Přihlásit
header 1000 cestujeme golf

Monte Rei – golfový klenot Algarve

Na 20 golfovém veletrhu IGTM, který se konal koncem loňského roku v marockém Marrakéši, proběhlo vyhlášení výročních cen IAGTO – IAGTO Awards. Golfovou destinaci roku bylo zvoleno portugalské Algarve. Dnes je těžké si představit, že sir Henry Cotton, legendarní golfový hráč a několikanásobný vítěz nejslavnějšího a nejstaršího golfového turnaje The Open, objevil Algarve pro golf až po roce 1960. Tehdy byl region velmi chudou oblastí. Sir Henry Cotton po ukončení aktivní kariery se začal věnovat architektuře golfových hřišť. A region Algarve byl k tomuto účelu doslova stvořený. Dnes Algarve je skutečným rájem golfistů.

 

Jedním z nejlepsích hřišť je Monte Rei, kouzelný golf a country klub, který se nachází ve východní části Algarve, v exkluzivní a krásné oblasti na severovýchod od městečka Tavira, poblíž portugalsko-španělských hranic. Dalekosáhlé výhledy na hory Serra do Caldeirao na severu a Atlantský oceán na jihu jsou prostě ohromující a jsou perfektní kulisou pro toto monumentální golfové hřiště.

Hřiště měří 6,567 metrů od zadních odpališť, na osmi z osmnácti jamek vás potrápí voda.

Hřiště je perkfektně udržované, má velkorysé fairwaye a velké zvlněné greeny. Nejsou vůbec jednoduché, jak se na první pohled může zdát, a jen ty nejlepší rány zůstanou u vlajky a nabídnou jednodušší put do jamky.

 

Monte Rei je opravdu jedním z těchto golfových rájů, které si všichni zaslouží, aby si zde zahrali alespoň jednou za život. Je to zdaleka jedno z nejlepších golfových hřišťv Evropě. Monte Rei není jen kvalitní a krásné golfové hřiště. Nabízí velmi kvalitní ubytování přímo na místě. Krásné vily – plně servisované jako luxusní hotel – poskytnou ubytování vhodné jak pro skupiny, tak pro jednotlivce nebo páry. Mají velkou kuchyň a obyvací pokoj, stejně jako venkovní terasy a každý pokoj má svoje bohaté přislušenství. K vybavení areálu patří bazén, tenisové kurty, plně vybavená posilovna, menší spa. Součástí hřiště jsou cvičné plochy, které mají stejně výsoký standard a nabízejí skvělé zazemí pro trenink.Všechny cvičné plochy jsou udržovány na stejné úrovni jako golfové hřiště, což poskytuje skutečně výbornou připravu na hru, které vás čeká.

Když hrajete na hřišti, jen zřídka vidíte jiné golfisty.

Hřiště udržuje vaši stalou pozornost - každá jamka je jedinečná.

 

Autorem hřiště je Jack Nicklaus, pro mnohé zcela jednoduše největší golfista všech dob a pro mnoho dalších vedoucí designer golfových hřišť. Jack Nicklaus – legenda – vytvořil golfové mistrovské dílo, na které může být právem hrdý a vy si to hřiště můžete vychutnat.

 

Algarve v současné době je velmi rozsahlý golfový region. Monte Rei se nachází spíše stranou takových vyhlašených center jako Vilamoura. Nicméně pokud si budete chtít zahrát další hřiště v okolí, máte na výběr skvosty jako Quinta da Cima, Quinta da Ria. Pokud se jedná o golfová hřiště, na nedostatek rozmanitosti si zde opravdu nemůžete ztěžovat.

 

Kde si objednat golfový pobyt?

Tee Times Tour Operator

 

Pokud máte zájem o golfový pobyt v Portugalsku nebo i Španělsku můžete se obratit na Tee Times Tour Operator. Společnost byla založena v roce 1993 ve Vilamoura Algarve, připojila se k Mezinárodní asociaci operátorů golfových zájezdů (IAGTO), Asociaci portugalských cestovních kanceláří (APTA), spojila partnerství s portugalskou PGA a rychle se stala č. 1 prodejcem golfových pobytu v Portugalsku.

Tee Times byla založena kvůli potřebě zpřístupnit ceny golfových zájezdů pro širší okruh hráčů golfu. Majitele společnosti jsou sami golfisté. Ví, co golfiste potřebují a snaží se zajistit co nejlepší služby každému kolegovi golfistovi.

Tým operátorů Tee Times Tour vám pomůže a poradil ve všech aspektech vašich golfových dovolených. Nabídnou golfové balíčky, ubytování v nejlepších hotelích, vilách nebo apartmánech s vlastním stravováním, pronájmem golfových holi , půjčením auta nebo transfery autem.

 

Kontakt: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

https://www.teetimes.pt/

Sesimbra golf na Modrém pobřeží Portugalska

Sesimbra: Golf na Modrém pobřeží Portugalska

V těsné blízkosti Lisabonu, pouhých 20-30 km od hlavního města Portugalska, písečné pobřeží neunavně zalévají modré vlny. Turisté a místní obyvatelé se vyhřívají na zlatém písku. Costa Azul, modré pobřeží Portugalska, se těší stabilní lásce turistů.

Tipsport Press Cup 2019

Tradiční golfový turnaj novinařů Tipsport Press Golf Cup 2019 proběhl na krásném hříšti ElbeFlorenz Golf Club v Drážďanech. Turnaj se pořádá již po desaté, každý rok na jiném hříšti. Letošní volba byla opravdu skvělá. Hřiště ElbeFlorenz se nachází pár kilometrů od Drážďan, cca hodinu a půl cesty z centra Prahy. Terén má převážně kopcovitý a především rozmanitý. Velmi technické hřiště je zasazeno do polabské krajiny. Má široké ferveje, dobře udržované. Mimo ferveje není žádná výsoká trava. Hříště je velmi příjemné a hrátelné i když není jednoduché a určitě je výzvou jak pro začínající, tak i pro pokročilejší golfisty. Počasí hráčům přálo. Atmosféra byla velmi přátelska.Všichni si volbu místa konání turnaje a jeho průběh velmi pochvalovali. Lidé z Tipsportu a agentury Mediatrust, která turnaj organizuje, předběžně přislíbili, že turnaj se příští rok na hříště ElbeFlorenz vrátí.
Golf v Gruzii

Golf v Gruzii

Premýšleli jste někdy, kterou novou golfovou destinaci jste zatím neobjevili? Gruzie asi nebude první zemí, která napadne milovníka golfu, když se rozhodne se poohlednout, kam vyrazit za golfem. Ale proč ne? Lyžování v Gruzii již přestává být pro Čechy exotikou, golf určitě bude následovat.

Pohádková golfová dovolená ve Slovinsku

Slovinsko se postupně stává vyhledávanou golfovou destinací Evropy.
Historie golfu začíná ve Slovinsku již v roce 1937, kdy bylo vybudováno nejstarší slovinské golfové hřiště – Bled. Bylo postaveno na žádost jugoslávského krále, který měl na tomto kouzelném místě, jednom z nejvýznamnějších turistických středisek Slovinska, letní rezidenci. V současné době zde zažívá rozkvět jak budování golfových hřišť, tak i zájem o hru, a počet hráčů roste.

PGA Catalunya Resort

PGA Catalunya Resort, poblíž Girony, nadále získává velké uznání a důkazem toho je, že byl znovu vyhlášen nejlepším golfovým hřištěm Španělska na World Golf Awards 2018 a umístíl se na 4. místě mezi 100 nejlepšími golfovými hřišti kontinentální Evropy.

Fit pro život

Kapitál

Cestujeme za golfem

Praha