatními 27 jamkami – 18 jamkové hřiště z dílny Jacke Niklause a 9jamkové hříště, které navrhoval samotná ikona golfu Gary Player.

 

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha