Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Czech Masters na Albatrossu vyhrál Američan Johannes Veerman, nejlepším Čechem je Filip Mrůzek

První vítězství na European Tour si se skóre -15 vybojoval Američan Johannes Veerman, který zvládl smazat ztrátu dvou ran na leadera po třech kolech a nakonec sám o dvě rány zvítězil.

Hráči nabídli tisícům fanoušků ve finálovém kole drama. Dlouho byl na čele Pulkkanen, kterého stíhal hlavně Stenson, největší hvězda turnaje. Když zahrál Švéd bojující o nominaci do Ryder Cupu birdie na třináctce, konečně se dotáhl na čelo leaderboardu, kde v tu chvíli byli čtyři hráči.

Diváci se těšili na připadný rozstřel. Bohužel Henrik Stenson nezvládl poslední jamky. Především ztratil dvě rány na tříparové šestnácte. Z turnaje si odváží dělené čtvrté místo.

Cestu  Johannesi Veermanovi  mohl zkomplikovat  taky krajan Sean Crocker, který zahrál čtyři birdie v řadě na jamkách 9 až 12, pak ale zapsal dvě bogey a na posledních třech jamkách se na vítěze dotáhnout nezvládl. Dělil nakonec druhou příčku s Finem Tapio Pulkkanenem, který na poslední jamce trefil drivem rough napravo a druhou ranou vodu chránící  poslední green. Zahral double bogye a tim promarnil přiležitost vyhrát v 31 letech svůj první turnaj na European Tour.

 Ondřej Lieser zakončil Czech Masters kolem za 75 ran. Tři rány nad par bylo i jeho celkové skóre, které ho zařadilo na dělené 60. místo. 

Matyáš Zapletal zahrál v neděli 77 ran (+5) a dohrál na děleném 67. místě s celkovým skóre +7. Aleš Kořínek zahrál ve finále 74 ran (+2) a s konečným skóre +8 skončil na děleném 70. místě. Ve finálovém kole se ale blýskl esem na třináctce.

Ovšem  největší výhrou je skutečnost, že po roční koronavirové odmlce se turnaj vratil do České republiky.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha